Diskont

• Francie

Discount

Komedie

Francie, 2014, 102 min

Po dvoch filmoch venujucich sa postavam pracujucich v rychlom obcerstveni/potravinach mam pocit, ze tam pracuju az prilis jednoduchi ludia. Tentokrat ich sice nikto psychicky neterorizuje, ale len ich serie a prerieduje ich stav tak dlho, az im pretecu nervy a rozhodnu sa vedeniu pomstit. No a jedine, na co sa zmohnu, je kradnutie tovaru a nasledne predavanie vo vlastnom improvizovanom obchode. Cely cas som mal pocit, ze to tvorcovia podavaju ako spravnu vec. Okradat zle velke korporacie v ktorych zamestnanci maju na pauzu na zachod vymedzenych par sekund pomaly jak v base a pred odchodom vas prehladaju jak prasiveho zlodeja. Drsne podmienky, ale aj tam mi konanie postav nepripadalo spravne. Ale film je podany celkom zaujimavo a miestami vtipne. Nuda sa nedostavila. Niektore postavy su aj sympaticke, takze raz sa to da v pohode pozriet. Ale socialista, ktory by prerozdelil majetok bohatych chudobnym, zo mna asi nebude. 5/10.(20.8.2017)

• slunicko2

Připadá mi, že mezilidské vztahy a pracovní poměry v supermarketu jsou zobrazeny docela věrně.(25.10.2017)

Partu blbců chce vychcat s obchoďákem, protože je pracovně drtí. Každej, kdo v supermarketu pracoval, to zažil. Nedivím se tedy, že někoho ve Francii napadlo natočit podobnou komedii. Škoda ale, že to ani není moc legrace. Sem tam jo, ale spíš ne.(27.8.2017)

liberté, egalité, čmajznime té korporácií prebytky a prilepšime sebe i celej komunite...(29.5.2018)