Reklama

Reklama

Felidae

(festivalový název)
  • Německo Felidae

Kocour Francis se s pánem právě přistěhoval do nového sousedství. Ani se nestačí pořádně rozkoukat, když se dozví o sérii brutálních kočkovražd, k nimž tu v poslední době dochází, a jejichž oběti povětšinou končí s rozsápaným krkem. Francis se pustí s pomocí starousedlíka Modrovouse do vyšetřování. Zjistí, že s vraždami je podle všeho spojen kult, k němuž náleží nebo o něm alespoň ví většina koček v okolí. Stejně tak s nimi pravděpodobně souvisí vědecký výzkum před lety prováděný doktorem Praetoriem, který při svých experimentech řadu místních koček umučil nebo zmrzačil. A obě horké stopy spojuje jméno, jež kdysi náleželo záhadnému kocouru - mučedníkovi: Claudandus. (MaedhRos)

(více)

Recenze (31)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Jak se zdá, ani kočičí svět není místem, kde by se žilo lehce... Kočky se rvou, až krev stříká, co dím, až střeva lítají, a divák si jistě brzy uvědomí, že sleduje bajku. Detektivní příběh nás zavede mezi kočky, kde je třeba vypátrat vraha...vraha bratrů. Je jím člověk nebo jiná kočka? Animace koček není perfektní jako u Disneye, ale možná to byl i tvůrčí záměr. Ovšem pozadí - interiéry i exteriéry - je důsledně propracované a navozuje patřičnou atmosféru - noc, bouře, chodby, půdy. Temný příběh má místy blízko k horroru. Mrazivé jsou snové scény - noční můry plné krve, mrtvol a bolesti - i laboratorní pokusy na kočkách. Hlavním hrdinou je švihácký kocour, který se snaží přijít všem záhadám na kloub. Celkový dojem mi kazil jen mizerný anglický dabing, takže příště se podívám na německý originál. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tenhle u nás prakticky neznámý film je nejlepší co kreslený film může nabídnout. Sice tohle rozhodně není pro děti, ale dospělím nabídne drsný svět koček.Knihu jsem bohužel nečetl ale po filmu bych děsně chtěl. Příběh je sice jednoduchý, ale dokáže diváka vždycky zaujmout. Samotná animace ja na danou dobu povedená. Největším kladem filmu je ale drsnost zkloubená současně s jemností. FIlm sám o sobě je drsný, kočičí těla bezlitostně roztrhaná jsou tu na krimi na denním pořádku, ale film si prostě drží standart toho že ne vše je hnusné. A navíc ve filmu je podmanivá hudba Z filmu jsem byl prostě unešen, tenhle film je dokonalej ve všech směrech a doporučil bych ho každému. Doporučuji tak trochu jinou pohádku. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Ale jo, atmosféru to má docela dobrou, prostředí je také fajn a hlavní hrdina je vlastně taky vcelku sympaťák. Příběh je i díky těm vnitřním monologům hrdiny poměrně poutavý a vlastně mi k detektivní zápletce velmi dobře pasuje. Animace mi k tomu o čem to je poměrně dobře sedla a hudba se mi líbila. Také jsem byl spokojený s tím, že to bylo místy dost syrové a z některých pasáží mě i trošičku zamrazilo. Co se negativ týká tak hlavním zklamáním pro mě bylo, že jsem totožnost vraha tak nějak tušil prakticky od prvního okamžiku, kdy se s hlavním hrdinou setká a v momentně, kdy se objeví jisté video jsem měl prostě jistotu a tak mě finále příliš nepřekvapilo. Ale i tak to bylo zajímavé, napínavé a poměrně originální.7,5/10 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Kreslený kriminálny horor zo života mačiek, tak to tu naozaj ešte nebolo. Síce ma to až tak neuchvátilo, ale minimálne za originalitu si to tie 4 hviezdy zaslúži. Animácia a hudba boli veľmi pekné. Len to preboha nepúšťajte deťom, to by dopadlo! Je tam totiž zopár poriadne brutálnych scén, ako napríklad odrezaná hlava, rozožratie tela kyselinou, rozpáranie brucha s padajúcimi črevami, trčiaca kosť z krku zdochnutej mačky a podobne. Unikát, ktorý stojí za pozretie. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Francis, se právě přestěhoval do nového (notně obstarožního a rozvrzaného) domu, co je ale nejhorší, když vyjde na zahradu uvidí děsivý výjev, mrtvé tělo, kterému někdo, nebo něco rozsápalo hrdlo... Počkat, to tělo je kočičí.. A Francis je taky tak nějak kočka (a k tomu animovaná), co ráda poslouchá Mahlera. Ano, připouštím, že kdyby nebyli hlavními postavami kočky, tak by film působil fádně a hrozně béčkově, neboť jsou pro to přítomny všechny zásadní propriety, jako třeba podivný kult uctívačů, tajemné mrouskající se samičky atd. Jenže v tomhle kočičím hávu působí všechno tohle trochu jinak, méně omšele a mnohem zábavněji (tady by se slušelo vzpomenout i velmi povedenou hudbu), pročež nevadí, že jsem pointu filmu odhalil asi o půl hodiny dřív, než titulní mňaumňaur. A kdybych chtěl hodně rýpat, řekl bych, že animace pro přítomné výjevy plné mrtvých koček působí až moc cartoonovitě, ale to filmu nějak neškodí, jen by s o něco propracovanějším vizuálem mohl působit více atmosfericky. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama