Míň je víc (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2015, 26 min

Pavel Hejnal

Ups...! Tak takéto percentá som naozaj nečakal, obzvlášť keď ide o český súťažný program. Veď "tieto" súťažné formáty Vám Čechom tíško závidím, máte lepších moderátorov (vyhýbajúc sa trápnostiam = na SK Bičan - i keď niekedy trafí totálnu haluz - kde nechápem a niekedy mi ide bránica roztrhnúť) česť výnimkám a predsa len tomu dávate punc väčšej vážnosti, nakoľko ide o program kde musíte mať ako-také všeobecné znalosti. Jan Smetana je docela sympaťák a ja si tiež pred večernými správami rád odľahčím hlavu.(25.3.2015)

• Laxik

Myšlenka na televizní variaci děštské hry Země, město, zvíře, věc alias 5 proti 5 převrácené naruby je sice zajímavá, ale bohužel je v tomhle pořadu vše špatně. Jan Smetana je za celou svou existenci a za X-mena Charlese [Šaviera] dvojnásob zralý na pořádné našlehání (a díky Timu Burtonovi víme, že pořádná šlehačka se musí našlehat bičem dokud stále dlí v kravském vemeně), otázky v sobě mají věcné chyby, soutěžící vypadají spíš jako banda troglodytů s exhibicionistickými sklony mizerného barového komika, režie je vyloženě líná (měl jsem možnost být v rámci stáže u natáčení a částečně i následné postprodukce brněnského AZ-kvízu a tam je to docela jiná liga!) a podle odpovědí oné stovky respondentů se dá velmi snadno odvodit, že demografické složení dotazovaných odpovídá spíš diváctvu Televizních novin než Událostí v kultuře a Historie CS. Jediným pozitivem na tom celém je, že jsem u toho musel trpět jen necelou půlhodinku. Na druhou stranu - prostor pro soutěž samotnou je tu tak malý, že prakticky záleží na každé jednotlivé pitomé otázce a celá ta jejich "zábavná vědomostní soutěž" se mění prachbídnou loterii o prachu mnohonásobně bídnější [žakpot] v hodnotě 10 - 30 000 Kč. No neberte to za půlhodinové ztrapnění se (ani ne před celým národem, jako spíš před dvaceti maminami na mateřské, co potřebují kulisu k žehlení, a necelou stovkou nahluchlých důchodkyň)... a to říkám s veškerou úctou k maminám i k důchodkyním. Ale být na jejich místě, radši přepnu na TV Barrandov a lajsknu si podesáté Doktora z hor.(16.6.2015)

• kingik

Je třeba si chránit prdel! Soutěž, jejíž princip jsem doposud nepochopil, i když mně byl padesátkrát vysvětlen, uvádí prvotřídní bukvice s dolíčky jak Zagorka po operaci mrdu. Nechápu, v čem má divák spatřovat zábavnost soutěže. Rozhodl jsem se, že se pokusím soutěži přijít na chlup přímo na místě. Podal jsem přihlášku do soutěže a po náročném castingu, kdy mně v předsálí rvali do prdele postupně ředkvičku, banán a květák, jsem prošel, až mně v prdeli uvízl patizon a bez vymazání plechu. Byl jsem na sebe pyšný a brány soutěže před televizním národem jsem měl otevřené. Uvelebil jsem se za soutěžním stolkem s tím, že mě žádná z otázek nezaskočí. První zádrhel přišel, když jsem se napil z květináče na stolku, ve kterém se vznášel kondom s chomáčem ochlupení, čehož jsem si všiml později. Co mrdka nechtěla, hned první otázka souvisela s ohanbím. Moderátor mně položil záludnou otázku, kolik má na péru chlupů. Pekelně jsem se soustředil, vydedukoval jsem podle matematického vzorce odmocninu z pěti chlupů na jeden kilometr čtvereční, z jednoduché rovnice jsem si odstranil závorky, sečetl jsem všechny filcky na chlupech a výsledné číslo jsem vynásobil dvěma dolíčky buzny moderátora. Vyšlo mně 3333 vystříkaných čísel do každého soutěžícího. Sám jsem byl překvapen, když se usmívající buzík zatvářil spokojeně a moji odpověď označil za správnou. Princip soutěže jsem sice stále nechápal, ale hned napoprvé jsem uspěl. Jenže moderátor se na mě culil dál a nepřestával. Mrštným pohybem se dostal za moje záda, pevně mě objal a šeptl do ouška fatální větu: "Když ti to hádání tak krásně jde, poznáš co je to mít v díře Smetanu, kočkodane!" Napětí okamžiku ze mě udělalo na chvíli sochu, ale vzápětí to ze mě opadlo. Zaradoval jsem se a radostně jsem se optal, jestli mě bude píchat Emma Smetana. V tu chvíli jsem ztuhl hrůzou a orosil se i na intimních partiích, neboť jmenovaná moderátorka pracuje v jiné televizi. Věděl jsem, co přijde. Cukrouš se jmenoval Jan Smetana a už se do mě chystal šroubovat kolibříka. Chytře a uvědoměle jsem sílu okamžiku přerušil tím, že zatím padla jen jedna otázka. Zoufale jsem se natáhl až k protilehlému moderátorskému pultíku. S rukou Saxány jsem uchopil list, na kterém bylo znění druhé soutěžní otázky.Ta zněla: Kolik měří pyj moderátora Smetany. Dobře jsem věděl, že musím odpovědět míň, aby to bylo víc. Vyhrkl jsem, že jeho kanón měří 1 cm. Zavřel jsem oči a stáhl půlky. Nic se nedělo. Asi po minutě jsem se otočil a studio bylo prázdné. Později jsem se dozvěděl, že jsem se stal vítězem a úspěšně jsem přestál Smetanův šroubing péra do kotlíku. Nechal mě být. Sice jsem princip soutěže ani po jednapadesáté nepochopil, ale zasoutěžil jsem si jak se patří. 0%(23.6.2015)

• Ruda.neck

Kdo by si občas u televizní vědomostní soutěže rád nevyzkoušel, jak je na tom? Tady to jde ale velmi těžko, těch pár otázek, které zazní, se ztrácí v blábolech, které ze sebe sype naprosto tragický Smetana. Ten evidentně není schopen překročit základní body scénáře, a když se o to pokusí, je situace ještě trapnější. A na závěr přijde obligátní "deset tisíc, to je pěkná sumička, povězte mi, co byste s ní udělali, kdyby jste jí vyhrály?".(15.4.2015)

U televize je člověk hrozně chytrej, ale když tam stojí, tak je dutej jak bambus a je rád, že si pamatuje svoje jméno - mluvím z vlastní zkušenosti. Pro komentář od Bajdy - dovolím si nesouhlasit ve všem, protože hosté jsou civilní osoby z lidu, ne všichni jsou zajímaví, vy snad ano? Pravidla jsou jasná, jen se musí párkrát zopakovat, napětí u televize lze cítit těžko, protože tam nestojíte, když ano, máte srdce v krku, protože čekáte, jestli ta čárka sjede nebo nesjede níž abyste mohl trumfnout protihráče a výhra? Pane, o tu tady ale vůbec nejde! Jde o tu zábavu a v první řadě - nejvíc kritizují ti, co nemají ani odvahu si před tu kameru stoupnout :)(6.1.2015)

• Jan Smetana