Reklama

Reklama

Jacko Argyle zemřel ve vězení poté, co byl usvědčen z vraždy nevlastní matky. Dr. Arthur Calgary prokáže, že Jacko byl v době vraždy s ním a byl tedy nevinný. (Viasat)

Recenze (27)

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nechtěla jsem spoilovat, ale už to stejně někdo stihnul přede mnou. Vyprávění téhle detektivky je postaveno tak, že každou chvíli je v podezření někdo jiný a všímavější oko si najde motiv opravdu všude, (u skutečného vraha je vodítek taktéž dost a dost), tudíž už není moc velká možnost na konci nějak hodně překvapit. Tady se to podařilo částečně (aspoň u mě), a to pouze velice "zajímavým" a nečekaným vztahem jistých dvou osob. Celkově zajímavá, zcela určitě i nadprůměrná anglická detektivka, ale kvalit takových Poirotů rozhodně nedosahuje. Možná je to způsobeno i výběrem abnormálně nesympatických a někdy i vyloženě divných herců, z nichž mi nevadila snad jedině představitelka samotné slečny Marplové. Jako výplň čtvrtečního večera a zároveň možnost potrápit závity je to ale rozhodně dobrá volba. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poměrně zdařilé zpracování další z báječných knih Agathy Christie. I Když sl. Marplová by tam vlastně neměla co dělat, tvůrcům se nakonec docela dobře podařilo vložit její osobu do děje. Samozřejmě je tam spousta dalších "vylepšení", které v knize nenajdete, ale na to už si pomalu začínám zvykat... Ze třetí série měla právě tato epizoda nejlepší herecké obsazení: Juliet Stevenson, půvabná Jane Seymour, Alison Steadman, Julian Rhind-Tutt a ostatní. Herecké výkony byly přesvědčivé a až na výjimky se herci do svých rolí hodili. I přes množství postav se dalo v příběhu orientovat, ale odhalit chladnokrevného vraha by se mi bez pomoci uživatelky Aknah zřejmě nepodařilo... ()

Reklama

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Slušně natočená detektivka, které opět herecky kraluje Geraldine McEwan. Hospodyně v podání Alison Steadman mi ovšem přišla typově špatně obsazená. Zároveň mi připadají příliš zdůrazněná a tudíž podezřelá ta jednotlivá obvinění, která ve filmu padnou. Člověku pak až příliš brzy dojde, kdo je ve skutečnosti vrah a pak si už jen tipuje, zda-li se trefil nebo nikoli. Jinak to ale bylo slušné psycho, zvlášť pasáže s Juliet Stevenson, která místy vypadala, že ráno stejně tak jako tak skočí do jezera nebo pod vlak. Dr Arthur Calgary v podání Philipa Duranta velmi roztomilý... Celkový dolem: 80% Zajímavé komentáře: Agatha, crozet ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Upozorňuji ty, kteří film neviděl, ať můj comment raději nečtou, neboť je v něm spoiler!!!!!Do komentáře k jednomu ze svých oblíbených filmů (o Horatiu Hornblowerovi) jsem napsala, že mě fascinuje vztah zatraceně přitažlivého mladého muže a stárnoucí ženy...Tak proč mi tady přišel spíše nechutný? Mohlo to být tím, že mladý muž nebyl přitažlivý a zatraceně už vůbec ne. Či tím, že ona měla do krasavice (byť stárnoucí) taky docela daleko... Ale pravděpodobně to bude tím, že v příběhu skloubili motiv ochraňující matky s motivem milující ženy a ten já dohromady nechápu a nemám ráda. Takže proto jen ty tři hvězdy, byť tento díl považuji rozhodně za lepší než např. taková Sittafordská záhada nebo Mrtvola v knihovně. ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zaskočen velmi kvalitní atmosférou a výměnou podezřelých - byl jsem vždy o krok pozadu:D. Asi nemá smysl neustále opakovat, že je to na velmi dobré úrovni po všech stránkách, tyto 'TV filmy' nemají konkurenci a spousta těch amerických slátanin by se od toho mohli učit. Označuji zatím za jednu z nejlepších Marplových, ale nejhorší je na tom to, že mě zde poprvé štvala samotná Marplová. Byl to hodně složitý případ z pohledu účastníka. Taková starší paní prostě nemůže vydedukovat jak se to všechno odehrálo před dvěma roky. Rozhodně ne tak, jak to bylo podáno ve filmu. ... Vražda kvůli penězům, poprava, svatba, doktor přes zvířata, stopař, adoptované děti. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama