Doktor Jekyll a sestra Hyde

• Velká Británie Dr. Jekyll and Sister Hyde (více)

Kniha Roberta Louise Stevensona Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda se dočkala velkého množství adaptací. Některé z nich jsou hodně neobvyklé, naše je ale ta z roku 1971, v níž se doktor Jekyll mění v sexy slečnu Hydeovou, která melouchaří jako Jack Rozparovač! (AXN)

Bloody13

Pro fandy Hammeru jasná povinnost. Snímek překvapivě proplétá několik legend (nejen) filmových pásů (doktor Jekyll, dealeři s mrtvolami Burke a Hare, nebo samotný Jack Rozparovač), dělá to však s takovou anglickou noblesou, že i za těch krátkých 90 minut nenabude dojmu přeplácanosti. A nuda nemá vůbec šanci! Romantická zápletka tentokrát upozaděna, naopak velký prostor dostaly exteriéry mlžných ulic nočního Londýna. Když si navíc připočtete dobu vzniku, která už přála odvážnějším scénám (rozuměj odhaleným bradavkám a štědřejšímu přísunu krve), není na co čekat. ()

EdaS

Zdá se, že jsem definitivně propadl kouzlu hammerovských bijáků. Dr. Jekyll and Sister Hyde je příjemně dráždivá, lehce neuctivá adaptace klasického románu se silným erotickým nábojem. Bavil jsem se výborně. ()

betelgeuse

Studiové kulisy, kašírovaná mlha, zestetizovaná brutalita, lehké erotično - mám prostě pro tyhle pestrobarevné hammerovské horrory slabost. ()

darkrobyk

Mlha hustá tak, že by sedala krájet....a v ní oběť s nelítostným vrahem v patách. Svérázná adaptace klasického hororu, kdy se v těle doktora sváří muž a žena. A zpočátku to vypadalo, že oproti předloze bude Jekyll ten zlý, zatímco jeho ženské alter ego bude hodné. Jenže nakonec se stanou monstra z obou a zdá se, že převzít kontrolu nad tělem se podaří setře Hydeové. Odkazy na další klasické snímky - Jacka Rozparovače nebo The Flesh and the Fiends potěšily. Ač otevřené gore se nekoná, u hammerovských filmů mi to nevadí. Krve je tu ale požehnaně. Výborná hudba, šero, zlověstná atmosféra a Londýn topící se v mlze. Povedené. ()

oLí

Kdo má Hammerovky rád pro jejich typickou atmosféru by neměl být zklamaný. Sloučení více klasických námětů ( Hyde, Rozparovač, Burke and Hare a možná víc ) funguje dobře a vlastně mi to přišlo i docela originální. Noční scény Londýna jsou naprosto perfektní a atmosferické, děj se mi trošku táhl a chvílema mi to přišlo zdlouhavé, jinak asi nemám výtek. Ralph Bates nebyl vůbec špatný herec a Martine Beswick v roli sestry Hyde je neodolatelná. Byl bych zvědavý na nějaký remake či novou variaci tohoto tématu v dnešní době, z námětu by schopní tvůrci mohli vytěžit hodně. 7.5/10 ()

liquido26

Další hodně povedený hammerovský snímek. Originální nápad vyměnit pana Hyda za paní Hydovou zafungoval výtečně. Jak Dr. Jekyll (Ralph Bates), tak i jeho "sestra" paní Hydová (Martine Beswicke) jsou výborní. ()

corpsy

Pre tých divákov, ktorý sa nevedia rozhodnúť pre tú správnu stranu ( z dôvodu nesprávneho súžitia chromozómov ), môže ísť o zaujímavý filmový zážitok. Pre tých, ktorým sa dobové horory zaliečajú, to bude akurátny hammerovský kúsok. ()

fragre

Stevensonův klasický příběh skloubený s příběhem Jacka Rozparovače, vyprávěný v klasickém stylu. K vyvolání horrorové atmosféry zde stačí kašírované kulisy, umělá mlha, záběry kamery z různých úhlů či přez různé materiály (v celém filmu není jediný trik), vhodná hudba a velmi slušné až výborné herecké výkony. Žádné drsné záběry, stačí náznak. A s náznakem se pracuje i při vyvolání erotické nálady. Vždy stačí jen podnítit fantasii. Zatímco originální povídka reflektovala poznatek o tom, že v duši jednotlivcově jsou zastoupeny možnosti konat dobro i zlo, zde se pracuje s tím, že každá duše obsahuje i stránky odpovídající opačnému pohlaví. Ovšem ženská stránka hrdinova je zde temná, chtivá a panovačná. ()

kaylin

Britský horor „Doktor Jekyll a sestra Hyde“ vás přenese do trochu jiné doby, do doby, kdy se horor točil trochu jinak. A je to příjemné retro, je dobře natočené a místy je skutečně sexy. Martine Beswick v tomhle ohledu prostě dělá svoje. Skvěle se na ni dívá, ale ani příběh vyloženě nenudí. Musím říct, že studio Hammer má ještě dost pokladů, které jsem doposud neviděl. ()

gumli

Typická britská hammerovka.Je to už druhá filmová adaptácia,prví film z tohto štúdia,čo sa týka dr.Jekylla bol film Two Faces Of Dr.Jekyll.Príbeh podľa známej poviedky od Roberta Louisa Stevensona,akurát že sa v tomto filme Dr.Jekyll mení na ženu Hyde.Keďže doktor zabíja ženy a odoberá im častí z tela,z ktorých používa ženské hormony,tak sa mu začne meniť pohlavie a transformuje sa na peknú ženu,ktorá je ale veľmi krutá a zlá.Je v tom primiešané aj trochu z Jacka Rozparovača.Tak trošku bláznivé dielo od Hammeru.Jemne okorenené erotikou,ale len máličko. ()

Martin741

Dost uchylny horor, kde sa Dr. jekyll po poziti lieku zmeni na zenu. Uchylarny nemam rad, hororova atmosfera slaba, premena na zenu bola odporne - ne, toto ma nechytilo : 30 % ()

Dreadd

Scénář na motivy Stevensonovy novely představuje syntézu poctivého příběhového základu z Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda a oživení v podobě nevyřešené série vražd ze čtvrti Whitechapel. Změnily se základní motivy i pohnutky hlavního hrdiny/hrdinky, místo agresivity hraje prim transsexualita a probouzení ženské stránky (přestože to nebyl původní záměr) a vraždy nejsou důsledky hormonální léčby, ale jí předcházejí. S triky si nikdo příliš hlavu nedělal, vše řeší pohyb kamery, ale londýnská smogová atmosféra by se dala krájet. ()

Han22

Třetí variace na Jekylla a první u které jsem neumíral nudou. Tahle hammer verze je něco mezi Frankensteinem (pokusy za každou cenu) a Jackem Rozparovačem. Solidně se na to kouká, nápad měnit se na ženu je skvělý, stejně jako oba titulní představitelé. Dolů to sráží hlavně lacinost kulis, béčkovost a vůbec celková televiznost filmu. Nápad točit za pár šupů v pár lokacích ve studiu nebyl nejlepší. ()

helraiser

Naprosto dokonalá Hammerovka a jasná povinnost pro všechny hororové fanoušky tíhnoucí gotickým hororům. Atmosféra a ztvárnění Londýnských ulic je prostě neskutečná. Potěší i příjemná brutalitka se slušnou porcí krve. Prostě Hammerovka v té nejlepší síle. ()