Není kouře bez ohýnku (S02E02) (epizoda)

The Moving Finger

Niet dymu bez ohňa

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 1 h 33 min

Kto je Tom Shankland a ako to, že sa o ňom nehovorí častejšie?!? Spracovanie Niet dymu bez ohňa nielenže nemá chybu, ale je aj originálne a nápadité, svieže a zároveň plne zachováva ducha predlohy. Atraktívny vizuál ide ruku v ruke so skvelým hereckým castom - Jamesa D Arcyho som si zamiloval, Emilia Fox bola neskutočne zábavná a menšiu úlohu dostala aj talentovaná Talulah Riley. Tajomná krásna neznáma v osobe Kelly Brook bola taktiež veľkým plusom do kolónky kladov. Je nutné dodať, že značná pôsobivosť samotnej predlohy vyšla tvorcom v ústrety, ale jedinečný štýl a nadhľad, to už možno pripočítať k dobru tvorcom tohto filmu. Spolu s Refnovou Nemesis, Hotelom Bertram a Vlakom z Paddingtonu asi najlepšia marplovka.(14.9.2014)

Túto časť som videla ako prvú a povedala som si: wau! Až neskôr som prišla na to, že práve táto časť je svetlou výnimkou v porovnaní s ostatnými. Totiž so slečnou Marplovou mám problém práve pre slečnu Marplovú. (aby ste mi rozumeli: nemám problém s Geraldine McEwan - tá je skvelá, ale s uletenou postavou, ktorú stvárňuje) A v tejto epizóde sa takpovediac iba kde tu mihne, inak je celý príbeh vystavaný na hlavných hrdinoch. Navyše je komediálne ladený s istou dávkou nadhľadu, čo v iných častiach chýba. Nehovoriac o tom, že James D´Arcy je neodolateľný! ;)(25.6.2014)

Upřímně, původně jsem si myslel, že v knižní předloze slečna Marplová vůbec nefiguruje, podobně jako tomu bylo před čtrnácti dny v "Cukání v palci". Ale jak si tak čtu komentáře ostatních, ona tam skutečně je a popravdě, kdyby tomu bylo naopak a všechno za ni vyřešil docela sympatický Jerry, nevadilo by mi to. Ale jinak šlo (ostatně jako ve většině případů) o povedenou detektivku, teda až na to použití plátna při jízdě automobilem, to bylo na dnešní dobu... trochu... zvláštní. :D(25.8.2011)

Po druhém shlédnutí (a tentokrát v originále) dávám o jednu hvězdu navíc, protože teď se mi to naopak dost líbilo. Geraldine McEwan tady opět exceluje a obecně jsou tu herecké výkony velmi slušné. Taky suchého anglického humoru si člověk užije dosyta (ten detektiv je naprosto ukázkový). Docela rušivá je ale všechna ta snaha o efektnost, pokud sekvence vystřihovaných a nalepovaných písmenek vskutku navozovala jakési napětí, pak všechny ty barevné filtry a další digitální efekty spíš rušily. A ta Love story? Mno, ehm... i tady platí, že méně by bylo více... Když už se chtěli tvůrci s něčím vyblbnout, mohli si odpustit tu zadní projekci na začátku... Celkový dojem: 75%(29.10.2009)

Zase jsem měla pocit, že ta stará a bystrá čmuchalka je tu jaksi pouze jenom do počtu. Do všeho strkali nos Jerry a Joanna, kteří si na venkov přijeli odpočinout. Tradičně jsem jako vraha tipovala někoho jiného. Dokonce jsem si pohrávala i s myšlenkou, že by mohl být vrahem ten policajt, který v městečku všechno vyšetřoval. Ale tu myšlenku jsem zavrhla, protože tu byla pronesena věta, která se týkala toho, že zločiny dělají ti nejnepravděpodobnější lidí, kteří se chovají absolutně normálně nebo, že nám z našeho pohledu tak připadá, že se chovají normálně a že oni chtěji, abychom si to o nich mysleli.(25.8.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného detektivního románu Agathy Christie. (Terva)