Ohlášená vražda (S01E04) (epizoda)

A Murder Is Announced

Ohlásená vražda

Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2005, 1 h 34 min

Trochu slabší Marplová i přesto, že ji hraje skvělá Geraldine. Zpracovaní na vysoké úrovni, ale něco mi tam chybělo. Bud jsem se pořádně nesoustředil nebo tam bylo moc rušivých elementů. Hlavního záporáka nebylo v tomto případě složité odhalit, ale vedlejší zápletky se mi celkem líbili. I když teda ztracení a znovu objevení sourozenci to není u Agáty nic nového. Na druhou stranu jsem nikdy Marplovou neviděl uplakanou a tady jsem jí to i věřil. ... Lungren, krev, aspirin, lesby, místnost s dvěmi dveřmi, chirurgický zákrok, sestry.(10.3.2014)

Jeden z lepších dílů, ale hodnocení nezvednu. U Agathy mně trochu vadí, jak furt zakládá zápletky na událostech, co se staly před mnoha lety (v tomto díle to aspoň neschovává na poslední pětiminutovku). U Marpleové chybí navíc Poirotovy hlášky a charisma. Ta herečka na mě moc mazaně nepůsobí, Meryčka Rosůlková ji strčí hravě do kapsy.(28.7.2011)

Poctivý, inteligentní, kriminální příběh, který nedělá z diváka blbce a který mě donutil s napětím sedět před obrazovkou a trpělivě čekat na rozuzlení. Přemýšlela jsem, kdo by mohl být ze všech zúčastněných vrahem a říkala jsem, jaký by k tomu mohl mít motiv. Sázela jsem na někoho jiného, ale když se všechno závěru za pomoci slečny Marplové vyřešilo, tak najednou do sebe všechno zapadlo.(28.7.2011)

Rozhodně nadprůmerná detektivka Agathy Christie, u níž si člověk může dosyta vychutnat všechna specifika anglické detektivkářské školy. O nečekané zvraty, rafinované kličky, v nichž se splátá několik příběhů dohromady a tím dochází k úspěšnému matení čtenáře a koneckonců ani o mrtvoly, neboť vraždit v knize je přece tak snadné, tady rozhodně není nouze. Filmová adaptace se této výzvy zhostila doslova na výbornou. Všechno funguje jak má, herci hrají jak o život, prostředí má tu správnou atmosféru a film ubíhá v poměrně svižném tempu, takže těch 94 minut je nakonec na tak bohatý a pestrý příběh ta správná stopáž. Vedle hereckého výkonu Geraldine McEwan je třeba zmínit ještě skvělou Zoë Wanamaker. Herecky brilantní jsou v tom ovšem všichni. Kdyby takové výkony předváděli čeští herci v českých seriálech, to by bylo bájo ;o) Celkový dojem: 90%(30.1.2011)

Ohlášenou vraždu jsem už v minulosti viděl jako seriál a ohromně to na mě zapůsobilo. Základní rozuzlení jsem díky tomu věděl, na druhou stranu některá dílčí ne. Co chci hlavně napsat, je to, že i přes mé určité znalosti to příběhu nic neubralo na napínavosti a originalitě. V tom se pozná genialita Agathy Christie.(16.12.2005)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Záhadná vražda", kterou napsala Agatha Christie již v roce 1950. (Terva)