Vlak z Paddingtonu (S01E03) (epizoda)

4.50 from Paddington

Vlak z Paddingtonu

Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2004, 1 h 34 min

Po veľkom množstve hutných a ťažkopádnych detektívnych seriálov je slečna Marplová čerstvým závanom v zatuchnutej skrini. Keď na tetin popud krásna slečna nájde hľadanú mŕtvolu, objaví sa v skrini dokonca hneď niekoľko „zabudnutých kostlivcov“ a dočkáte sa aj nečakaného rozuzlenia. Navyše milujem britských gentlemanov, ktorých sa tu potulujú celé plejády a každý má nejakú svoju drobnú úchylku.(9.12.2005)

Další, velice vkusná adaptace slečny Marplové, tentokrát jednoho z jejích nejlepších příběhů. Co si budeme povídat, cyklus si udržuje tradiční 4-* standart a lepší než Poirot to nikdy nebude, ale to je vlastně úplně fuk. Je to vkusné, s úžasnou atmosférou, tvůrci se drží předlohy a děj pěkně odsýpá. Geraldine je kouzelná, ale značnou část šarmu jí dodává Ivanka Devátá. I tady je obsazení bezchybné - Amanda Holden, ale hlavně jako vždy dokonalá Pam Ferris a výborný John Hannah, takže není co řešit. Jak jsem zmiňoval, atmosféra i kostýmy, jako tradičně na naprosto skvělé úrovni, Britové opět předvedli svůj um. I když je to pořád lepší adaptace než To je vražda, řekla, dávám klasické 4*, protože to není na úrovni těch nejlepších dílů. A to je vlastně jediná vada na naprosté dokonalosti. 85%.(16.7.2013)

"Důležitá je láska, ne peníze!" Vlak z Paddingtonu nás veze skrze zapeklitý případ, kterému se snaží přijít slečna Marplová na kloub, tentokrát z velké části na dálku skrze prostředníka. Opravdu jsem se na začátku bavil nad dvojicí stařenek, které dumaly nad tím, kdo vlastně přišel v onom vlaku o život. I když byl motiv vraždy velice podobný jako u jiných marpleovských detektivek, tak i přesto jsem byl napnutý až do odhalení pachatele.(13.8.2019)

Fascinuje mě, jak celá první řada začíná událostmi, které se staly o deset let dříve. Dosti často také v Agathiných detektivkách a ve slečně Marplové zvlášť, nevraždí jeden ale dvojice, což ale zrovna není případ tohoto případu... Jeho hodnocení jsem při druhém (či třetím) zhlédnutí vzhledem k zajímavému rozuzlení a celkem sympatickým představitelům (neteř, synovec, starý pán v podání mého oblíbeného Davida Warnera, či roztomile nesympatická Lizie s maskou na obličeji) i přes překomplikovaný děj (který taky bývá u detektivek se slečnou Marplovou dosti častý) nakonec zvedla ze tří dobrých na čtyři slabší hvězdičky ;-))(24.4.2013)

Slečna Marplová tu má dôstojnú zástupkyňu na záhadnom panstve Rutherfordovcov. A nielen inteligentnú, pohotovú a cieľavedomú, ale naviac mimoriadne krásnu. Takto plynie pátranie jedna radosť aj pre diváka až k záverečnej napínavej druhej ceste vlakom. Záhadou je po celý čas nielen osoba vraha, ale aj identita obete. –––– Niektoré ženy majú na mužov šťastie. A niektoré cestujú samy.(21.8.2016)

• - V 32. minúte môžeme vidieť, že si slečna Marplová v posteli číta knihu "Žena v tme" ("Woman in the Dark"). To jasne opisuje nasledujúci záber, v ktorom sa Lucy (Amanda Holden) zakráda tmou a ide vyšetrovať. (rasistik)