Život v hříchu (TV film)

If There Be Thorns

USA, 2015, 96 min

• kaylin

Pokračování snímku "Petals on the Wind", které se odehrává po letech. Má to podobnou poetiku a je to pořád telenovela s nějakými těmi temnějšími prvky, které jsou skoro až nadpřirozené, ale vycházejí jen z lidské psychiky a strachu. Už to začíná být maličko ohrané a neukončenost dění tenhle snímek ještě snižuje.(19.11.2015)

Natáhle pokračování už tak natáhlého Flowers in the Attic, nicméně mě to baví už jen proto, že jsem si oblíbila dvě hlavní postavy a zajímá mě, jak se vždy se vším poperou. Taková smůla nemůže potkat snad nikoho. Cathy je i po letech pořád kvalitní MILFka a Chris vypadá jako pornoherec v důchodu. Heather Graham se stařeckým účesem, přesto hodně zajímavé okořenění, bez kterého by film neměl vůbec žádnou ostřejší chut a bylo by to v podstatě jen rodinné drama o rodině s hodně švihlým, fanatickým synkem(což je vlastně díl, který nesleduje po tomto). Pořád je to psycho, ale je to taky pořád telenovela. Dívám se už jen proto, že první díl byl knižně unikátní dílo, druhý jen takový sequel a zbytek spíše drsnější telenovela. A plus dávám i za neskutečně roztomilou, malinkou Cindy.(4.9.2016)

• gpx

Měl jsem pocit, že autor na konci vlastně neví co tím chce říct.(20.8.2017)

Musím říct, že tento díl mi zatím přišel asi nejlepší. První byl díky svému tématu značně znepokojivý, ale zejména kvůli toporným dětským hercům a pozdější nudě ze sebe nevymačkal to, co mohl. V druhém se naopak stalo asi tak o milion věcí víc, než v prvním, ale nic z toho nedokázal režisér pořádně uchopit a tak v podstatě zaujal jen závěr. Tento díl se malinko vrací k tomu prvnímu, zvláště v tom, že se v podstatě odehrává celý ve dvou sousedících domech a není zde mnoho herců. S postavou sluhy a změně nejmladšího syna se z toho navíc stává celkem slušný thriller, což je u této série též poprvé. Navíc herečtí představitelé jsou tu asi nejlepší a já nakonec musím jít o hvězdičku výš, než jsem původně chtěl, protože jsme u toho byl, zpětně řečeno, celkem přibitý a je to zkrátka dle mého mínění lepší než předešlé filmy.(26.2.2018)

• exoomer

celkom vtipne ale nie az tak moc(20.8.2017)