Reklama

Reklama

Slečna Marplová - Série 4 (2009) (série)


Smysluplná vražda (S04E03)

(epizoda)
  • Velká Británie They Do It with Mirrors (více)
všechny plakáty

Dávna priateľka slečny Marplovej Ruth ju požiada, aby navštívila dom jej sestry Carrie-Louise, pretože má zlé tušenie, že je v nebezpečenstve. Slečna Marplová sa nechá nahovoriť a naozaj zistí, že v dome sa dejú čudné veci. Zistí, že požiar, ktorý v dome nedávno vypukol, nebol náhodný a má pdozrenie, že niekto sa usiluje Carrie-Loiuse otráviť. Než sa slečna Marplová stihne v početnej rodine zorientovať, niekto zavraždí nevlastného syna Carrie-Louise Christiana, ktorý tesne pred smrťou prejavil obavy o jej bezpečnosť. Slečna Marplová sa zapojí do pátrania po vrahovi, ktorým musí byť niekto z prítomných členov rodiny. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Že tie najjednoduchšie riešenia sú tie najsprávnejšie tu vôbec neplatí, lebo tentokrát bolo vyriešenie vraždy a nájdenie motívu asi najzložitejšie zo všetkých možných alternatív. Krv nie je voda a toho sa treba držať. Až po poslednú polhodinu, keď sa začalo rozjasňovať, to bola dosť nuda a hlavne prvá zoznamovacia polhodina sa takmer nedala vydržať. Niektorým dielom ako tento by pristalo skôr hodinové trvanie. Nafintenú vykopávku Joan Collins si tiež mohli odpustiť, hlavne keď tam nezohrala žiadnu podstatnú úlohu. ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak mi nové díly slečny Marplové vůbec nesedí a není to jen její novou představitelkou. Ta sice působí mile a sympaticky a člověk se neptá jako u Geraldiny, jestli to myslí upřímně :-)), ale připadá mi jako by tam tak nějak nepatřila a už vůbec mi nepřipadá jako žena schopná vyřešit složité případy. V tomto konkrétním díle mi navíc bylo nesympatické prostředí, ostatní herci a vůbec všechno. Připadalo mi to nad míru pošahané, což teda splňoval i ten předchozí díl "Vraždit je snadné", ale ten aspoň zachránil onen mladý detektiv, jehož si zahrál Benedict Cumberbatch, později se objevivší jako Sherlock. Tohle nemělo co a kdo zachránit, asi čtyři díly staré slečny byly na mě v jednom dni přespříliš... ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dlouhé době opět zpracovaná slečna Marplová, která mě vyloženě bavila. Nejlepší díly (ještě ty s Geraldinou) byly stejně ty první - Ohlášená vražda, Vlak z Paddingtonu, Vražda na faře a tak dál... a tahle Smysluplná vražda se jim z pozdějších dílů podobá zatím asi nejvíce. Můžeme hovořit o atmosféře, zábavných postavách i příjemných hercích, což jak víme nemusí být vždy pravidlo. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Řemeslně velmi slušně zpracovaná záležitost. Herci hráli jak o život, Julia McKenzie mi sedá do noty čím dál víc, hudba jak z "velkého filmu", ta romantika v závěru ostatně rovněž... Možná je to ovšem všechno zfilmované velkolepěji, než si předloha zaslouží. Tak nějak mám pocit, že se tvůrci pohybují na samé hranici sofistikovaného kýče. Možná by to chtělo poněkud syrovější zpracování, nebo jinou předlohu. Vím, že pak by to nutně musel být úplně jiný film ;o) Celkový dojem: 70% ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příjemně zamotaný případ, kde měla samotná Marplová víc věrohodnější roli, než bývá zvykem. Jediné, co mi vadilo, že vlastně pointa úvodní vraždy nešla odhalit, protože to důležité záměrně nešlo vidět. ... Arsenik, psací stroj, revolver, tajná místnost, zrcadla, divadlo s indiány, ústav pro chovance, nůž, psací stroj, adoptovaná dcera. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama