Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Temné uličky Paříže ovládají zločinecké gangy a osmnáctý policejní okrsek patří mezi nejzapadlejší. Jeho detektivové jsou však podsvětí nejblíže. Frankovi se pod falešnou identitou podařilo dostat do blízkosti nebezpečného gangstera Clauda, který chystá velkou akci. Po krvavé loupeži diamantů zůstalo sedm mrtvých. Frankovi kolegové začnou případ vyšetřovat. Mezi podezřelé teď patří i on sám, a aby dokázal svou nevinu, musí s přítelkyní Ninou dopadnout skutečné pachatele a najít lup. Netuší však, že mezi policajty jsou i dva zrádci, kteří udělají cokoliv, aby diamanty získali první. Krvavý boj začíná... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Necítím se dobře ve světě, kde kriminalista a pachatel nejenže vizuálně vypadají naprosto zaměnitelně, ale také se tak chovají. Jenže v takovém světě žiji a tak se musím dívat na snímky, ve kterých falešný gangster, a ještě falešnější děvka, hledají černé ovce v řadách ochránců zákona. Ono mne to tedy celkem bavilo, oboustranné popichování při policejních výsleších bylo vynikající, ale ten závěr mi příliš připomínal realitu na to, abych to dokázal řádně ocenit. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Gangsteři jsou víceméně průměrná gangsterka, kde akce je opravdu pomálu, až na samotný konec, zato se slušnými dialogy, které dokáží zaujmout a nechají se vozit po celém filmu až do samého konce, i když i ony mají hluchá místa. Ale nejen dialogy jsou na adekvátní úrovni, ani herci nejsou špatní a dokáží si vybudovat za určitou dobu u diváka autoritu, se kterou pak balancují jak na tenkém ledě, což je samozřejmě účel. Nedá se říct, že bych se u Gangsterů nudil, přišlo mi to takové utahané, neuvážené, ale přesto stále držící v napětí až do samotného závěru. --- Prsten? - Nejde mi sundat, uřízněte mi prst. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Francouzské kriminálky 90. let, až na čestné výjimky (některé díly Moulina), nestály za mnoho. Až v novém tisíciletí přišel bývalý polda Olivier Marchal a vrátil tomuto žánru chladnokrevnost, realismus, špínu, osudovost a emoce. Ačkoli se téměř celý film (vyjma flashbacků) odehrává na policejní stanici, má stále co nabídnout, předvším díky své syrovosti, výborným dialogům a hereckým výkonům. Richard Anconina tu podává možná svůj životní výkon a Anne Parillaud je rovněž výborná (sluší ji to tady možná i víc než v Nikitě). Z ostatních připomenu pragmatického Françoise Levantala či smyslnou Alexandru Vandernoot. Skvělá krimi jako za starých časů, bůh ví proč má zde tak nízké hodnocení. 85%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Lepší býti v gypsu než v hledáčku Gibsu! První hodnotný Marchalův celovečerák naznačil, kam se budou jeho cesty dále ubírat. Téma policejní hniloby a propojení s podsvětím, dirty spirit, uvěřitelné dialogy pronášené uvěřitelnými postavami. Obdivuji, jak autor umí vybrat herce a dát jim tu správnou roli (viz. například vamp Parillaud). K těm tvůrčím specifikům nutno přiřadit i hry s linearitou vyprávění, i když tady někdy působily trošku těžkopádně.. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Co postava to drsňák. Co scéna to drsná ukázka. Nevím jak by třeba ty policejní výslechy rozdejchali ochránci lidských práv, ale já to vydejchával dlouho. Moc dobře udělanej příběh se skvělými hereckými výkony mě nutí ke konstatování, že Gangsteři odvedli poctivou práci . Anne Parillaud je dlouhodobě takovej kus ženský, že při jejím balení bych taky odved poctivou práci. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama