The Horde

Horor / Akční

USA, 2016, 88 min

No, čakal som nejaký lesný survival typu Wrong Turn a jemu podobných, a napokon som sa dočkal naivnej akčnej blbinky. Normálne som si spomenul na 80 roky a starého dobrého Arnolda, ktorému stačilo zobrať samopal do ruky a behom minúty zlikvidoval 200 teroristov. Toto bolo podobné. Takže... o jednom vojačikovi, ktorý spacifikuje všetko, čo mu stojí v ceste, aby zachránil svojich milovaných teenagerov. Béčkové, sem tam krvavé, neskutočne debilné, ale našťastie dostatočne zábavné. Masky slabšie a mučiace scény šli do úzadia, čo je škoda. Ako horor to nie je veľmi funkčné.(7.5.2016)

Ten film je tak neskutečně blbej až je dobrej. Pořád jsem se u toho tlemil, hlavně když u systematického vyvražďování dementů hrál epickej rockovej soundtrack. Jinak to byla celkem oddechovka, spíš akční než horor. Kanibalistické gore scény by potřebovaly doladit, stejně tak efekty celkově, ale suma sumárum je to žánrovej nadprůměr. Nečekal jsem, že se budu tak bavit. Hlavní postava správně badass sympoš. 4*(12.9.2016)

Priemerný buranský horor, ktorý sa podobne ako napríklad Wrong Turn 2: Dead End, kde zdegenerovanej lesnej hávedi štýlovo čelil ostrý plukovník Murphy v podaní Henryho Rollinsa snaží proti zmutovaným kanibalom namiesto bezbranných ovečiek dosadiť rovnocenného protivníka, v tomto prípade správňáckeho exmariňáka, stvárneného asylumáckym bijcom Paulom Loganom, ktorý dokonca napísal aj scenár, v rámci ktorého však rozdelil sily akosi nevyvážene... Hoci nemám rád pasívne, neschopné a odovzdané obete, predsa len v žánri býva zvykom , že hoci aj nadštandardne fyzicky zdatný meštiak od vidlákov dostane trochu do držky predtým, než ich vyzve do poriadneho tanca... vyhladiť kopačkami a škrtiacou "kravatou" kompletnú populáciu menšieho amerického mestečka a priľahlých osád je predsa len pritiahnuté za vlasy a vlastnejšie skôr nejakej propagandistickej akčnej rezanici z 80. rokov než hixploitation hororu. Logan sa ako herec prebrodil najhlbšou žumpou a pod záštitou štúdia Asylum účinkoval v tých najhorších možných brakoch a mockbusterových vykrádačkách. Nálepky trashového herca sa už sotvakedy zbaví, aj keď The Horde je napriek obrovským trhlinám v scenári kvalitatívne predsa len o dva levely vyššie než to, čo natočil pre Asylum.(20.4.2017)

• Segrestor

Od začátku začnete tušit, co je zde asi ten horor - ano, je jím partička amerických studentů v hlavní roli. Tak odpornou skvadru jsem už ve filmu dlouho neviděl. Tito se vydávají na víkend k jezeru, kde už na ně čekají nadržení vidláci. Prý zmutovaní. Chrabrý vedoucí nasadí krk na záchranu těch studentů. A tady je právě ten problém. Od začátku ve vás bublá chuť ty nezletilý zmrdy zabít, jednoho po druhém uškrtit, prostě je vyzmizíkovat z toho filmu a teď najednou koukáte, jak se je ještě někdo snaží zachránit? No to teda ne. Takový film ne! Nedoporučuju. Snad jen do první půlky, kdy se můžete zasmát tomu, jak je to debilně natočené a plné "luxusních" hereckých výkonů a "chytrých" dialogů. jedna hvězda právě za to kouzlo nechtěného.(22.8.2016)

Jste zrovna líní přemýšlet a máte chuť si pořádně propláchnout mozek pořádnou slátaninou? Přijdou vám špatné, opravdu hodně špatné filmy někdy zábavné? Jste retardovaný mongoloid s Downovým syndromem, nebo se právě zotavujete po úspěšně provedené frontální lobotomii? Pokud můžete aspoň na jednu z otázek odpovědět "ano", pak jste natrefili na ten správný film pro vás a neměli byste být zklamaní. Nejsem si jistý, kterou složku filmu označit jako tu nejhorší, nejblbější, nejtrapnější... Dialogy? Poslední záběr se salutujícím veteránem? Nebo rovnou celý scénář? Herce? Triky? Kanibalské mutanty? Nebo konkrétně jednoho kanibalského mutanta s tuze propracovanou maskou, kterého jsem sám pro sebe pojmenoval Klátič? Po dlouhém a důkladném přemítání ovšem za nejpříšernější šílenost z celého tohohle příšerně šíleného filmu prohlašuju postavu Johna. John je totiž opravdový unikát. Jeho hlášky a vylomeniny mi způsobily několik tak prudkých záchvatů hysterického smíchu, až jsem měl obavy o své zdraví. Je to zhruba prototyp postavy, kterou by si sami pro sebe napsali egomaniaci jako Norris nebo Seagal, jen je ještě několikanásobně egomaniakálnější, než jsou Norrisovy nebo Seagalovy postavy, a navíc celý film je ještě několikanásobně fantasmagoričtější, než jsou Norrisovy nebo Seagalovy filmy. Ale dost možná, že kdyby o téhle roli oni dva šoumeni včas slyšeli, servou se o ní před dveřmi castingové agentury jako psi.(22.1.2017)