Reklama

Reklama

Slečna Marplová - Série 5 (2010) (série)


Rozbité zrcadlo (S05E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Mirror Crack'd from Side to Side (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Vesnička St. Mary Mead zažívá okamžiky slávy. V rozlehlém sídle Gossington Hall se spolu se svým manželem, mladým britským režisérem Jasonem Ruddem, usadila hollywoodská hvězda Marina Greggová, která v Anglii připravuje svůj nejnovější film. Všichni žijí nadcházející zahradní slavností, na níž se hvězdný pár chce představit místní společnosti. Sváteční atmosféru nejprve naruší příjezd Marininy žárlivé sokyně Loly Brewsterové, záhy však dojde k mnohem závažnější události. Jedna z místních žen a Marinina oddaná ctitelka Heather Badcocková se kácí mrtvá k zemi. Ukáže se, že byla otrávena a vše nasvědčuje tomu, že jed byl určen samotné Marině. Na místo přijíždí inspektor Hewitt, který vede vyšetřování. Vyznat se ve vztazích lidí od filmu, plných vzájemné řevnivosti, však může být nad jeho síly. Slečna Marplová se pouští do vlastního pátrání, v němž jí nezabrání ani pohmožděný kotník. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

FireTight 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podle mne celkovým vyzněním o chloupek slabší než předchozí Tajemství Chimneys, všechno zachránil především skvělý příběh na pozadí první vraždy. Potkat po letech osobu, díky které je moje dítě v blázinci, asi bych stuhnul úplně stejně a pak začal plánovat, jak ji zabít? No... raději toho rychle nechám! :D Každopádně mi trochu vadila postava inspektorova poskoka, občas mi přišlo, jako kdyby ty "jeho" vtipné situace šly až příliš přes závit. Škoda toho až moc rychlého konce, dát pohled na vraha a rychle střihnout titulky... Nevím, spíš by mi vyhovovala nějaká, klidně i kratší, rozlučka všech postav, zkrátka něco, co nám nabídlo Tajemství Chimneys. O příští díl se však ochudit nenechám. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anglická spisovateľka Agatha Christie napísala v roku 1962 detektívny román "Rozbité zrkadlo" (The Mirror Crack´d from Side to Side). Nedávno som si ho prečítal. Je to jeden z príbehov, v ktorých sa do objasnenia zločinu aktívne zapojí slečna Marpleová. Do obce St. Mary Mead sa prisťahuje slávna americká herečka Marina Greggová so svojim manželom, režisérom Jasonom Ruddom. Zdá sa, že sa ju niekto pokúša zabiť. V jej okolí sú zavraždení dvaja ľudia. Slečna Marpleová sa pokúsi vyriešiť tento prípad. Táto literárna predloha sa dočkala viacerých filmových spracovaní. Jednou z nich je aj diel z televízneho seriálu "Agatha Christie: Slečna Marpleová" (Agatha Christie´s Marple), ktorý bol natočený v roku 2010. Jedná sa o štvrtú epizódu z piatej série. Postavu slečny Jane Marpleovej stvárnila herečka Julia McKenzie. *** ()

Reklama

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Povedená knižní předloha naštěstí udělala své a tato epizoda se povedla podstatně lépe než ta předešlá (Tajemství Chimeys). Je to daleko uvolněnější a i herci mají více prostoru, takže konečně múžou hrát. A co si budem nalhávat, úspěch kterékoliv adpatace toho románu stojí a padá na představitelce Mariny Greggové. V roce 1980 s touto rolí neměla problém skutečná hollwoodská hvězda Elizabeth Taylor a ani Lindsay Duncan si nevedla špatně, svou roli pojala s menší pompézností, ale o to větší lidskostí. I samotná slečna Marplová nebyla tak prkenná, ale bohužel i tentokrát mě ničím nepřekvapila. Jinak to bylo celkem zábavné, herecky dobře obsazené a sympaticky natočené. Konec je ovšem zběsile rychlý a nic neříkající, useknutý, ochuzený o pár minut sloužících k vydechnutí a vstřebání informací. O několika změnách oproti předloze už ani nemluvě, s tím už se počítá dopředu, tvůrci však nepřekročili hranici únosnosti, takže v této epizodě je to "téměř" zanedbatelné. 70% ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lindsay Duncan vůbec nesplňovala moje představy o Marině Gregg, jak jsem si jí vyfantazírovala podle knihy, nicméně je to moje oblíbená herečka a nakonec to zahrála skvěle, a to navzdory tomu, že Marina přece jen byla v předloze trochu mladší. Lindsay Duncan měla šarm, noblesní vystupování, byla zhýčkaná i křehká, opravdu perfektní. Trochu se to stylem i vtipem podobá starším (a mnou oblíbenějším) Marplovým s Geraldine McEwan. Taky Joanna Lumley byla skvělá. Zápletka nadprůměrná. 80% ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Marplová rieši vraždu, pri ktorej tentokrát vôbec nebola, len zo sprostredkovaného podania. Tak je desaťkrát všetko zopakované, päťkrát prekrútené a takto podané aj nám. Táto hra na schovávačku sa mi nepáčila a dosť ma uspávala. Keď pravda na konci vyjde najavo, je už neskoro, a tiež je neskoro na zaujatie diváka. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama