Reklama

Reklama

Slečna Marplová - Série 6 (2013) (série)


Greenshawova Kratochvíle (S06E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Greenshaw's Folly (více)
všechny plakáty

Duchové nejsou, jsou jen lidé. Slečnu Marplovou vyhledá uprostřed noci zoufalá Louisa Oxleyová, která je s malým synkem Archiem na útěku před chlapcovým násilnickým otcem. Jane se rozhodne dvojici ukrýt na rodinném sídle dávné přítelkyně Katherine Greenshawové. Poněkud výstřední stará dáma a vášnivá botanička zrovna hledá sekretářku, a Louisa umí velmi slušně psát na stroji. Sídlo Greenshawů působí strašidelně samo o sobě, a tak Archiemu zrovna nepřidá, když mu majordomus Cracken vypráví, že v domě straší. Ještě téže noci muž tragicky zahyne při pádu ze žebříku a Archie se slečně Marplové svěří, že na schodišti zahlédl podivnou postavu v kápi. Policie celou záležitost uzavře jako nešťastnou náhodu, Jane si o tom však myslí své. A další události jí bohužel dají za pravdu. (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

VenDulin85 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Udělat z krátké povídky celovečerák, tak to klobouk dolů (tím víc se těším na Nekonečnou noc, kde vlastně postarší slečna detektivka vůbec nefiguruje). Filmaři to provedli jako obvykle tak, že výsledek je více než uspokojivý a skoro nepoznáte rozdíl od jiných, mnohem delších předloh. Jen je škoda, když už z knihy znáte způsob vraždy i osobu vraha a tak nenastane onen vow efekt, ale to nemůžu vytknout nikomu jinému než své čtivé povaze. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Presne takto si predstavujem "marplovku". Poriadne zamotané, pár vedľajších postáv určených na zavádzanie diváka, ktorý sa chce sám k niečomu dopátrať, a trochu strašidelnosti tiež nie je na škodu. Nakoniec všetko do seba zapadne a všetky spočiatku divné detaily dostanú zmysel. Silné štyri hviezdy.–––– Jsi zrcadlem své matky, jež v tvé tváři nachází líbezný květen svých mladých let. ()

Reklama

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serie a epizoda: S06E02. Klasicka anglicka detektivka z prostredi honosneho venkovskeho sidla. Zpracovanim opet nadstandard. Mam pocit, ze ITV ani vizuelne spatnou Agathu udelat neumi, coz je dobre. Trochu problem tohoto kusu je, ze se nijak vyrazne neodlisuje. Stara anglicka panstvi tu byla uz mnohokrat, snad jen ten zpusob umrti je trochu originalni. Je tu i dulezita detska postava. Ovsem nemoh jsem se zbavit dojmu, ze mi pripomina toho bastarda z "The Omen" :) Mohli mozna vybrat nekoho sympatictejsiho, nebo mu aspon tolik nelizat vlasy :) Kazdopadne je tu i par na Agathu dobrych vtipnych hlasek - vsechny ma na svedomi polic. inspektor. Co je ale nejdulezitejsi, je pointa. A ta prave alespon pro me taky nebyla az tak prekvapiva. Zkratka kdyz uz mate zkouknute Poiroty i dalsi Marplovky, uz tak trochu vite, jak se snazi oklamat divaka. A i kdyz na 100% jsem vraha nevedel, zaver me neodzbrojil a spis potvrdil mou predtuchu. Dramaticky i herecky je to ale samozrejme zvladnuto velmi dobre a vcelku i dojemne. ()

Aky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slečna Marplová má oproti Poirotovi zásadní nevýhodu, že není profesionální detektivka. Musí se k případu proto nachomýtnout vždycky nějak náhodou nebo omylem, což příběh už na počátku poznamenává jistou křečovitostí. Ve všem ostatním - výpravou, hereckými výkony, scénářem ctícím předlohu se však svému kolegovi vyrovná. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zabili Fionu (Green)Shawovou, mojí oblíbenou tetu Petunii, ale to je jen jedna z mála vad na kráse této epizody. Spíš by mě zajímalo, jestli by mi tvůrci vysvětlili, co to tam vymešlej za zápletky a inovace. Greenshawova kratochvíle je původně krátká povídka, tradičně skvěle napsaná a moje velmi oblíbená, tohle je ale úplně jiný příběh. Neodsuzuju to, u slečny Marplové jsem na to za všechny ty díly už zvyklý, ale tady už to bylo takové přehnanější, pochybuju, že by něco takového Agatha někdy napsala... Jinak ale zase další skvělá detektivka, opět vyšperkovaný vizuál, atmosféra, kamera, skvělé herecké (i dětské) výkony a výborně natočená žebříková atmosféra, duchařské zápletky já můžu vždycky. Umístění příběhů na rozlehlé anglické sídlo opět sedlo a mě velmi potěšilo. Jako celek stále velmi nadprůměrné a sérii to nedělá ostudu, takže spokojenost, ale díl je to slabší. 85%. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama