poster

Ambicja

 • anglický

  Ambition

Krátkometrážní / Sci-Fi

Polsko / Irsko, 2014, 7 min

Režie:

Tomek Bagiński

Scénář:

Tomek Bagiński
 • PEZ
  ****

  Jednoduchý, krátky, ale dobre vyzerajúci kraťas o sonde Rosetta, ktorá dnes 12.11.2014 presne pred dvoma hodinami úspešne dosadla na cieľovú kométu 67P/Churyumov-Gerasimenko. Po desiatich rokoch letu k nej. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a o to väčšiu silu tento kraťas má. Respektíve jeho odkaz a hlavne samozrejme odkaz Rosetty. Už teraz sa neviem dočkať, čo všetko sa vďaka nej dozvieme. PS: Poľský režisér Tom Baginski už má jednu nomináciu na Oscara za animák a aj tu ukázal, že talent má.(12.11.2014)

 • Deftie
  ***

  Veľmi pekné efekty, ale dej alebo myšlienka ma minuli. Aj keď zopár "motivation quotes" to malo, ale... Nič zapamätateľné, asi preto, že to bola fakticky reklama a žiaden hlbší zmysel nemala, než trochu spopularizovať vedu cez ohromný vizuál. Ale ja som videla oveľa zaujímavejšie kraťásky, takže toto ma až tak neohromilo.(27.1.2015)

 • ABLABLABLA
  ****

  "We also wanted to show what was possible." Tak jo díky tomuto snímku jsem zjistila, že jsem úplně mimo jakoukoliv vědeckou scénu, protože o Rosettě jsem fakt nevěděla (tímto děkuji komentujícím, že tu osvětlili to hlavní a zbytek jsem si mohla vygooglit) a teď se za to stydím. Vzhledem k tomu, že film slouží k popularizaci samotné vědy a vlastně jako spot ke sledování dosedu na kometu, tak jsem rozhodně nic takového nečekala a jsem velmi mile ohromena. 3,5*(27.12.2014)

 • Dalfor
  ****

  Povedený krátký film k misi Rosetta. Mise se týká modulu, který právě během dneška, kdy píšu, přistává na kometě. Mise, která byla původně pouhým snem se po desetiletích práce dočkala svého cíle. Máme zde možnost vidět Aidan Gillen (Littlefinger z GoT) v postavení mistra, který provádí zkouškou dívku. Vizuální efekty a hudba jsou velice pěkné. Možnost shlédnout zde: Youtube 8/10(12.11.2014)

 • Petike
  *****

  Baginski, Dukaj, Reynolds, Piatkowski, virtuálny tréning terraformovania, Valkovova hypnoticky zádumčivá hudba, sympaticky poviedkové vyrozprávanie "mýtu" o odvážnej malej sonde. Mne sa páčia aj tie večerníčky o Rosette, ale táto pocta bola rovnako vítaná. :-) (Je tu na ten večerníček vtipná skrytá narážka, takže sú to svojím spôsobom spojené nádoby.) Chcel som tento kraťas zrecenzovať skôr, ale s odstupom dvoch-troch mesiacov je môj dojem, že nestratil na sile, o to lepší. Teším sa. //// -We harnessed whole planets and their gravity to chase down the comet. So many things could have gone wrong. A failure at launch, an error in the calculations, collisions, so many unknowns. With the technology we had back then, we may as well have been shooting from a slingshot. And tell me, what was it all for ? -Knowledge. -Yes, but we also wanted to show what was possible. -I know all of this from the archives. There were bigger missions after. -Yes, it was the first one to catch a comet. Ambition. Stubbornness. Nothing has changed. We fall, we pick ourselves up again, and we adapt. //// P.S. Film o filme.(6.2.2015)

 • - Pri príležitosti ukončenia misie Rosetta v septembri 2016 zverejnila ESA (Európska vesmírna agentúra) krátky epilóg k filmu Ambition (2014), ako symbolickú bodku za celým projektom a jeho úspechmi. (Petike)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace