Slečna Marplová - Série 4 (2009) (série)

Kapsa plná žita (S04E01)

(epizoda)
  • Velká Británie A Pocket Full of Rye (více)
všechny plakáty

Pokračovanie detektívneho seriálu o pani Jane Marplovej, príjemnej staršej lady, ktorá sa vždy snaží vyriešiť záhadné zločiny v jej okolí. Táto adaptácia detektívnych poviedok Agathy Christie bola zrenovovaná tímom scenáristov a producentov, ktorí pracovali aj na úspešných filmoch o detektívovi Poirotovi.
Vo svojom panskom sídle zomrie bohatý pán Fortescue a pri pitve sa zistí, že bol otrávený jedom. V tom okamihu padne podozrenie na mnohých členov rodiny a služobníctvo, medzi inými aj na chyžnú Gladys, ktorá predtým pracovala u slečny Marplovej. Keď aj ju niekto zavraždí, vyberie sa slečna Marplová na miesto činu, aby zistila, čo sa presne stalo a našla vraha. Nie je pre ňu jednoduché vyznať sa v spletitých rodinných vzťahoch bohatej rodiny, ale kúsok po kúsku sa jej ich podarí rozpletať a dopátrať sa k skutočnému vinníkovi. (oficiální text distributora)

Agatha

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kvalita filmu sice dosahuje stejné úrovné jako předešlé 3 řady, ale jednoduše řečeno bez Geraldine McEwan to není ono a Julia McKenzie, seč se snaží jak může, do postavy sl. Marplové nevnesla kromě obličeje nic nového a jednoduše musím konstatovat že mě nebaví. Nechápu proč se tvůrci museli poohlížet po někom jiném a nezůstali radši tam, kde byli. Za pochvalu ale stojí scénář, který se opravdu snaží držet znamenité předlohy i v detailech, snad kromě vynechání jedné nevýznamné postavy, takhle kdyby to bylo pokaždé - radost pohledět. Zajímavé - ti kteří neustále remcají nad úpravami Agathiných předloh se v té, která se jí drží snad nejvíce, moc v hodnocení nevytáhli... ()

Autogram

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Aj nudné anglické podávanie čaju o piatej nadobudne celkom iný adrenalín, ak deň predtým bol pán domu otrávený práve čajom. Falošných indícií je ako zrna vo vreci a chytí sa ich nielen polícia, ale všetci vrátane diváka, samozrejme okrem slečny Marpleovej. Záverečné odhalenie je podané trochu netradične a akoby predčasne, prekvapivé je až príliš a tak trochu neuveriteľné. Výmena v hlavnej postave mi nepripadá tak problematická, ako tu píšu skoro všetci, možno bola staršia herečka ako vetchá babička viac sympatická, ale tejto dokážem viac uveriť jej schopnosti. ()

necisty

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Stále si myslím, že stará Marplová je lepší, ale zde to tvůrci dohání super zpracováním, hudbou a zápletkou, kde už jsem si myslel, že vraha mám, a přestože jsem nenaletěl na prvotní mylné náznaky, tak stejně jsem ho neměl:). ... Kosy - kosí důl, krásná sekretářka, kolík na nos, jedy, zajímavá hospodyně. ()

Elyssea

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nevím, jestli je pro mne Julia McKenzie dostatečnou náhradou za Geraldine McEwan. "Nová" Marplová působí víc babičkovsky (podle knihy), ale za to jí míň věříte ten pronikavý intelekt. _ Kapsa plná žita je téměř přesnou adaptací (vynechána jedna nepodstatná postava) a přestože Rupert Graves mi do role Lancelota příliš neseděl, potěšila mě rolička Matthewa "Darcyho" MacFadyena. Jediné, co mi opravdu vadilo a nesedělo byly ty scény se sexem. To se prostě do Agathy nehodí. ()

akisha

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Překvapila mě knižní věrnost, zvláštní že některé romány se zprzní a jiné nechají doslova jak byly napsané, no ne teda, že bych si stěžovala. Výběr herců bych hodnotila jako dobrý s výjimkou Lanceho a jeho ženy, ti dva mi opravdu nesedli. Co mi taky nesedlo - a to nejsem puritán - byly komické sexuální scény, které v románu od Agathy vypadají asi tak přirozeně, jako opalovací lehátko na ledovci. Naopak super byl Matthew MacFadyen, pro toho mám slabost a trochu větší citová zainteresovanost Marplové ve vztahu k jedné oběti taky prohloubila zážitek. Dovedu si představit, že s Geraldine by to bylo ještě o něčem jiném, ale holt už odešla na zasloužilý odpočinek. Nemám nic moc proti Julii McKenzie, rozhodně posunula tu "laskavější" část slečny Marplové dopředu, ale je taková neslaná nemastná. Nicméně i některé díly s ní se povedly a tenhle mezi ně patří. ()

• Ústřední říkanka pochází ze známé anglické rýmovačky jménem „Sing a Song of Sixpence“. (Lilli...)