Meru

Dokumentární

USA, 2015, 87 min

J. Ralph

Ale jo, je to dokument, který vypráví celkem silný příběh a docela zajímavě ukazuje, kde jsou možnosti člověka a co všechno jeho tělo snese. Ty výpovědi jsou hodně intenzivní a jsou podávány skutečně tak, že se do různých událostí dokážete vžít. Ale stejně si nemůžu pomoct, mě to prostě nedokázalo tolik zasáhnout.(6.11.2015)

Tolik námahy a přitom taková blbost. :) Ne, vážně. Conradův tým je opravdu šílená sebranka. Parta složená z naprosto nepochopitelných borců s životními osudy a zážitky, kterým by člověk neuvěřil. Zpracováním je to spíše průměrný dokument, ale tentokrát vítězí na plné čáře obsah, který dokáže ohromit i absolutního anti-sportovce (mě).(2.11.2016)

Meru je napůl horolezecký dokument, napůl dokument o neuvěřitelných osudech několika lidí. Příběh je tak nějak přirozeně rozdělen do 3 částí. Klobouk dolů před ústředním triem a před faktem, že stále a za všech podmínek natáčelo. Výstup na Everest se po zhlédnutí Meru zdá být příjemnou nedělní procházkou. 8/10(18.3.2016)

Což o to, osudy všech zúčastněných jsou bez diskuze fascinující ale divácky atraktivnější jsou přeci jen záběry z hor samotných a těch v tomto dokumentu mohlo být o trochu víc. Chápu, že při lezení na Meru člověk asi příliš energie na ohánění se kamerou nemá a tak bychom měli být vděční za každý materiál, ale chtělo to prostě lepší režii/post-produkci která by lépe představila onu horu samotnou. Obecně informace v tomto dokumentu jsou dle mého názoru často z nepochopitelných důvodů příliš povrchní a neučesané. Naštěstí svědectví o tomto fascinujícím výkonu, které je často podloženo vyloženě dechberoucími záběry toho samozřejmě dost vynahradí.(12.11.2015)

Velmi zajímavé osudy několika horolezců, ale bohužel to zpracování zase postrádalo něco, čím by se mi Meru vrylo do paměti. Bylo to takové moc profesorské a popisné, což je škoda. Přitom příběh o životě, smrti a touze vylézt na horu, kde nikdo předtím nestál - to je přece skoro oskarový námět. Bohužel mě tento dokument spíš uspával. Rozhodl jsem se dát radši 3 silné hvězdy, než slabé 4.(19.4.2016)