poster

Felidae (festivalový název)

 • Německo

  Felidae

Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller

Německo, 1994, 82 min

 • montana_cz
  ****

  Solidní adaptace výborné knížky. V lecčems zjednodušená a zkrácená, ale pořád věrna originálu, díky tomu, že se na scénáři podílel sám autor. Spíš než o celovečerní film, jde o takovou jednohubku. Za to ale díky svému opravdu netradičnímu pojetí tradiční detektivky více než šťavnatou. Animace nijak výrazně nenadchne, ale rozhodně se sem tam objeví perfektní scenérie, hodna zarámování :) Trošku mě zklamaly vzhledy koček, kde prakticky jen Francis vypadá jako normální kočka a ostatní jako zmutovaní kočkopsi a hůře. Čekal jsem více realismu. Každopádně výborný film a ještě lepší kniha. Škoda že ani jedno u nás skoro nikdo nezná.(6.10.2009)

 • Jeoffrey
  ****

  Ale jo, atmosféru to má docela dobrou, prostředí je také fajn a hlavní hrdina je vlastně taky vcelku sympaťák. Příběh je i díky těm vnitřním monologům hrdiny poměrně poutavý a vlastně mi k detektivní zápletce velmi dobře pasuje. Animace mi k tomu o čem to je poměrně dobře sedla a hudba se mi líbila. Také jsem byl spokojený s tím, že to bylo místy dost syrové a z některých pasáží mě i trošičku zamrazilo. Co se negativ týká tak hlavním zklamáním pro mě bylo, že jsem totožnost vraha tak nějak tušil prakticky od prvního okamžiku, kdy se s hlavním hrdinou setká a v momentně, kdy se objeví jisté video jsem měl prostě jistotu a tak mě finále příliš nepřekvapilo. Ale i tak to bylo zajímavé, napínavé a poměrně originální.7,5/10(21.11.2015)

 • ledzepfan
  ****

  Parádní sofistikovaná detektivka se všema kladama a záporama které z toho vyplývají. Do plné palby schází jen kousek, ale dokopnout to tam nemůžu, protože mě trošku rušila animace, která většinou nebyla schopna simulovat tu charakteristickou kočičí dynamiku pohybu. Zdá se to možná jako hnidopišství, ale když se ve filmu o kočkách většina postav pohybuje jako starej čokl, něco není úplně v cajku. Na druhou stranu ty mrtvoly, kaluže krve, vyhřezlé vnitřnosti(a nejen vnitřnosti) a především ty sugestivně děsivé noční můry-to je fakt kulervoucí podívaná. Až na pár drobností super záležitost.(3.5.2014)

 • ricci.s
  ****

  Kreslený kriminálny horor zo života mačiek, tak to tu naozaj ešte nebolo. Síce ma to až tak neuchvátilo, ale minimálne za originalitu si to tie 4 hviezdy zaslúži. Animácia a hudba boli veľmi pekné. Len to preboha nepúšťajte deťom, to by dopadlo! Je tam totiž zopár poriadne brutálnych scén, ako napríklad odrezaná hlava, rozožratie tela kyselinou, rozpáranie brucha s padajúcimi črevami, trčiaca kosť z krku zdochnutej mačky a podobne. Unikát, ktorý stojí za pozretie.(14.12.2010)

 • Campbell
  *****

  Tenhle u nás prakticky neznámý film je nejlepší co kreslený film může nabídnout. Sice tohle rozhodně není pro děti, ale dospělím nabídne drsný svět koček.Knihu jsem bohužel nečetl ale po filmu bych děsně chtěl. Příběh je sice jednoduchý, ale dokáže diváka vždycky zaujmout. Samotná animace ja na danou dobu povedená. Největším kladem filmu je ale drsnost zkloubená současně s jemností. FIlm sám o sobě je drsný, kočičí těla bezlitostně roztrhaná jsou tu na krimi na denním pořádku, ale film si prostě drží standart toho že ne vše je hnusné. A navíc ve filmu je podmanivá hudba Z filmu jsem byl prostě unešen, tenhle film je dokonalej ve všech směrech a doporučil bych ho každému. Doporučuji tak trochu jinou pohádku.(20.2.2010)