Slečna Marplová (TV seriál)

Agatha Christie's Marple

Krimi / Drama

Velká Británie, 2004 - 2005, 16x93, 7x89 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Geraldine McEwan, Julia McKenzie, Joanna Lumley, Herbert Lom, Griff Rhys Jones, Ian Richardson, Christian Coulson, James D'Arcy, Timothy Dalton, Julian Wadham, Laura Michelle Kelly, Julian Sands, Juliet Stevenson, Steve Pemberton, Sean Biggerstaff, Elliot Cowan, Lindsay Duncan, Sharon Small, Tom Hughes, Kimberley Nixon, Tara Fitzgerald, David Warner, Cherie Lunghi, Ken Russell, Denis Lawson, Dan Stevens, Zoe Tapper, Laura Haddock, Shirley Henderson, Emma Griffiths Malin, Toby Stephens, Aneurin Barnard, Charity Wakefield, Tim McInnerny, Robert Pugh, Anthony Andrews, Frances de la Tour, Robert Hardy, Sophia Myles, Paul Nicholls, Alison Steadman, Kenneth Cranham, Sylvia Syms, Joan Collins, Claudie Blakley, Martin Compston, Robert Webb, Ben Daniels, Siobhan Hayes, Keeley Hawes, Laurence Fox, Aidan McArdle, Greta Scacchi, Richard Armitage, Richard E. Grant, Greg Wise, Benedict Cumberbatch, Penelope Wilton, JJ Feild, Edward Fox, Joanna Page, Warren Brown, Vic Reeves, Joanna Vanderham, Charlie Creed-Miles, Florence Hoath, Rachael Stirling, Zoë Wanamaker, Clare Holman, Jessica Hynes, James Murray, Harry Treadaway, Saffron Burrows, Stephanie Leonidas, Neil Pearson, John Hannah, Neil Stuke, Bobby Smalldridge, Michael Maloney, Brennan Brown, Jenny Howe, Adam Smethurst, Hannah Waddingham, Emilio Doorgasingh, Jody Halse, Greg Bennett, Ian Hallard, Alan Bond, Nigel Harman, Guy Williams, Christian Rubeck, Amy Manson, Pip Torrens, Angela Curran, Hugh Dennis, Joe Vaz, Jamie Theakston, Jonny Coyne, Lynda Baron, Helen Lederer, Elizabeth Rider, Eleanor Turner-Moss, Russ Abbot, Graeme Garden, Caroline O'Neill, Matt Willis, Michael Attwell, David Calder, Jason Durr, Bonnie Langford, Miriam Karlin, Montserrat Lombard, Will Young, Amelda Brown, Johnny Briggs, Mary Healey, Georgia Allen, Michele Dotrice, Robin Soans, Bruce Mackinnon, Simon Callow, Ben Miller, Jack Davenport, Marc Warren, Adam Garcia, Emma Williams, James Fox, David Walliams, Mary Stockley, Jason Flemyng, Stephen Tompkinson, Emily Bruni, Jane Asher, Ruth Sheen, Robert Powell, Julian Morris, Miriam Margolyes, Janet McTeer, Angela Pleasence, Christina Cole, Mark Gatiss, Julie Cox, Derek Jacobi, Pam Ferris, Michael Landes, Jenny Agutter, Niamh Cusack, Tasha Bertram, Celia Imrie, Rob Brydon, Ciarán McMenamin, Neve McIntosh, Amanda Holden, Claire Skinner, Catherine Tate, Matthew Goode, Sienna Guillory, Frances Barber, Richard Dixon, Alexander Armstrong, Elaine Paige, Virginia McKenna, Lesley Nicol, Michael Feast, James Lance, Hugh Ross

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Jednou, když jsem seběhnul ze schodů do obýváku, tak jsem se rozzářeně podíval na televizi a radostně zavýskal "Jéé, Erkyl!" V tu se na mě otočila máma sedící v obýváku, a i pro ni s mírným zklamáním povídá "Nene, to je slečna Marplová." Zklamání dolehlo i na mě, když jsem 10 minut seděl a mlčky přemýšlel, jak se do toho mám vžít. Nemohu popřít tu podobnost s Herculem ve stylu vyšetřování, noblesy, a závěrečném monologu, ale s tou ženskou v čele to prostě nebylo ono. Asi byl ten chlápek s knírkem pro mě jako extravagantní cool droga, kterou vystřídala nějaká nevkusná ironicky usměvavá rašple. Proč mít průměr, když si můžete dovolit víc? Však si zkuste porovnat pravou americkou a umělou českou trávu.(7.9.2016)

No konečně se to tady objevilo, paráda:). Tahle série případů (nejen - což v posledních sériích platí stále víc) slečny Marplové, není sice tak dokonalá jako Poirot, ale to nejsou ani marplovské předlohy, takže je vlastně vše v pořádku:). Skvělé zápletky, hraní si s atmosférou, vynikající hudba a samozřejmě dokonalý anglický venkov, co víc si přát? Navíc tady máme dvě skvělé představitelky hlavní pátračky, Geraldine McEwan (lepší výkon) a Juliu McKenzie (lepší epizody). Z těhto detektivek příjemná atmosféra jen sálá, jen by to na ČT mohli opakovat častěji. Taky je škoda, že už stopli, případů (slečny Marplové) ještě pár zbylo. Za mě 90%.(14.2.2015)

Nie som veľký detektívkový fanúšik, ale sfilmované diela od Agathy Christie (a ešte k tomu Vraždy v Midsomeru) ma vždy vedia dostať. Bolo to dobre napísané a je to dobre nakrútené, až tak dobre, že človek je väčšinou v napätí do poslednej chvíle...(4.1.2015)

Celý svůj seriálový život jsem čekala, až ji najdou. Dokonalou slečnu Marplovou. Takovou, jakou jsem si ji představovala od první knížky kdysi v dobách, kdy jsem ještě byla byla malá a roztomilá. Dočkala jsem se až teď, kdy jsem již ohořelá pažba, nicméně to čekání za to stálo. Geraldine McEwan je první a jedinou rovnocennou parťačkou Davida Sucheta.(2.7.2015)

Miluji slečnu Marplovou a obě představitelky mi opravdu padly do noty. Každá z nich pojala roli úplně jinak a to je jenom dobře. Vykreslení anglického venkova už v období dost po 2. světové válce je okouzlující. Líbili se mi všechny epizody, rozpačitá jsem byla z Proč nepožádali Evanse, protože se ČT zapotila při nepochopení nepřechylování příjmení v cizině. Dala bych maximální počet hvězdiček, to bych ale nemohla vidět poslední tři díly 6.řady. Jakoby se změnil celý štáb, nezbyly peníze na dobrý scénář a strašně je honil čas.(31.8.2015)

Pět hvězd za Geraldinu McEvan (takhle nějak si slečnu Marplovou představuju já), slabé dvě za Julii McKenzie (nic proti ní jako herečce, ale typově mi zkrátka nesedí a pořád jsem si na ní ještě nezvykla). Pokud se díly drží knižní předlohy, je to za další hvězdičku (pár pro mě nepochopitelně "vylepšených" dílů se bohužel našlo: třeba jeden díl vyšetřovaly slečna Marplová a Pentlička Beresfordová, další Agathina detektivní hrdinka, společně, což mi hlava nepobrala), takže za mě takových poctivých 75%.(22.1.2016)

Slečna Marplová vzišla z pera z Kráľovny Anglickej Detektívky Agathy Christie. Prípady boli celkom zaujímavé,aj keď zaujímavosťou je, že 9 epizód, boli taktiež adaptácie A.Christie, ale nevystupovala v nich Slečna Marplová, vo filmoch však áno. V 1.-3. sérii mi bola ta herečka nesympatická a slovenský dabing tiež vtedy nestál za nič.(21.3.2017)