Reklama

Reklama

Slečna Marplová - Série 4 (2009) (série)


Proč nepožádali Evanse? (S04E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Why Didn't They Ask Evans? (více)
všechny plakáty

Bobby Attfield si ako jediný vypočuje posledné slová umierajúceho muža - " Prečo nepožiadali Evans..." a rozhodne sa, že záhadu, ktorá sa v nich ukrýva, vyrieši. Dá sa do spolku s bohatou a prominentnou Frankie Derwentovou a ich rodinnou priateľkou, slečnou Marplovou . Keď zistí, že sa ho niekto pokúsil zavraždiť, jeho odhodlanie prísť celej veci na kĺb ešte zosilnie. Stopy ich zavedú to zámku Savage a k jeho obyvateľom, ktorí im môžu pomôcť celú záhadu rozlúsknuť. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi už se opakuji, ale z nových dílů s Jane Marplovou mě zatím žádné nadšení nejímá... Ještě ta Kapsa plná žita celkem šla, ale pak se to s pošahaností pachatelů začalo zhoršovat. Je pravda, že při prvním zhlédnutí dílů s Geraldine McEvan jsem také některé nedokoukala (a opravdu mě zaujaly snad jen Nemesis a Zapomenutá vražda). Podle mého zaujetí seriály Sběratelé kostí a Specialisté na vraždy lze usuzovat, že mi pošahaní sérioví vrazi až zas tak nevadí (teda v příbězích samozřejmě, jinak by ta věta vyzněla jako totální krávovina), ale pokud se objevují v Agathiných křížovkářských a složitě spletitých detektivkách, s odpuštěním, mě iritují. Minispoiler! Záptetku tohoto dílu, která v češtině nevyzní tak jako v angličtině jsem samozřejmě znala. Potěšilo mě množství pěkných a příjemných lidí v tomto díle. Co už mě nepotěšilo bylo zpracování a zejména rozuzlení. Zatím poslední dva díly jsou i posledními v mém pomyslném žebříčku hodnocení (psychiatrické kliniky a zařízení pro nápravu trestanců už raději v Agátě nechci). Hvězdička, že by za ty prachy pro sirotčinec? Nebo za ty hezký lidi? Tak asi za oboje, udělila jsem totiž dvě. ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento díl byl celou dobu velmi dobrý - parádní tajemná a napínavá atmosféra, herecké kvality, ale ta "postelová" scéna byla strašně divná. Přišlo mi, jak kdyby neodpovídala realitě, všichni se chovali divně. Závěr tomu sice zase dává korunku, ale nenapraví předešlých pár minut. Je to škoda. ... Pan Weasley, jed z rostliny ()

Reklama

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Knížku Proč nepožádali Evanse? jsem četl hodně dávno, přesto ale byla tak skvělá, že mi něco utkvělo v paměti. A to "něco" se pořád hlásilo o slovo a křičelo: takhle to nebylo... Čekal jsem velké napětí, protože předloha napínavá skutečně byla, ale zde bylo napětí tak nepatrné, že jsem se místy i nudil. A vůbec, celkově to působilo jaksi neuvěřitelně, zmateně a nevlídně. Slečna Marplová tam ve skutečnosti vlastně vůbec neměla co pohledávat a její "narafičení" bylo tak kostrbaté, že to šlo docela dobře poznat, prostě se do tohoto příběhu, kterému vévodí Bobby a Frankie (v knize Sylvia), jednoduše nehodí. Scénář je psaný jako na koleni a nenabízí téměř žádné zábavné místo, natož vtipné. U této adaptace se měli tvůrci obzvláště držet pouze předlohy, protože zatím se nikdy nikomu nepodařilo přepracovat něco tak, aby předčil geniální Agathu. Další snaha, například ta ze strany herců, se pak bohužel vytrácí do vzduchoprázdna. Škoda. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Způsob, jakým tvůrci do tohoto příběhu zakomponovali slečnu Marplovou je výtečný, ovšem k dobrému výsledku to stejně nevedlo. Problém je opět v přeloze, která je natolik komplikovaná, nepřehledná a naprosto nepravděpodobná, že, převedena do podoby filmu, naprosto ztrácí věrohodnost. Jediný použitelný způsob zpracování dané předlohy je komediální nadsázka, přesně tak, jak látku pojali tvůrci televizního zpracování z roku 1980. Pokud se příběh natočí smrtelně vážně, začíná působit nechtěně komickým dojmem, trochu jako fraška... Celkový dojem: 65% ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zklamání je velmi slabé slovo. Tohle snad ani nebylo podle knihy Agathy Christie. Takovou spatlaninu a naprosto jiným příběhem jsem dlouho neviděla. Společné s předlohou to mělo snad jen název filmu a jména postav. Potěšilo mně herecké obsazení, ale adaptací jsem natolik znechucena, že výš jak nad dvě hvězdičky to nedostanu. Jedna za Seana Biggerstaffa a další za MonneyPenny s panem Weasleym. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama