Reklama

Reklama

Slečna Marplová - Série 1 (2004) (série)


Vlak z Paddingtonu (S01E03)

(epizoda)
  • Velká Británie 4.50 from Paddington (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Slečna Marplová je po návštěvě u kamarádky, která byla svědkem uškrcení ženy v kolem projíždějícím vlaku, přesvědčena, že na pozemku bohatých Crackenthorpových je ukryta mrtvola. (Viasat)

Recenze (38)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Důležitá je láska, ne peníze!" Vlak z Paddingtonu nás veze skrze zapeklitý případ, kterému se snaží přijít slečna Marplová na kloub, tentokrát z velké části na dálku skrze prostředníka. Opravdu jsem se na začátku bavil nad dvojicí stařenek, které dumaly nad tím, kdo vlastně přišel v onom vlaku o život. I když byl motiv vraždy velice podobný jako u jiných marpleovských detektivek, tak i přesto jsem byl napnutý až do odhalení pachatele. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Tak tahle série detektivek se slečnou Marplovou se nijak nepovedla. Duch geniality detektivních románu Agathy Christie sice nelze upřít, ale převedení nějak originální a zábavné není. Představitelka hlavní role mi neseděla, což považuji za základní problém. Navíc její herecké proměnné herecké kreace spíše budí trpký úsměv než zájem a údiv. Omšelý televizní průměr. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pravděpodobně moje nejoblíbenější část série marplovek s Geraldinou McEwan, o toto místo nicméně velmi těsně soupeří s Ohlášenou vraždou. Jedna z těch věcí, jejichž hlášky po sobě se sestrou házíme, kdykoliv nás napadne. -"Mám přehodit sako přes kaluž, aby její výsost mohla projít?" -"Nemám chuť zašpinit si boty o tvoje sako, Alfréde." ♥♥♥ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jářku, radím vám to vůbec nečíst, protože to bude jeden spoiler za druhým. Dobře, varování jste dostali, tak jdeme na to;) Ehm, ehm.... "Chudák Emma!" zvolala moje přítelkyně při závěru obdobném krásně divadelně dramatickému finále Smrti Na Nilu. "Chudák divák!" volám já, když si vzpomenu na ty trapné scénáristické úskoky tvůrčí třídy "geniální detektiv má v rozhodující chvíli o metrák informací více než čtenář/divák, protože se mimo scénu hrozně moc činil, a ty tím buď nyní uchvácen". Tak se podle mě dobrá detektivka dělat nemá, je to vůči "koncovému uživateli" nefér a sprosté. A k tomu ještě ta "drobnost", že závěrečné odhalení staví na hlavu úvod zápletky, protože tak nějak dojde ke změně v matrixu a ukáže se, že svědkyně viděla vraha do nejmenších podrobností a je ho schopna popsat jako vlastní ruku. Tohle je prostě jednoho z nejvytěžovanějších britských národních pokladů nedůstojné - a je mi fuk, jestli to tak stará dáma sama napsala nebo ne. Pokud ano, tak je to ostudné... tedy bylo by, kdyby Geraldine McEwan nehrála Miss Marple tak pohádkovobabičkovsky sympaticky, kdyby herci ve vedlejších rolích nehráli tak parádně, kdyby John Hannah byl nesympatické dřevo (což opravdu není), a kdyby Amanda Holden byla šereda (což už vůbec není). A kdyby si někdo nedal zatraceně dobrou práci s kostýmy, a někdo jiný nedokázal vždycky na pár vteřin udělat pěkně mrazivo a tísnivo. Tenhle díl zkrátka tak nějak funguje, pokud jde o žánrové rekvizity, a děsně nefunguje po stránce vypravěčské, aspoň podle mého vkusu ohledně stavby detektivky. Záporů není málo, a všechno korunuje kýčovitě idylická vánoční tečka, která mi svým doslovným odkazem k sousloví "elderly spinster" a jeho významem obrátila oči v sloup. Nejhorší je, že bych se na to za nějaký čas klidně podíval znova:P Takže když to celé sečtu, vydělím a blablabla, skončím někde u sedmdesáti procent. Zdola. ()

meave 

všechny recenze uživatele

Po veľkom množstve hutných a ťažkopádnych detektívnych seriálov je slečna Marplová čerstvým závanom v zatuchnutej skrini. Keď na tetin popud krásna slečna nájde hľadanú mŕtvolu, objaví sa v skrini dokonca hneď niekoľko „zabudnutých kostlivcov“ a dočkáte sa aj nečakaného rozuzlenia. Navyše milujem britských gentlemanov, ktorých sa tu potulujú celé plejády a každý má nejakú svoju drobnú úchylku. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (3)

  • V 32. minúte môžeme vidieť, že si slečna Marplová v posteli číta knihu "Žena v tme" ("Woman in the Dark"). To jasne opisuje nasledujúci záber, v ktorom sa Lucy (Amanda Holden) zakráda tmou a ide vyšetrovať. (ČSFD)

Reklama

Reklama