Musím si dojet pro kocoura

• italský

Vado a riprendermi il gatto

Komedie / Drama

Itálie, 1987

Giuseppe Pinori

Alberto Moriani

Scénografie:

Francesco Cuppini

Tak na tenhle film vzpomínám hrozně rád... Je to sice dávno, co ho dávali v TV.... Mario Adorf, vážený občan na italském jihu si každé léto bral do svého domu na jihu Itálie vždy nějakou prostitutku na týden na dovolenou a poté se ji vždy zbavil - tedy poslal zpět... Až do doby, kdy si vzal domů Barbaru De Rossi a zamiloval se do ní a nejen on, ale celé okolí... Moc zajímavá love story....(18.8.2004)

Výtečný Mario Adorf a krásná Barbara De Rossi dělají z tohoto filmu nadprůměrnou záležitost. Nebýt těchto dvou pilířů, onen trošku naivní a nadmíru sentimentální příběh by zřejmě neobstál. Takhle je člověku při jeho sledování i přes stálou předvídatelnost dalšího děje dobře po těle.(14.12.2014)

Charismatický Mario Adorf a půvabná Barbara De Rossi v trošku sentimentálním, ale jinak dobrém příběhu o napravení zarytého starého mládence.(15.7.2007)

Film lahodný svou něžnou poetikou a sentimentem, voňavý po sušeném senu, sýru a šunce. Letní paráda, u které se budete usmívat společně s dokonalým Mario Adorfem (ten tu hubu roztaženou od ucha k uchu prakticky nezavře), ke kterému o třicet let mladší Barbara De Rossi pasuje jak horká bouřka k létu. Barbaru asi zná každý Čech díky její roli v Jakubiskově seriálu Teta sestříhaném do filmu Pehavý Max a strašidlá. Musím si dojet pro kocoura sám o sobě je film velmi jednoduchý, veskrze úsměvný, k dokonalosti ho pak dovádí bravurní český dabing (Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1991, především Ilja Prachař, Jarmila Švehlová, Josef Větrovec, Pavel Zedníček či Ondřej Kepka). Pro mě zatím nejlepší film roku.(15.3.2012)

Krásná Barbara de Rossi film drží.(16.2.2007)

Ó, jak nevypočitatelné jsou cesty osudu. Dlouhá léta si užívám života sám, jen jednou do roka se pořádně "rozšoupnu" s lehkou děvou, kterou si zaplatím na celý týden, a najednou ... . Tak přesně tohle si musel říkat Mario Adorf v tomto filmu, když si z vykřičeného domu přivedl Barbaru de Rossi a zjistil, že mu není úplně lhostejná, a že je navíc velmi sympatická i jeho přátelům. Láska si prostě nedá poroučet, a objeví se v okamžiku když ji vůbec nečekáš - a snad právě proto je tak jedinečná a nádherná. Potom je vítaná i pomoc nevděčného kocoura.(1.9.2009)

Jako komedie mi to příliš nepřijde (přesto, že se pár úsměvných momentů najde). A nepřijde mi to ani jako psychologické drama (i když pár psychologických momentů ve filmu také najdeme). Jde prostě o jednu trochu zvláštní milostnou romanci. Ač jižanský temperament a ukřičenost ve filmech většinou rád nemám, tak v tomto filmu mi to tentokrát tolik nevadilo. Z celého snímku prostě dýchá pohodová letní nálada.(2.7.2013)

• Fajolo

Je to celé o pocitoch. Buď si budete užívať preslnené scény z talianského vidieka, alebo vám to bude (tak ako mne) pripadať ako neorganická reklama na vidiecky turizmus. Buď si budete užívať bodrú veselosť Mária Adorfa, alebo vám bude (tak ako mne) liezť na nervy. A napokon to trápne naťahovanie deja až do poslednej chvíle, to bolo ako z učebnice pre tvorcov telenoviel. Barbara de Rossi je síce krásna, ale všetko zachrániť nedokáže.(10.12.2017)