Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Protivy se prý přitahují. Kdy to vlastně všechno začalo? Tenkrát, když jsme s Robbiem vzpomínali na jeho bratra a mluvili o našich plánech do budoucnosti? Nebo tenkrát, když jsem poprvé uviděl Ellie, neskutečnou, jako sen? Tak se ptá Mike Rogers, vypravěč příběhu, jehož osudová náhoda svede dohromady se slečnou Marplovou, pobývající na návštěvě u své nedávno ovdovělé přítelkyně. Mladík, který vystřídal celou řadu zaměstnání a povrchních vztahů, má velký sen: postavit na místě zvaném Cikánské pole fantastický dům a v něm potom žít. Jediný problém je, že nemá žádné peníze. Potom potká bohatou dědičku Ellie, následuje svatba a všechno náhle vypadá tak krásně. Cikánské pole je ale prý prokleté a neštěstí na sebe nedá dlouho čekat. (Česká televize)

(více)

Recenze (23)

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Agatha Christie je vždy zárukou prvotriedneho detektívneho scenára. Avšak narozdiel od jej Hercula Poirota so slečnou Marplovou nemám veľa skúseností. No musím ale uznať, tento diel sa vydaril, aj keď ho nedokážem porovnať s inými časťami tohto cyklu. Atmosferická stránka bola úchvatná, prvotriedna a páčila sa mi aj koncepcia skladby dejovej linky, to ako bol príbeh vyrozprávaný divákovi a v neposlednom rade ma potešili aj herci. Možno tomu troška chýbala tá povestná zamotanosť a prekvapivé odhalenie krimi pointy tak ako som navyknutý u Hercula Poirota, no tento drobný nedostatok vyvažuje už spomínaná atmosféra, ktorá ma celého opantala. Silný nadpriemer. 85/100 ()

elizabeth_ba 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejlepších epizod Slečny Marplové... Určitě teda s Julií McKenzie, i když tomu trošku konkuruje Plavý kůň... Sice i mně byl vrah jasný od začátku, minimálně od okamžiku, kdy slečně Marplové, přesto mě závěr dokázal překvapit. Dokonce i přesto, že jsem měla být připravena, jelikož kolegyňka burina ve zdejší diskusi upozorňovala, že i kniha je spiše thriller než detektivka... ()

Reklama

VenDulin85 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každou noc a každý den // někdo je pro bídu narozen. // Každou noc a každý den, // někomu láska je osudem. // Někdo se zrodí pro lásky sladkou moc, // jiný se zrodí pro nekonečnou noc. Přestože se v knižní předloze slečna Marplová nevyskytuje, ani se moc nezlobím, že ji tu přimíchali. K vypravěči, mladému muži plném rozporů a tužeb, se prostě postarší dáma hodí. Nekonečná noc není klasické Agathino dílo, kde se zuřivě pátrá, naopak. Celý děj teprve směřuje k vraždě a celou dobu máme všechno na očích, jak prosté, Watsone. S filmem se poprali jak nejlépe šlo, knihu doporučuji moc, tu nekonečně Nekonečnou noc ;-). ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vše splňující díl s lehkým nádechem moderna a kvalitou, kterou oplývají poslední díly. Mělo to trochu pomalý nájezd, ale tajemná atmosféra v závěrečné třetině to napravila, horší jen to, že v té samé třetině už jsem měl jasno, kdo to udělal. Zajímavé bylo podání... Samotná slečna Marplová nikdy nebyla tou nejdůležitější postavou každého dílu, jak je to třeba u Hercule Poirota, ale zde byla odstrčená opravdu znamenitě. ... Kyanid, hodinky, led, cikánka, nový dům. ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předlohu jsem četla před filmem a na Agathu to byla četba atypická, ale moc se mi to líbilo. Pomalé tempo knížky, člověk ví, že se schyluje k nějaké tragédií, motiv cikánské kletby a téma krásného moderního domu. Filmové zpracování naplnilo moje očekávání skoro úplně, ale totálně to zazdila slečna Marplová. Nikde jinde mi její "nasazení" do filmu tak nevadilo, jako tady, protože tady je asi nejvíc poznat, že tam absolutně NEMÁ CO DĚLAT. A stejně jako hlavní hrdina, i divák se ptá: "Co tady děláte, slečno Marplová?" Nebo "To je ale zajímavá náhoda, že vás vidím zrovna tady, slečno Marplová." apod. Navíc do té smutné, těžké depresivní atmosféry a zahloubaného vyprávění Mikea Rogerse se vůbec nehodí "stařecká komická popletenost všetečné babky." Úplně nejvíc tím trpí konec, kde do vysvětlení, které by krásně fungovalo v prezentované formě, neustále zasahuje Marplová svými komentáři, aby tak ospravedlnila svou přítomnost na obrazovce. Když už bylo potřeba šoupnout tohle pod obchodní značku Miss Marple, měli jí tam teda ukázat minutu na začátku, minutu v prostředku a pak třeba pomocí pohlednice z dovolené informovat, že Marplová posílá pozdravy z Hawaie a bylo by. Navíc Julia McKenzie mi nikdy jako Marplová nesedla a o to víc mi tady vadila. No, naštěstí mnohé zachránili ostatní herci, zejména ústřední čtveřice: Tom Hughes, Birgitte Sorensen jako schopná Greta, Joanna Vanderham jako křehká Elly a Aneurin Barnard jako geniální tuberácký architekt. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • V knižnej predlohe slečna Marplová vôbec nevystupuje. (Catalita30)

Reklama

Reklama