Reklama

Reklama

Slečna Marplová - Série 4 (2009) (série)


Proč nepožádali Evanse? (S04E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Why Didn't They Ask Evans? (více)

Syn přítelkyně slečny Marplové, Bobby, při golfu náhodou nalezne muže, který spadnul ze skalního útesu. Ten ještě před smrtí stačí vyslovit větu: Proč nepožádali Evanse? Mrtvý muž je identifikován jako Alex Pritchard, jenž se nedávno vrátil z ciziny. Bobbymu nedá záhadná věta spát a začne spolu se svojí kamarádkou Frankie pátrat po minulosti mrtvého muže. Zjistí, že jeho život byl plný záhadných událostí. Pritchard dostal před smrtí dopis, v němž byl požádán o účast na vyšetřování. Jak se však ukáže, tato žádost měla pouze odvést pozornost od jiné akce. Jako amatérští detektivové se Bobby a Frankie dostanou na zámek Merroway Court, kde sídlí zámožná rodina. Nedávno zesnulý Jack Savage měl s Pritchardem patrně něco společného. Podezření vyvolává soused dr. Nicholson, který vede venkovskou kliniku pro drogově závislé. Kdo je záhadný Evans? A oč jej měli požádat? Odpovědi na tyto otázky budou úkolem pro slečnu Marplovou a její mladé pomocníky. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

PavelZava 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Why Didn't They Ask Evans? byl moc dobře vytvořený příběh s brilantní zápletkou, i přesto, že využil divokých atributů záhadné minulosti kdesi na dálném východě. Snad neuberu na napínavosti příběhu zmíním-li rozhovor dívky Frankie Derwent (Georgia Moffett), která se vetřela do domů rodiny Savage s Dorothy Savage (H.Murray) před obrazy: A tohle je táta, všemocný Jack Savage, teda až do svý smrti, dost strašný, svíjel se, šla mu pěna od úst, prý srdce. Já si to teda nemyslím. A proč né ? On žádný srdce neměl. Z ženských rolí se mi líbila Samantha Bond, Natalie Dormer s obličejem do tvaru srdce. O chlapech příště … Už vím proč nepožádali Evanse :-) ()

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Knížku Proč nepožádali Evanse? jsem četl hodně dávno, přesto ale byla tak skvělá, že mi něco utkvělo v paměti. A to "něco" se pořád hlásilo o slovo a křičelo: takhle to nebylo... Čekal jsem velké napětí, protože předloha napínavá skutečně byla, ale zde bylo napětí tak nepatrné, že jsem se místy i nudil. A vůbec, celkově to působilo jaksi neuvěřitelně, zmateně a nevlídně. Slečna Marplová tam ve skutečnosti vlastně vůbec neměla co pohledávat a její "narafičení" bylo tak kostrbaté, že to šlo docela dobře poznat, prostě se do tohoto příběhu, kterému vévodí Bobby a Frankie (v knize Sylvia), jednoduše nehodí. Scénář je psaný jako na koleni a nenabízí téměř žádné zábavné místo, natož vtipné. U této adaptace se měli tvůrci obzvláště držet pouze předlohy, protože zatím se nikdy nikomu nepodařilo přepracovat něco tak, aby předčil geniální Agathu. Další snaha, například ta ze strany herců, se pak bohužel vytrácí do vzduchoprázdna. Škoda. ()

Reklama

Elyssea 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zklamání je velmi slabé slovo. Tohle snad ani nebylo podle knihy Agathy Christie. Takovou spatlaninu a naprosto jiným příběhem jsem dlouho neviděla. Společné s předlohou to mělo snad jen název filmu a jména postav. Potěšilo mně herecké obsazení, ale adaptací jsem natolik znechucena, že výš jak nad dvě hvězdičky to nedostanu. Jedna za Seana Biggerstaffa a další za MonneyPenny s panem Weasleym. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi už se opakuji, ale z nových dílů s Jane Marplovou mě zatím žádné nadšení nejímá... Ještě ta Kapsa plná žita celkem šla, ale pak se to s pošahaností pachatelů začalo zhoršovat. Je pravda, že při prvním zhlédnutí dílů s Geraldine McEvan jsem také některé nedokoukala (a opravdu mě zaujaly snad jen Nemesis a Zapomenutá vražda). Podle mého zaujetí seriály Sběratelé kostí a Specialisté na vraždy lze usuzovat, že mi pošahaní sérioví vrazi až zas tak nevadí (teda v příbězích samozřejmě, jinak by ta věta vyzněla jako totální krávovina), ale pokud se objevují v Agathiných křížovkářských a složitě spletitých detektivkách, s odpuštěním, mě iritují. Minispoiler! Záptetku tohoto dílu, která v češtině nevyzní tak jako v angličtině jsem samozřejmě znala. Potěšilo mě množství pěkných a příjemných lidí v tomto díle. Co už mě nepotěšilo bylo zpracování a zejména rozuzlení. Zatím poslední dva díly jsou i posledními v mém pomyslném žebříčku hodnocení (psychiatrické kliniky a zařízení pro nápravu trestanců už raději v Agátě nechci). Hvězdička, že by za ty prachy pro sirotčinec? Nebo za ty hezký lidi? Tak asi za oboje, udělila jsem totiž dvě. ()

vesper001 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sloni jsou šedí, ale ne každá šedá věc je slon. Slečna Marplová je prima, ale na každý díl slečny Marplové je slon. Jazyková klička je v češtině koulí na noze příběhu, za to ovšem dáma Agatha ani tvůrci adaptace nemůžou. Koho jsem ale nezkousla, byl páreček amatérských detektivů, především jeho uječená, ztřeštěná a pitvořící se ženská polovička. Proč nepožádali Evanse, aby ji jebnul po hlavě lopatou a zahrabal ve skleníku? ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama