poster

Plavý kůň (S05E01) (epizoda)

 • Velká Británie

  The Pale Horse

 • Slovensko

  Plavý kôň

Krimi / Drama

Velká Británie, 2010, 1 h 29 min

Režie:

Andy Hay

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Producenti:

Karen Thrussell

Střih:

Matthew Tabern

Scénografie:

Jeff Tessler

Masky:

Vickie Lang

Kostýmy:

Sheena Napier
(další profese)
 • MM_Ramone
  ***

  Je to asi tak mesiac dozadu, čo som si prečítal krimi román "Plavý kôň" (The Pale Horse), ktorý v roku 1961 napísala kráľovná klasických detektívok Agatha Christie. Bolo to dobré čítanie. Keď som zbadal, že jeho filmová adaptácia bude v telke, tak som si to nenechal ujsť. Bol som zvedavý ako sa podarilo sfilmovať túto mysterióznu kriminálku. Prekvapilo ma keď som zistil, že tento prípad bude objasňovať slečna Jane Marplová, pretože v knihe vôbec nefiguruje. Ukázalo sa však ako výborný nápad zapojiť ju do tohto príbehu. Bol to dobrý film. ***(26.1.2020)

 • vesper001
  ***

  Předlohy neznaje jsem si kdovíproč myslela, že zápletka bude jak z Dicka Francise. Zamrzelo mě zjištění (bacha, spoiler!), že Plavý kůň není kůň. Ale to není důvod nízkého skóre. Problém je, že tento příběh slečny Marplové je na můj vkus a na uhlazený svět detektivek Agathy Christie moc brutální a temný. Jednou stačilo.(20.8.2018)

 • Simbet
  ***

  V knižní podobě dávám slečně Marplové přednost před Herculem Poirotem, ale co se týká filmového zpracování, Poirot určitě vede a je to zásluhou jeho představitele Davida Sucheta. Bohužel, dokonalou slečnu Marplovou jsem zatím neviděla a představitelka tohoto filmu patří k těm horším. JJ Feild dojem trošku zlepšil, ale protože jsem si nemohla užít v dabovaném filmu jeho hlas, tak to také nebylo ono.(10.6.2014)

 • Autogram
  ****

  Výborný diel, skvelá zápletka a napínavé rozuzlenie, všetko ozvláštnené okultizmom a upaľovaním tradičnej miestnej Moreny. Vyšetrovateľa musí nesmierne mrzieť, že je za Marpleovou vždy dva kroky pozadu, tentokrát to platí dvojnásobne a asi sa s tým aj zmieril, keďže ochotne spolupracuje. Mnohých po skončení možno napadne, či to je až taký dobrý nápad vytvárať si profil zákazníka napríklad používaním zákazníckych kariet u obchodníkov. Dúfam, že neprezrádzam príliš... –– Proti zlu sa musí bojovať, inak sa prepadneme do temnoty.(23.7.2013)

 • blackrain
  ****

  Agatha Christie, Královna detektivek, mě svou tvorbou vždycky tak nějak mijela. Znala jsem ji pouze z TV prostřednictvím jejích hrdinů, ke kterým patří právě Slečna Marplová, postarší vštečná dáma, která se plete policajtům do práce a pokaždé příjde s velmi zajímavým rozluštěním, po kterém všechno do sebe dokonale zapadne. Kolikrát jsem si říkala, jak to, že ji nikdo nezabije, vždyť si o to přímo koleduje. Musím říct, že po několika televizních filmech si k Agathě Christie hledám pomalu cestičku a také za to částěčně může moje zvědavost, která mě nutí uvažovat nad tím navštívit nějaké knihkupectví a zakoupit si pár detektivních příběhů.(10.12.2010)