poster

Nemesis (S03E04) (epizoda)

 • Velká Británie

  Nemesis

 • Slovensko

  Nemesis

Krimi / Drama

Velká Británie, 2009, 1 h 33 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Stephen Churchett

Kamera:

Larry Smith

Producenti:

Karen Thrussell

Střih:

Matthew Newman

Scénografie:

Michael Pickwoad

Kostýmy:

Sheena Napier
(další profese)
 • Agatha
  ***

  Bohužel toto zpracování mě vůbec nenadchlo. Pamatuju si, že tempo v knižní předloze bylo také trošku pomalejší, ale o nudě nemohlo být řeči. Věřil jsem, že se tu tajuplnou atmosféru podaří přenést i do filmu. Tentokrát to však nějak nevyšlo a zdálo se mi to všechno trochu přitažené za vlasy. Herci, mimo samotné a jako vždy vynikající Geraldiny McEwan, na mě působili apaticky a většinou se mi ve svých rolích moc nezamlouvali, žádný výjimečný výkon k vidění není. V případě Nemesis se odchýlení od předlohy geniální Agathy moc nevyplatilo. Výprava je sice ucházející, ale v knížce je úplně jiná a byl jsem zvědavý jak si s tím tvůrci poradí...inu moc dobře ne, místo historických domů a zahrad - laciná náhražka. Ze třetí série se mi tento díl zatím jeví jako nejméně povedený...Na druhou stranu je to ale v porovnání s jinými TV filmy pořád velmi dobré, kameře, hudbě a kostýmům není co vytknout. A ještě jedna malá poznámka k dabingu paní Brožové: už nikdy více!...60% P.S. Verze s Joan Hickson je nesrovnatelně lepší.(24.9.2009)

 • fruitbueno
  *****

  Vynikající díl. Slečna Marplová, pdobně jako Hercule Poirot, je prostě Nemesis kdekoho. Tajné, pod kobercem zametené svědomí, stálá hrozba vytažených kostlivců a tak podobně. Tenhle díl měl švih, atmosféru, vynikající kameru a hrozně moc podtextů, vedlejší postavy brilantně nahrávaly na smeče zejména Marplové, pozadu nezůstával ani pisálek a policajt-pisálek II. P. S. Ty záběry z kláštera, to temné a plné pavučin osvícené jen baterkami -huuuuú!(2.5.2010)

 • filmmovier
  ****

  Nadprůměrná a napínavá detektivka. Sice je oproti předloze poupravená, ale v tomto případě to vůbec nevadí, i když mě to fakt nehorázně naštvalo, vždyť i vrah je někdo úplně jiný. No co, u Marplové je to zvyk, hlavní je, že je to celkem dost napínavé a atmosféra je suprová. Při prvním shlédnutí se mi to líbilo víc, ale pak jsem si přečetl knihu, takže dávám 70%. Plusy: Geraldine McEwan, atmosféra, napětí, R.E.Grant.(19.12.2011)

 • Elyssea
  ***

  Předlohu jsem zatím nečetla. Stejně na mě zpracování působilo podivným dojmem a atmosférou. Možná i knižní předloha je slabší, ale tohle bylo opravdu vyloženě poprvé, co jsem vraha znala už od třetiny filmu. Potěšil mě synovec Raymond, ale zbytek obsazení mi přišel zvláštní, možná to bylo i celkem nevhodným dabingem. (Řidička autobusu....) Konečné rozřešení působí spíše nechtěně komicky. Tak předvídatelnou Marplovou jsem opravdu hodně dlouho neviděla a je to pro mě celkem zklamání.(3.10.2009)

 • elizabeth_ba
  *****

  Zřejmě první slečna Marplová, k níž nemám výhrady. I když byla zase složitá jako žebřík. Ale kdyby nebyla, nebyla by to slečna M. nebo tady vlastně N. :-)) K napětí a tajemnu se přidalo i něco (málo) humoru, zatraceně hezký mladý muž (ještě navíc z pro Brity neoblíbeného národa, a o to víc se samozřejmě líbil mně). No prostě pro mě zatím z celé řady detektivek o staré a chytré slečně ten nejlepší díl. (Malý spoiler: Co asi přimělo starého pána s gramofonem, aby po své smrti tuto šarádu zinscenoval, když za života se k ničemu neměl, ač byl o to žádán? Nebo snad ano a domákl se všeho daleko dříve a proto...???) Opětovné vidění květen 2019: Dan Stevens je tam ještě hezčí (a lepší než v Panství Downtown) a příběh povedenější než v knize. Stále nejlepší díl Slečny Marplové, i když poslední série (v níž již bohužel nemohla hrát Geraldine, taky byla bez chyb).(1.5.2013)

 • - Spoiler: Když je nalezeno mrtvé tělo pana Laurence Raeburna (George Cole), tak je jasně vidět, že dýchá. (Jurkodak1)