poster

A Film About Coffee

Dokumentární

USA, 2014, 67 min

Režie:

Brandon Loper

Scénář:

Brandon Loper

Kamera:

Brandon Loper

Střih:

Carter Gunn
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Slasher
  *****

  Jako člověk, co se každý ráno hrabe z postele hned rovnou k aeropressu (x), nemůžu hodnotit jinak. Byť působí částečně jako promo pro Stumptown Roasters, je to krásná hodinová pocta výběrový kávě od procesu sklizně, testů kvality a pražení, až po finální šálek v hipster baru v Portlandu.(23.2.2021)

 • movie
  *****

  Dalo by se na to koukat mnohem déle než 67 minut. Super věc!(5.6.2015)

 • peetriss
  *****

  Káva, není jen nápoj, je to rituál, životní styl a zhmotnění požitku života. Přesně v tomto duchu názorně tato dokument až poeticky vypráví o cestě kávových zrn z plantáží (zajímavé a poučné) až po výsledný lahodný nápoj v šálku. Zajímavé, kolika rukama během své cesty kávové zrno projde, ani si v naší konzumní společnosti neuvědomujeme, kolik za tím stojí dřiny. Krásně a s respektem natočené. Po závěrečných titulcích nešlo odolat neodběhnout k mým kávovým zrnům a udělat si zase život příjemnějším.(17.12.2015)

 • Lweon
  ***

  Od filmu som cakal viac. NIečo blizsie o postupoch pri zbere , premyvani, suseni. Nieco o pravidlach a zasadach pripravy kavových nápojov . Film je skor prezentaciou konecneho predajcu , ktory poukazuje na svojho farmara a nabada za kavu platit viac. Velmi si vazim pracu, kazdeho clanku v tomto procese, kym sa kava dostane na moj stol, ale od filmu som sa bohuzial nedockal nicoho.(6.1.2017)

 • AnysekMel
  *****

  Takhle si představuju dokonalý dokument. Téma, které se denně dotýká nás všech, ale přesto o něm stále víme zoufale málo, podtrhnout skvělou hudbou a kamerou.(14.9.2015)

 • Macio
  *****

  Perfektný dokument, nie len pre všetkých milovníkov kávy. Po zhliadnutí tohto dokumentu každý pochopí, koľko úsilia stojí za tým, kým sa káva dostane od pestovateľov z celého sveta až ku nám na stôl do našej šálky kávy. "Keď sa kávové zrno odtrhne k kávovníku, ta kvalita tam je a nikto ďalší v celom procese spracovania kávy nemôže zlepšiť kvalitu kávy. Všetci tej kvality len trochu odoberú a cieľ je minimalizovať tieto vplyvy a snažiť sa aby z pôvodnej dokonalosti kávového zrna zostalo čo najviac."(14.2.2015)