Reklama

Reklama

Dcera

(festivalový název)
  • Austrálie The Daughter (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Film o minulosti bez flashbacků. Děj strhujícího dramatu se odehrává během jednoho osudového týdne, kdy se Christian vrací do rodného města na svatbu svého otce Henryho. Setkává se s přítelem z mládí, Oliverem, který dříve pro Henryho pracoval. Christian postupně poznává Henryho rodinu, dceru Hedvigu, manželku Charlottu a otce Waltera... Odhalí dlouho pohřbené tajemství, které by je mohlo rozdělit. Tím, že se Christian snaží napravit křivdy minulosti, otřásá životy těch, jež před lety nechal za sebou. Drama natočené podle australské divadelní verze Ibsenovy Divoké kachny, zabývající se otázkou, zda je skutečně nutné odhalit nepříjemnou pravdu za každou cenu. (Aussie Film Fest)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (39)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Relativně ohraná písnička, která ale díky australské herecké elitě a vyprávěcímu talentu Simona Stonea působí neotřele a sugestivně. Vyhrocený konec a ne úplně vyřčený konec na mě měl přesně ten účinek, jaký měl mít. Jediné, co mi trošku kazilo dojem, byl Paul Schneider, jehož postava byla na můj vkus až příliš ufňukaná. Ale to vem nakonec čert. Protinožcům se zase něco povedlo. 85% ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Sú situácie, kedy by pravda nemala vyplávať na povrch. Špeciálne vtedy, keď to narobí viac škody ako úžitku. Aj o tom bol tento film. Fantastický film. Človek síce v polovici tuší, kam to asi bude smerovať, ale to komorné spracovanie, výborná atmosféra a hudba, neopozeraní a skvelo hrajúci herci. 4,5* ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Dráma ako lusk, ktorá si zakladá na presvedčivých hereckých výkonoch. O tom najhoršom, čo môže žena mužovi vyviesť, tiež o sebectve a neprajnosti. Chce to silu s niečím takým sa vyrovnať, ale dá sa to. Paradoxne, čím neskôr sa to chlap dozvie, tým je to ľahšie. Komorné, divadelné a k záveru aj hodne emotívne... skrátka vynikajúce. 85/100 ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Komentár obsabuje SPOILER (!). Nebyť toho úplného záveru, zrejme len sťažka by ma samotný snímok dokázal emocionálne zasiahnuť. Asi to bude tým, že v dnešnej dobe sa už bez problémov kurvia úplne všetci. Kde je tá doba, keď sa naši (vaši) rodičia brali v 20 rokoch, a napriek mnohým útrapám či životným skúškam dokázali pretrpieť kadečo, prekonať všeličo, aby dodržali "sľub". Dnes majú manželstvá akú trvácnosť?? Asi o pol roka viac ako konzervy od Bonduelle?? Niekedy doslova čumím, načo sa podaktorí partneri hrajú :) Navonok dokonalý vzťah s mnohými citovými prejavmi, no v skutočnosti by ani prirovnanie k švédskej trojke nevystihlo realitu. Dúfam, že nikdy nebudem žiť v takejto "idylke". To radšej skapem sám s kocúrom na kolenách ... ()

castor 

všechny recenze uživatele

Pozvolně plynoucí drama, které v první hodince vypadá nesmírně zajímavě. Slušný námět, několik náznaků, poctivé charaktery, nevyřčené hříchy, několik kostlivců ve skříni. Režijní a scénáristický debut příležitostného švýcarského herce Simona Stonea představí v několika dnech dvě rodiny, které spojuje víc, než by si někteří jejich členové přáli. Klidné vody rozdmýchá zejména návrat nešťastného synka z Ameriky. Žení se mu stárnoucí otec, který si bere výrazně mladší bývalou služebnou. Co se stalo s jednou z jejích předchůdkyní? A je potřeba za každou cenu vytahovat pravdu? Pojetí hlavních protagonistů, kdy jsme se dozvídali důležité skutečnosti postupně, mi sedělo. Pár věcí v závěru už tolik neladilo, přesto tady máme atmosférické drama o tom, že být v pohodě se mnohdy nevyplácí. Herecky moc fajn. Je vidět, že australská škola má sakra co nabídnout. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama