poster

Vlak z Paddingtonu (S01E03) (epizoda)

 • Velká Británie

  4.50 from Paddington

 • Slovensko

  Vlak z Paddingtonu

Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2004, 1 h 34 min

Komentáře uživatelů k epizodě (35)

 • Gemini
  ***

  Jářku, radím vám to vůbec nečíst, protože to bude jeden spoiler za druhým. Dobře, varování jste dostali, tak jdeme na to;) Ehm, ehm.... "Chudák Emma!" zvolala moje přítelkyně při závěru obdobném krásně divadelně dramatickému finále Smrti Na Nilu. "Chudák divák!" volám já, když si vzpomenu na ty trapné scénáristické úskoky tvůrčí třídy "geniální detektiv má v rozhodující chvíli o metrák informací více než čtenář/divák, protože se mimo scénu hrozně moc činil, a ty tím buď nyní uchvácen". Tak se podle mě dobrá detektivka dělat nemá, je to vůči "koncovému uživateli" nefér a sprosté. A k tomu ještě ta "drobnost", že závěrečné odhalení staví na hlavu úvod zápletky, protože tak nějak dojde ke změně v matrixu a ukáže se, že svědkyně viděla vraha do nejmenších podrobností a je ho schopna popsat jako vlastní ruku. Tohle je prostě jednoho z nejvytěžovanějších britských národních pokladů nedůstojné - a je mi fuk, jestli to tak stará dáma sama napsala nebo ne. Pokud ano, tak je to ostudné... tedy bylo by, kdyby Geraldine McEwan nehrála Miss Marple tak pohádkovobabičkovsky sympaticky, kdyby herci ve vedlejších rolích nehráli tak parádně, kdyby John Hannah byl nesympatické dřevo (což opravdu není), a kdyby Amanda Holden byla šereda (což už vůbec není). A kdyby si někdo nedal zatraceně dobrou práci s kostýmy, a někdo jiný nedokázal vždycky na pár vteřin udělat pěkně mrazivo a tísnivo. Tenhle díl zkrátka tak nějak funguje, pokud jde o žánrové rekvizity, a děsně nefunguje po stránce vypravěčské, aspoň podle mého vkusu ohledně stavby detektivky. Záporů není málo, a všechno korunuje kýčovitě idylická vánoční tečka, která mi svým doslovným odkazem k sousloví "elderly spinster" a jeho významem obrátila oči v sloup. Nejhorší je, že bych se na to za nějaký čas klidně podíval znova:P Takže když to celé sečtu, vydělím a blablabla, skončím někde u sedmdesáti procent. Zdola.(21.7.2011)

 • Renton
  **

  Tak tahle série detektivek se slečnou Marplovou se nijak nepovedla. Duch geniality detektivních románu Agathy Christie sice nelze upřít, ale převedení nějak originální a zábavné není. Představitelka hlavní role mi neseděla, což považuji za základní problém. Navíc její herecké proměnné herecké kreace spíše budí trpký úsměv než zájem a údiv. Omšelý televizní průměr.(18.6.2006)

 • Morien
  *****

  Pravděpodobně moje nejoblíbenější část série marplovek s Geraldinou McEwan, o toto místo nicméně velmi těsně soupeří s Ohlášenou vraždou. Jedna z těch věcí, jejichž hlášky po sobě se sestrou házíme, kdykoliv nás napadne. -"Mám přehodit sako přes kaluž, aby její výsost mohla projít?" -"Nemám chuť zašpinit si boty o tvoje sako, Alfréde." ♥♥♥(22.8.2010)

 • LiVentura
  *****

  Skvělá krimi s neodolatelnou půvabnou starší dámou Geraldine McEwanovou.(1.10.2009)

 • Aky
  ****

  Slečna Marplová se ve filmu ta nevyjímá, jak Hercule Poirot, ale i tak je moc pěkné, takové britsko-pohodové podívání.(1.6.2015)

 • meave
  ****

  Po veľkom množstve hutných a ťažkopádnych detektívnych seriálov je slečna Marplová čerstvým závanom v zatuchnutej skrini. Keď na tetin popud krásna slečna nájde hľadanú mŕtvolu, objaví sa v skrini dokonca hneď niekoľko „zabudnutých kostlivcov“ a dočkáte sa aj nečakaného rozuzlenia. Navyše milujem britských gentlemanov, ktorých sa tu potulujú celé plejády a každý má nejakú svoju drobnú úchylku.(9.12.2005)

 • jarous
  *****

  Bravo slečno Marplová, rozlouskla jste to skvěle. Jakož i ostatní případy. To se mi nikdy neokouká. I když už člověk ví. A úžasný výkon Geraldiny McEvan. Sečteno podtrženo, na 5*.(21.2.2015)

 • Šandík
  *****

  Slečna Marplová je díl od dílu lepší, přičemž tento je natolik skvostný, že jej asi hned tak něco nepřeková... Být to na velkém plátně 80%, ale vzhledem k tomu, že to je televizní produkce, jasných 90% Téměř nemám co vytknout...(15.11.2010)

 • Agatha
  ****

  Povedená adaptace slavného románu Agathy Christie. Nejnapínavější scéna filmu, kdy pohoršená přítelkyně sl. Marplové vidí ze svého kupé v souběžně jedoucím vlaku vraždu, je zvládnutá perfektně a pocit bezmocnosti je na místě. To by ale nebyla Jane Marplová, aby z vody neuvařila prvotřídní gulášek:-) Těžkou práci za ní sice tentokrát odvede Lucy Eyelesbarrowá, ale nakonec to bude opět všetečnost sl. Marplové, která za pomoci všímavé Elspeth McGillicuddyové, odhalí padoucha. Charakteristika tohoto dílu: solidní herci, sem tam nějaký ten anglický humor, dobrá zápletka a vtipný dabing Alice Crackenthorpové...(31.5.2009)

 • rt12
  *****

  Já osobně z týhle bábrdle (myslím Geraldine McEwan) moc odvařená nejsem, ale tenhle díl se povedl.(21.5.2014)

 • Nos
  ***

  Mám velice rád britské detektivky, i když představitelka hlavní role slečny Marplové Geraldine McEwan mi zde příliš nesedla. Začátek je spíše pomalejší, trošku těžkopádný, ale druhá část a především závěr s docela odhadnutelnou pointou jsou už celkem v pohodě. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale přikláním se ke třem.(30.5.2007)

 • elizabeth_ba
  ****

  Fascinuje mě, jak celá první řada začíná událostmi, které se staly o deset let dříve. Dosti často také v Agathiných detektivkách a ve slečně Marplové zvlášť, nevraždí jeden ale dvojice, což ale zrovna není případ tohoto případu... Jeho hodnocení jsem při druhém (či třetím) zhlédnutí vzhledem k zajímavému rozuzlení a celkem sympatickým představitelům (neteř, synovec, starý pán v podání mého oblíbeného Davida Warnera, či roztomile nesympatická Lizie s maskou na obličeji) i přes překomplikovaný děj (který taky bývá u detektivek se slečnou Marplovou dosti častý) nakonec zvedla ze tří dobrých na čtyři slabší hvězdičky ;-))(24.4.2013)

 • necisty
  *****

  Výtečný díl, nemám nic proti, jen tak dál. ... Arzén, Francouzka, vlak, hrobka, služka, balet. ... Neškleb se Morisi, nebo ti utrhnu koule.(15.1.2014)

 • SoolenJV
  ****

  Inteligentní detektivka s typickým britským humorem s otravnou, ale chytrou a vtipnou babkou jako hlavním vyšetřujícím.(27.3.2009)

 • PetrPan2
  *****

  Mám rád detektivky od Agaty Christie, ale adaptovat je bývá občas dost těžké neboť jsou dost rozvláčné... udělat to tak aby film měl švih, vtip a spád je úmění, které se například seriáleu Hercule Poirot (s Davidem Suchetem) podařilo avšak méně podařené už jsou ostatní adaptace s jinými herci. Naštěstí i Vlak z Paddingtonu je moc pěkně udělaný.(31.5.2007)

 • MI-380
  ***

  Proti knižní předloze nějak moc změn. Kouzelný zidealizovaný svět Anglie kolem druhé světové války zjednodušen do pouhé průměrné televizní detektivní podívané. 55%.(18.7.2010)

 • klúčik
  ***

  Seriál sa snažil napodobniť iný slávny seriál, no bohužiaľ nemá to ten šmrnc. V tomto diely bola pekná zápletka, dobre zahrané a natočené 60%.(22.8.2016)

 • fruitbueno
  ****

  První z marplovské série, kterou jsem viděla. Myslím, že důstojný začátek.. A nechápu "odpad!" uživatele lesumir. Inu, každý máme svoje...(27.10.2008)

 • made1
  ****

  Slečnu Marplovou v podání Geraldine McEwan nelze než obdivovat a pokud se jí zdárně plete pod nohy John Hannah, nemohu než ****.(14.7.2008)

 • Autogram
  ****

  Slečna Marplová tu má dôstojnú zástupkyňu na záhadnom panstve Rutherfordovcov. A nielen inteligentnú, pohotovú a cieľavedomú, ale naviac mimoriadne krásnu. Takto plynie pátranie jedna radosť aj pre diváka až k záverečnej napínavej druhej ceste vlakom. Záhadou je po celý čas nielen osoba vraha, ale aj identita obete. –––– Niektoré ženy majú na mužov šťastie. A niektoré cestujú samy.(21.8.2016)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace