Hangar 10

• Velká Británie The Rendlesham UFO Incident

Partia troch priateľov hľadajúcich dôkazy o mimozemskej civilizácii a jej aktivitách na Zemi prichádza do oblasti, kde bol pred niekoľkými desaťročiami zaznamenaný zvukový dôkaz o existencii U.F.O. (*CARNIFEX*)

Campbell

Můj 3 FF za poslední dny a tenhle dopadl nejhůře. Je to nudná konina kde parta lidí hledá UFO. To nakonec najde ale mezitím si musíme vytrpět neuvěřitelně tupé postavy a nulovou atmosféru takže film těžce propadá. Jediné co tenhle brak zachraňuje je zajímavej konec ale to je tak všechno. Jeden z těch horších FF co jsem viděl, a že jsem jich už viděl dost. ()

Astaroth12

Najprv tu mame nevýrazné a nezaujímavé postavy.Niektoré dialógy a aj správanie postáv boli dosť priblbé.Tento film má pár atmosferických momentov noc,les,vôkol samé zvuky a partia dosť znepokojených mladých ľudí.Ešte scéna z vrtuľníkom mala atmosferický drive.Ale to je asi tak všetko,lebo pozerať sa na partiu,ktorá jeden druhému nadáva alebo obviňuje. Alebo kamera čo viac neukáže ako ukáže.A pozerať sa na pár svetielok na oblohe je dozaista nuda.Ale aspoň reflektory v tomto filme boli využité na 100%..Má to dobrý nápad ale film padá na gýčovitosti a riadnemu o pozeraniu,lebo podobných filmov je veľa. ()

kaylin

Found footage je žánr, který je naprosto vyhořelý, ale rozhodně není mrtvý. A to ani ve Velké Británii. Bohužel jsem čekal, že na ostrovech budou trochu originální a pokusí se natočit found footage, které něčím vynikne. Naprosto se na to vykašlali a natočili neinovativní roztřesenou věc, která si myslí, že posté bude děsit diváky naprosto stejnými záběry, které jsou pro žánr tolik typické. Inovace očividně bolí, a tak se jí found footage žánr vyhýbá jak čert kříži. Je otázkou, zda je vůbec invence možná. ()

*CARNIFEX*

Partia troch priateľov bádajúcich po dôkazoch o mimozemskej civilizácii prichádza do oblasti, kde bol pred niekoľkými desaťročiami zaznamenaný zvukový dôkaz o existencii U.F.O. Kto chce vidieť zaujímavý 30 minútový, krátkometrážny sci-fi "F.F." snímok, seknite "Hangar 10" od 60 minúty a nebude zbytočne strácať čas, lebo úvodné dve tretiny Vám tak či onak, nič pozitívne, či nebodaj originálne neprinesú. Miestami som mal pocit, že sledujem odrodu "Blair Witch Project" akurát s podtitulom - "Alien Project". Osnova snímku je totiž jak cez kopirak. Traja ľudia, jeden les, stratia sa, jednému z nich preje*e, zmizne, dvaja ho hľadajú. Musím však uznať, že v určitých fázach mal "Hangar 10" celkom slušnú atmosféru. Záver bol "dostatočne" sci-fi, a keď zažmúrim jedno oko, celkom spokojnosť na úrovni slabšieho priemeru. V porovnaní s inými tohtoročnými "návštevníkmi" z vesmíru, ako napr. "Extraterrestrial" či "Skinwalker Ranch" však nemá absolútne žiadnu šancu. Ide skôr o taký "Alien Abduction" - 45%. ()

tron

Tradičné found footage, čiže veľa toho nevidíte, ale i práve preto to funguje. Aspoň ja osobne mám tento formát pomerne rád – vyhovuje mi jeho nedoslovnosť, hra s divákovou fantáziou, ale i otvorené konce a paradoxne tiež mizerná technická stránka veci. Tá má totiž v konečnom efekte pozitívny dopad na realistickú scary atmosféru. Bohužiaľ, Hangar 10 skutočne nie je žiadny veľký, ba ani malý, či aspoň miniatúrny zázrak. Postavy stoja za prd a zápletka je skôr sci-fi, než horor, takže v tomto smere za mňa body dole. Nevýrazné. ()

• Výroba filmu prebiehala tri a pol roka. Dva roky sa natáčalo na mieste v Rendlesham Forest. (Arsenal83)