Míň je víc (TV pořad)

Pavel Hejnal

Účinkují:

Jan Smetana, Petr Svoboda
  • Tommassi3

Když už si na Kavkách naběhli s názvem Míň je víc, těžko se mohou divit, když v duchu této myšlenky musím soudit, že dnes v době, kdy už se podobné soutěžní pořady jen těžko vyhrabou ze smetiště televizních dějin, by divák nejspíš uvítal, kdyby podobné záležitosti jeho pozornosti raději unikly.. Nudná kopie stejně nudného britského originálu s pro většinu divácké cílovky nejspíš nedostatečně vysvětlenými pravidly a skvostně necharismatickým moderátorem "Kulivočkem" Jan(k)em Smetanou nejspíš prožije stejně jepičí život jako většina ostatních podobných projektů poslední dekády.. A když ne, sním svůj klobouk !!(6.1.2015)

• Splasher

" A čsfd válec nám padá do černých čísel, výborně. Klesne ale až na nulu? ..." Vědomostní soutěže jsou nejen v ČR na ústupu. Což je mně, jakožto milovníkovy useless trivia, velmi líto. Takže jsem rád, když se alespoň v UK sem tam vynoří něco nového, co vydrží déle než rok (Eggheads, Only Connect, Pointless), vedle stálic typu University Challenge a Mastermind. Pointless není nijak zázračná soutěž. Je to spíše čajíček pro teatime slot (Zdravím pana Časnačaje). Skoro až na úrovní Edmondsovi Deal or No deal (Ber nebo Neber). Už jen z tohoto pohledu mi přijde hloupé srovnávat Míň je víc (Pointless) s Riskuj! (Jeopardy) nebo AZ-kvízem (Blockbusters). ___ Pointless answer in Pointless show. ČT se asi snažila o podobnou nadsázku a tak se držela hesla Míň je Víc a rozhodla se obsadit pouze jednoho moderátora. A celá soutěž tím ohromně trpí, protože pan Smetana ji sám nezvládá utáhnout. Navíc to vypadá, že většina se natáčí na první dobrou. Což je taky chyba. ___ A přitom Xander s Richardem v originále nepředvádí nic světoborného, jen good old banter.(12.1.2015)

Viděl jsem možná polovinu dílů, ale jako soutěžní oddychovka to nemělo chybu. U TV sis mohl zahádat se soutěžicími. Občas mohli udělat prostřihy jakým způsobem probíhali ankety, když se ptali 100 lidí z lidu. Evidentně se museli ptát daleko chytřejších lidí než u Nikdo není dokonalý, kde paní u zeleniny neví, zda jablko roste na stromě. Nejlepší část byla finálová otázka, někdy musel být člověk kapacitaaa.(11.2.2016)

• MartinezZ

Hodně divné sestřihy z nějaké soutěže. Nuda, nezajímavost, ukvapenost, žádné ukázky ani obrázkové toho, o čem se mluví. Korunu tomu dává moderátor, u kterého nevíte, jestli ty blbé kecy má předepsány licencí a scénářem nebo je trousí sám - neustálé opakované několika doslova blbých vět, uvádějících opakovaně to, co se za dvě vteřiny ukáže na obrazovce, opakovaně kladené řečnické blbotázky... a vůbec vystupování toho rozjařeného pitryse s trapnými vtipy směrem k těm chudákům soutěžícím a příliš dlouhými prostřihy poté, co udělal pán humor (asi aby vyznělo to trapné ticho). Dívák se nic ani nedozví, ani nezaznamená zábavu a pořad je v trapu - klidně by se mohl vysílat jen jako výplň namísto nějakých upoutávek. Tohle skončí rychle. Snad.(20.1.2015)

• AxelWers

Mierne nezáživná súťaž založená na tipovaní, treba však aj trochu rozmýšľať. Na prvý pohľad sa to tak zdá, ale po pár pozretých epizódach dám predsa len jednu * navyše, niektoré otázky sú dosť ťažké a vedieť trafiť správnu odpoveď, ktorú uhádlo čo najmenej opýtaných, tak to vyžaduje nielen fakt dobré vedomosti, ale aj kus šťastia.(18.2.2015)

• Jan Smetana

• -Byl jsem rád, že mě tvůrci pozvali na konkurz. Když si mě vybrali, potěšilo mě to. Jsem totiž soutěživý člověk,“ řekl moderátor Jan Smetana. [Zdroj: radiozurnal.rozhlas.cz] (SONY_)

• - Sběr a analýzu dat pro pořad zajišťovalo 250 tazatelů profesionální výzkumné agentury STEM/MARK. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (me116)

• - Natáčely se 4 díly denně. (Pierre)