poster

Královna Viktorie a německý císař mrzák (TV film)

 • Česko

  Královna Viktorie a císař mrzák

 • Velká Británie

  Queen Victoria and the Crippled Kaiser

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 47 min

Hrají:

Jim Carter
 • lubospoti
  ****

  Hodně poutavý dokument, který ukazuje, že historie může být ovlivněna opravdu zajímavými důvody. Jediné co mi na snímku trochu vadilo, byl ten jeho lehce bulvární nádech ( i když chápu, že tady to asi jinak ani nešlo).(20.6.2016)

 • Guran
  ****

  Zajímavé téma, o kterém jsem v životě neviděl dokument, až do nynějška. Téma o Wilhelmově postižení, které v něm přetrvávalo na celý život. Muž, který toužil po koloniální moci, muž, který nechával umírat své vojáky v zákopech byl pro mnohé lidi mrzák. Dokument nám poodhalil zákulisí Wilhelmova depresivního dětství, jeho vztahy s rodiči a babičkou, anglickou královnou Viktorií a také jeho poslední chvíle života v Holandsku. Dokument mi přišel k chuti a jsem rád, že jsem nabyl nových vědomostí o Wilhelmovi II, jednoho z největších strůjců 1. světové války.(27.11.2015)

 • junglewar
  ****

  Neuvěřitelné informace, kdo by to řekl, co všechno napomohlo k velké válce.(17.1.2016)

 • viax
  ****

  Zajímavý dokument o emocech provázejících dětství a dospívání Wilhelma, vyvozených z dosud nezveřejněných dopisů císaře s matkou, královnou Viki, dcerou anglické královny Viktorie. Odhalení neobvykle tristního dětství, v němž hrálo hlavní roli zranění z komplikovaného porodu, následné citové odcizení matky porodivší "nedokonalého" dědice trůnu, trauma zmrzačeného dítěte nedostatečně kompenzované láskou babičky a pobytem na anglickém venkově. Otvírá se příběh velmi vzdělaného muže s vysoce pravděpodobnou citovou deprivací, který musel obstát ve společnosti orientované na fyzickou dokonalost. Pár pus a objetí v pravý čas a Velká válka by možná nebyla.(20.12.2015)