Vraždit je snadné (S04E02) (epizoda)

Murder Is Easy

Vraždiť je hračka

Krimi / Drama

Velká Británie, 2009, 1 h 33 min

• burina

Knižná predloha je jedným z najlepších diel kráľovnej zločinu ale hlavne je o niečom úplne inom...aspoň, čo si pamätám. To by až tak nevadilo, nejaká tá vlastná invencia nebýva na škodu, lenže tento film je bohužial strašne chaotický, zmätený a nudný. ...takže pokiaľ toto čítate, tentokrát sa vykašlite na film a radšej siahnite po knihe, oplatí sa!(29.11.2009)

Klasika, Agatha Christie. Kdysi jsem toho přečetla kýbl. Na tenhle kousek jsem narazila až nedávno a jelikož ho má ve fimografii Benedict, skočila jsem po tom jako tygr po koulouškovi. Ach ano, koloušek Benedict:)) Hlavní to devíza filmu, nicméně film jako takový se mi líbil taky, bavilo mě, že se už už nechytám a pak najednou zase jo..pořád mi něco unikalo a já to vždycky ještě stihla chytit za ocásek... a tak jsem nakonec byla v obraze, což mě nemálo potěšilo, protože moc na velký komplikace a složitosti nejsem :)) Moc milá záležitost.(20.1.2014)

Julia McKenzie není špatná Marplová je jen na druhém místě za Geraldine McEwan. McKenzie nehoří zvědavostí jako McEwan, v žádném jejím pohybu nenajdete to co v pohybu McEwan, ta byla zvědavá nejen mimikou, ale i pohyby, hořela zvědavostí, touhou odhalit každou záhadu, občas si záměrně hrála na nepříjemnou jen aby na něco přišla. A McKenzie? Ta je jen stará usedlá paní, která záhady řeší jen tak nějak mimoděk. Příběh vcelku dobrý, ale mcKenzie prostě není to co McEwan. 60%(15.11.2009)

• Morien

Neměla jsem ani tak problém pochopit "kdo a proč" v rámci odvyprávěného příběhu, ale spíš na úrovni kdo a proč proboha mrví adaptace slečny Marplové takovým způsobem. Pořád mám dojem, že s odchodem Geraldine McEwan do důchodu odešli i dobří scenáristé (i když i poslední série s její účastí už vykazovala znaky určitého úpadku do telenovelových vod v rovině příběhu). Už nelze hovořit o zábavném portrétu místa a jeho obyvatel, protože se vytratila vnitřní soudružnost a lehkost. Ačkoliv jsou filmy pořád tvořeny podle stejných pravidel jako třeba výborné díly Ohlášená vražda nebo Vražda na faře, logika zločinů a souvislostí je hodně chtěná. Jednotlivé postavy jsou divně napsané i obsazené, nemají už žádný vlastní život, fungují vyloženě jenom jako figurky, které se přesunují z místa na místo tak dlouho, než dojde k závěrečné konfrontaci. Například je pro mě nemožné uvěřit, že starý doktor a jeho žena, později vdova, by kdy mohli být manželé a fungovat jako pár, to prostě odmítám. A Benedictu Cumberbatchovi to sice sluší v retro oblečení, ale k čemu to je, když vidíme, že nemá žádný vlastní rozum, jen poletuje kolem jako hadr na holi a čeká, až mu někdo řekne, co má dělat. (A ani nezačal brečet, což je jeho nejparádnější herecký trik, jak jsem zatím studiem jeho filmů zjistila.) Nevím, co by slečna Marplová, která řeší věci na základě pozorování a zkušeností, mohla vysledovat v tomto nepravděpodobném vákuu. Selský rozum dostává pořádně na frak, řekla bych.(28.1.2014)

• Autogram

Vidieť postavu geniálneho Shelocka v roli Watsona ako druhé husle pri staršej dáme je naozaj neobvyklé. Tentokrát je príbeh značne rozháraný, postavy sa počas pol filmu iba predstavujú a neprichádza žiadny poriadny podozrivý ani motív. Rozuzlenie je nakoniec nečakané, aj s vedľajšími vetvami, ale nenapraví slabý dojem z celého filmu.(21.7.2013)

• - Kostyméri a maskéri museli Julii McKenzie (Slečna Marplová) pridať zopár rokov navyše. Na svoj nový výzor si zvykala len veľmi ťažko, dokonca priznala, že potrebovala pomoc psychiatra, aby sa dokázala pozrieť na seba do zrkadla. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)