The Swedish Moment (festivalový název)

• Finsko

Ruotsalainen hetki

The Swedish Moment

Komedie

Finsko, 2014, 75 min

MINIKino kavárna, Ostrava, 15.2.2016: Lehce černá komedie s několika herci, kteří hrají hodně divné typy postav. Závěr je hodně černočerný. Ve filmu v podstatě hrají pouze 4 postavy (nebo vlastně 5 :)) kdy se dva "páry" potkají po dlouhých létech za scela (ne)obvyklé situace. Vyplouvají staré křivdy i radosti, ale jeden zásadní problém "zesilovač" stále leží v kufru auta. Nebo na poli?(16.2.2016)

Černá komedie, kde absurdní momenty gradují až do naprosto šíleného závěru. Opět jsem si potvrdila, že od finského filmu bych měla očekávat naprosto cokoli a i to cokoli je vlastně málo ujeté. Některé nápady byly dobré, některé scény řádně vypečené, ale nemůžu tomu odpustit ten zdlouhavý a nudný začátek a řadu hluchých míst. Naopak mě příjemně překvapila hudba (bez toho vizuálu a pokud si člověk nepřečetl text :-D). Na festival ideální film, ale doma bych si to znovu asi nepustila. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)(16.2.2016)

Zopár vtipných momentovby sa našlo, ale slabých mist, kedy som nemala ďaleko k zívaniu, je viac. A to má film iba 75 minút. Trochu čierny humor, trochu lovestory tak nejak inak, trochu toho Fínska, nejaké tie tajomstvá. Nedokážem sa zbaviť pocitu, že sa to dalo natočiť pútavejšie. [Severská filmová zima 2016](27.2.2016)