Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na trámu podkrovního bytu je nalezena oběšená dívka, v době smrti sotva patnáctiletá. Pitva odhalí stopy po nedávném mnohačetném sexuálním styku, a kromě toho vyloučí sebevraždu, dívce totiž někdo do oprátky pomohl. Během rekonstrukce na místě činu policie zachytí fotografa, jenž ze střechy protějšího domu svým objektivem zachytil možná poslední okamžiky života nešťastnice. Chlapec, který je na fotografiích identifikován, však podle všeho nebyl jediným dívčiným milencem, a kromě toho má na dobu vraždy dokonalé alibi. Inspektor Silvestri a prokurátorka Vittoria Stori jen nesnadno rozkrývají indicie spletitého případu - zmasakrované tělo v kufru auta, magnetofonové nahrávky schůzek klientů s nezletilými prostitutkami, šíleného muže na motorce vraždícího řeznickým sekáčkem… (dopitak)

(více)

Recenze (24)

borsalino 

všechny recenze uživatele

Slušnej italskej přímočarej nářez, žádná psychologie postav, žádný zbytečný řeči. Psychoušovi v černé kombinéze, prohánějícího se na motorce se sekáčkem v ruce likvidující všechny případné svědky, zdárně sekunduje inspektor Silvestri, který se nebojí použít jakoukoli metodu, aby psychouše dopadl. Jak najde motiv, jde to jak po másle. Prostě nekompromisní, přímá a ostrá Itálie sedmdesátých let. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Nějak nemůžu poměrně klasicky vystavěným kriminálkám (opravdu jde o kriminálku, ty giallo prvky nemají mnoho prostoru) odpustit, když se v nich vyšetřování posouvá hlavně díky náhodám a neustálému přívalu nových svědků, proto se přikláním k průměrnému hodnocení. 'Policie žádá o pomoc' i tak zůstává potěchou pro většinu smyslů (povedená kamera a hudba) a zaujme hlavně sugestivním a přitom neexploatačním způsobem, jakým se vypořádává s motivem prostituce nezletilých dívek. ()

Reklama

giallo 

všechny recenze uživatele

Tvrdé, akční, rychlé a především nekompromisní giallo se ukrývá v La Polizia chiede aiuto. Že i takové může být giallo? Inu v Dallamově podání může, když se krásně spojí italským akčním thrillerem, tzv. poliziescem. Film je prostředním bodem "giallo school girl trilogy", do které dále patří Cosa avete fatto a Solange? (režie Dallamano) a Enigma rosso (scénář Dallamano). Tvůrci tak diváka opět zavádí mezi mladé školní dívky, které jsou tentokrát znásilňovány a mučeny. Když celá kauza začíná vyplouvat na povrch oběšením jedné z nich, na scénu je povolán maskovaný zabiják, který musí uklidit všechny stopy. Proti němu stojí dvojce ostřílených vyšetřovatelů a nejem ji půjde o život....Jak už bylo zmíněno v úvodu mého komentáře, tohle giallo je velmi odlišné od jiných. Je velmi akční, obsahuje spostu brutálních scén (naháněčka v garážích je památná) a poctivých honiček. Tempo vyprávění příběhu je velmi rychlé a podporované Ciprianiho úderným doprovodem. Tvůrcům tak vzhledem k délce filmu nezbývá moc času na vykreslování atmosféry, jak je u gialla zvykem. To ale nemusí být pro každého mínusem. Škoda jen slabšího finále, jinak jde ale o výborný film své doby, který znamenal malou revoluci v žánru (jasná inspirace pro Morte sospetta di una minorenne nebo A tutte le auto della polizia a mnoho dalších). ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Docela efektní thriller (giallo) s některými opravdu hrozivými scénami (které byly místy opravdu dost brutální a krvavé), zde ještě navíc v kombinaci z dalším specifickým taliánským subžánrem, poliziesco. O akci tu opravdu není nouze (památná je např. pronásledovací scéna). Film je tedy vším možným, nejen klasickým šablonovitým giallem, ale proč ne. Tajemný, do černé kůže oděný motorkář-zabiják se sekáčkem na maso, sympatický inspektor Claudio Cassinelli, pěkná napínavá scéna v suterénu garáží. Něco podobného jsme mohli vidět i v jiných známých giallo filmech, třeba od Martina, ale hlavně co mě na tomto filmu neuvěřitelně bralo, to byl vskutku nádherný, jemný, podmanivý a vcelku snadno zapamatovatelný Ciprianiho hudební doprovod (opravdová lahůdka). Zápory: Menší role pro Adorfa (škoda), finále mohlo být přece jen lépe propracovanější a ne tak urychlené, magnetofonové nahrávky mě taky moc nebraly, nicméně film byl opravdu napínavý a silný i třeba po vizuální stránce. Režisér Dallamano (já mu říkám Dalamánek) dříve působil jako kameraman a spolupracoval třeba i se Sergiem Leonem na jeho dvou prvních spaghetti westernech. Zde, ve svém druhém giallu (první "Cosa avete fatto a Solange?" bylo docela podobné), mě opět nezklamal, doporučeno nejen všem fandům. Komentář zde jako třetí v pořadí. Podobné filmy : "Cosa avete fatto a Solange?" a "Enigma rosso" (oba dva filmy společně s tímto, tvoří známou schoolgirl giallo trilogii) ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Výborný film viděný v angličtině se slovenskými titulky (které vůbec neodpovídaly tomu, co bylo v anglickém dabingu vyprávěno, ale podle všeho seděly spíše na původní italskou stopu). Málokdy natrefíte na takhle napínavou a skvěle otempovanou, ale přitom zajímavou detektivku. Sadistické prvky sice strhávají zbytečnou pozornost, ale hlubší smysl příběhu (kritika politických špiček), pikantní námět s lolitkovskými prostitutkami a hlavně dokonale nesourodá ale současně ve všech scénách pasující hudba jsou tou nejlepší omluvou a zároveň pozvánkou. Milé překvapení a útok na TOP čtyřku dvanáctého měsíce. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama