Míň je víc (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2015, 26 min

Pavel Hejnal
  • Trucker

Soutěž sama o sobě by tak blbá nebyla, ale vadí mi moderátor, resp. scénář, podle kterého musí hrát. Je příšerně otravné, jak afektovaně dostává hrané záchvaty smíchu, když někdo nahraje sto, natož dvě stě bodů. Také mi vadí glorifikace výše jackpotu, o který se hraje. Desetitisícové částky moderátor předkládá soutěžícím a publiku k placenému potlesku, jako kdyby se jednalo o sumy, které lidem v případě výhry zcela změní život. Vrcholem všeho je pak to, jak zřídka se někomu podaří jackpot získat. Po nějaké době sledování této soutěže jsem dospěl k závěru, že pro soutěžící je lepší se ctí "vypadnout" v rozstřelu, než se nechat ponižovat při marných pokusech o získání jackpotu, který dosahuje v dnešní době vcelku směšné výše.(24.11.2015)

• Vitasex

dávám 2*, ptž si myslím, že se z toho dá vytřískat mnohem víc, momentální formát je trošku nudnej a nepřehlednej. Víc smysl by dávalo, kdyby součet odpovědí na otázky byl vždy 100. Kdyby soutěž měla rychlejší průběh a kdyby otázek padlo víc. Stejně tak týmy po dvou mi nedávají moc smysl. Snaha dobrá, ale nejlíp by televize udělali kdyby vrátili milionáře, v původní podobě se zajímavýma výhrama, případně Riskuj.(7.1.2015)

• GeusX

Soutěž otočená trochu na ruby, kdy míň je víc, že se v tom i ten moderátor ztrácí. "Získali jste skvělých 20 bodů..." To opravdu nikoho nenapadlo, aby tomu říkali třeba "trestné" body či tak nějak?! Hned by to působilo přehledněji. Otázky občas docela těžký a dosáhnout výhry je obtížné. Chtěl bych vidět ten vzorek stovky lidi, co jim údajně odpovídal na ty otázky... Zábava nulová, napětí mizivé, rozšíření znalostí zanedbatelné. Zlatý AZ kvíz...(7.1.2015)

Honza Smetana mi velmi připomíná postavu (Luděk Bajgr) z pořadu Pečený Sněhulák, která uvádí písňový blok ("Vaše chmury zahání, naše píseň na přání.") - jak se dycky natočí trochu bokem ke kameře a přihmouří oči - to se dycky nemůžu smíchy udržet. Otázky jsou dobré, ale na půlhodinový formát je jich příliš málo. Vraťte AZ Kvíz před Televizní noviny !!!(22.1.2015)

• Ruda.neck

Kdo by si občas u televizní vědomostní soutěže rád nevyzkoušel, jak je na tom? Tady to jde ale velmi těžko, těch pár otázek, které zazní, se ztrácí v blábolech, které ze sebe sype naprosto tragický Smetana. Ten evidentně není schopen překročit základní body scénáře, a když se o to pokusí, je situace ještě trapnější. A na závěr přijde obligátní "deset tisíc, to je pěkná sumička, povězte mi, co byste s ní udělali, kdyby jste jí vyhrály?".(15.4.2015)

• Jan Smetana

• - Natáčely se 4 díly denně. (Pierre)