Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

scroochy

Trailery a tvůrčí sestava z SNL lákaly na komedii, ale ve filmu by člověk vtipy spočítal na prstech horních končetin. Jedná se o průměrné drama o zajímavém tématu z nevšedního prostředí, ale upřímně je to celkem nuda. Herecky je však vše v pořádku - Fey, Freeman, Molina a Thornton si svoje role evidentně užili. ()

kaylin

Herecky dobré, ale tenhle snímek mi tak nějak nedal to, co jsem očekával. Asi jsem si myslel, že to bude válka s větším nadhledem, že to bude i trochu zábavné a do toho pak přijdou ty emoce, ale o moc zábavného se zde nejedná, i když zde podle všeho snaha je. Tina tradičně fajn, Martin Freeman zase trochu jiný. ()

Fiftis

Americká reportérka v origináli určite nie je náhodou pomenovaná Whiskey Tango Foxtrot (všimnite si počiatočných písmen WTF). Americká reportérka bohužiaľ nie je zladená celá. Tém k potencionálnemu zamysleniu totiž nadhadzuje toľko, že by ich vymenovanie zabralo ešte dobré dva odseky. Netýkajú sa len Afganistanu a práva šaría a politiky a politických intríg a vojny (pozor! Americká reportérka NIE JE akčný film) a jej vplyvu, ale aj novinárčiny a s ňou súvisiace senzáciechtivostí a bezohľadností, ale dôjde aj na "viac-menej obvyklé problémy ženy stredného veku" (alebo ako to vôbec nazvať) a ďalšie veci. Proste keby sa z tohto uhla pohľadu šetrilo, mohlo byť toto dielo ucelenejšie a tým pádom ešte o niečo pôsobivejšie. Takto priemerná snímka. ()

verbal

Mescala Rumba Disco je uvolněná, pohodová, skvěle napsaná, milá a vtipná mašoidní taškařice o tom, že i nehezká zamindrákovaná zapšklá prudérní čtyřicítka s fretčím xichtem a výstižným jménem Týna Fuj pořád ještě může jet bomby, když si skákne zareportéřit do válečného Afganistánu a ošuká tam hobita. Překvapivě prosté jakýchkoliv obvyklých tendenčních agitek Strýčka Sama o spravedlivé válce a koncentrované výhradně na smečkový život cynicky sarkastických hyen, závislých na adrenalinu a pětilebkovém afgánském matroši. Partička místních zavilých yntelechtuánů evidentně čekala Četu s Margotkou v hlavní roli a filosofickým přesahem Tenké červené linie, tudíž tu teď se vzteklým supěním dští lupy a pižmo, protože tam prý nebyly ani žádné humory. Ale byly, jen si příště musíte dát v té menze dvojitou porci vtipné kaše a začít masturbovat i druhou rukou, milí ufoni! ()

warrenur

Mily filmik so zaujimavych pribehom a mierne komedialnou az naivnou linkou, ktora k zaveru zvaznie a dokonca mierne "sklisoidne". :) Rad som videl oboch predstavitelov s genialnej prvej serie Farga. Boli pre mna ako zjavenie. Asi preto mal pre mna film osobitne caro. Takmer stvorhviezdie. Urcite nadpriemer. Odporucam. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)
  • Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit