"Déja vu" - tak nazývají Francouzi onen pocit "již viděného", který možná leckdo z nás zažil sám na sobě, když se v zaručeně cizím prostředí nemohl zbavit dojmu, že tady již někdy byl, že tohle už přece někdy viděl. Přesně tohle teď zažívá mladá Gwenda ve svém novém domě. Narodila se a byla vychována v Indii, nikdy v životě v Anglii nebyla - a přece má teď v Hillside, které zařizuje jako budoucí hnízdečko lásky pocit, že svůj nový domov zná víc, než je normální. Odhadne, co se skrývá za dveřmi, které se před ní mají teprve otevřít, ví, jaké tapety kdysi byly v dětském pokoji... To všechno by se samozřejmě ještě dalo nějak přirozeně vysvětlit, kdyby... Kdyby Gwendu nezačaly pronásledovat ty hrůzné vidiny vražděné ženy. Je možné, že by Hillside, ta idylická oáza klidu a míru, skutečně ve svých starých zdech skrýval nějaké děsivé tajemství? Ale jaké? A proč pronásleduje právě Gwendu? Ani slečna Marplová nedokáže dát na tyhle znepokojivé otázky uspokojivou odpověď. Ovšem smířit se s tím, že by nějaký případ zůstal nevyřešen, to je pro ni zcela nemyslitelné. I když, jak říká inspektor Primer, tady vlastně žádný případ nikdy nebyl. (oficiální text distributora)

Šandík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Posuny oproti knižní předloze jsou velmi výrazné (tvůrci v podstatě vytvořili zcela nový příběh) a po mém soudu i zcela zbytečné. Z jedné z nejlepších detektivek A. Christie se zde stal příběh plný nepravděpodobných zvratů a roztodivných kotrmelců. Třeba jenom spojení obou Hallidayových žen v jednu, navíc s přidanou kriminální minulostí, změna Nového Zélandu v Indii, doplnění celé té kabaretní společnosti, přidání nepřítomného staršího snoubence a následná romatická lovestory s jeho zaměstnancem, atp. atd. K čemu to všechno? Že by se tvůrci scénáře zdála přeloha "příliš obyčejná"? Tohle se vážně nepovedlo. Škoda, přeškoda... 65% za zcela zbytečné prznění předlohy... Zajímavé komentáře: hany83 ()

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I ty nejnepřesvědčivější situace umí mistryně Agatha podat tak, že jim uvěříme. To se týká jak jen toho faktu, že si hlavní hrdinka nic nepamatuje, tak poslední scény a vlastně celého toho sblížení dvou postav, které končí žádostí o ruku. Záhadné scény jsou natočeny standartně televizně, ale nevadí to, zvlášť, když zahrávání si s incestem o hodně předběhlo dobu. ()

akisha

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bohužel mi tenhle díl znehodnotily otřesný prostřihy na show "Funny Bones", jejichž hrůzu vpravdě umocnil český dabing kabaretních písní, který v češtině rázem zní naprosto strašně. Na druhou stranu je zde jedna z mých nejoblíbenějších romantických linek mezi Gwendou a Hornbeamem a opravdu úžasná Sophia Myles. ()

elizabeth_ba

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nikoli bezchybný ale rozhodně zajímavý příběh s krásnou Gwendou (Sophií Myles), která si vybavuje strašlivé vzpomínky ze svého dětství, jejím přítelem (tedy vlastně snoubencem) na telefonu, roztomilým mladíkem, jenž ji od něj dostane na starost a který působí tak trochu jako trouba. Ale pozor, jen působí...Rozuzení překvapivé a příběh složitý a komplikovaný jako dvoják žebř, tedy jako všechny příběhy slečny M. Ale je to velmi dobře obsazené a i zahrané, mile romantické a vůbec zcela na čtyři hvězdičky... ()

misterz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slečna Marplová, čo sa charizmy týka, sa síce s H. Poirotom nemôže porovnávať, no v tomto prípade divák dostane veľmi zaujímavý príbeh s výbornou a zamotanou krimi zápletkou, kde páchateľ je nejasný v podstate až do samotného konca. Tiež sa mi páčilo to finálne spoločné posedenie všetkých zúčastnených a odhalenie páchateľa. Také niečo môžem aj pri H. Poirotovi. Nadpriemer. 75/100 ()