John Crenshaw (Paul Logan) sprevádza svoju priateľku a partiu jej študentiek a študentov na víkendovú expedíciu do prírody hlboko do lesa. Čo malo byť príjemným vzdelávacím a zábavným výletom s cieľom nafotiť nádherné zábery, sa zvrhne na desivý boj o život. Skupinu totiž napadne horda zdeformovaných, zmutovaných bytostí s neukojiteľnou túžbou po krvi. Situácia sa vyvíja v ich neprospech a jediný, kto ich môže dostať z lesa nažive, je sám Crenshaw. (Incantator)

*CARNIFEX*

Dá sa vôbec od podpriemerného režiséra akým Jared Cohn bez pochýb je, očakávať snímok, ktorý by nebodaj potešil oko hororového fanúšika? Áno, sem tam sa stane, že motyka vystrelí, no bohužiaľ toto nie je ten prípad. Keď už je niekto tak zúfalý, že kopíruje počiny akým boli donekonečna z popola vstávajúce pokračovania "Wrong Turn", musí na tom byť fakt kurva zle. Na "Horde" je od prvej minúty cítiť amatérčinu. Zaujímalo by ma kedy konečne pochopia, že tá hmla jak z diskotéky je asi tak reálna ako chuť rajčín v rajčinovej z automatu. Ale aby som len nekritizoval, vďaka gore, ktoré je pre hixploitation základom, sa nato dalo pozerať. Costas Mandylor, ktorého väčšina pozná z úspešnej série "Saw" už zrejme nemá do čoho pichnúť, keď sa objavil v takejto zbytočnej zmrdačine - 40% ()

Marceloo

Partia školákov sa vydá na výlet do prírody, pretože im ich učitelka ponúkne poslednú možnosť k získaniu potrebných kreditov. Ich úlohou je nafotiť na výlete čo najlepšie fotky. Po príchode na miesto sa však stretávajú s miestnymi obyvatelmi, s ktorými sa dostanú do nepríjemného konfliktu. V lese by mali mať klud, ale aj tu sa stretávajú s domorodými obyvatelmi, ktorí sú znetvorení. Našťastie však majú so sebou učitelkinho partnera. Skúseného a trénovaného vojaka, ktorému horda zdegenerovaných buranov nerobí žiaden problém. - O The Horde som sa velmi zaujímal, pretože mohol byť oživením chradnúceho hororového subžánru Hixploitation. Taktiež v ňom hral jeden z najlepších hororových hercov vôbec Bill Moseley, ktorý patrí medzi mojich oblúbencov. Moje očakávania sa však zmiernili vtedy, keď som zistil, že tvorcovia robia pre štúdio Asylum. Ako Hixploitation horor funguje The Horde celkom dobre, ale vadilo mi to, že sa snaží pravidlá tohto subžánru dodržiavať až príliš korektne a vôbec sa nesnaží priniesť niečo nové. Herecké obsadenie je kvalitné. Herec v hlavnej úlohe vyzerá a hrá dobre a som rád, že konečne úlohu vojaka v USA dostal poriadny chlap a nie ďalší štyridsať kilogramov vážiaci skeleton, ako to v poslednej dobe často býva. Záporákov vedie Costas Mandylor, ktorý je hlavným záporákom aj v najlepšej hororovej sérii vôbec Saw. Aj tu pôsobí nepríjemne a znechucujúco a ako záporák funguje velmi dobre. Sklamali ma však masky, ktoré boli velmi obyčajné a bol na nich výrazne vidieť nízky rozpočet tohto hororu. Fanúšikov hororu taktiež nepoteší ani nekvalitne spracovaná digitálna krv, ktorá, keďže sa väčšina scén odohráva v noci, ani nie je červená, ale len tmavá. Bill Moseley mohol dostať viac priestoru, ale aj za tých pár minút, počas ktorých som ho mohol opäť vidieť, som vďačný. The Horde opäť neprinieslo do môjho najoblúbenejšieho hororového subžánru nič nové, takže mi nezostáva nič iné, ako neustále čakať na extrémne nádejný Hixploitation horor Blackburn, ktorý je stále v nedohladne. + Bill Moseley + herec z Saw III, Saw IV, Saw V, Saw 6 a Saw 3D + herec z The Pod + herec z Chupacabra Terror ()

Segrestor

Od začátku začnete tušit, co je zde asi ten horor - ano, je jím partička amerických studentů v hlavní roli. Tak odpornou skvadru jsem už ve filmu dlouho neviděl. Tito se vydávají na víkend k jezeru, kde už na ně čekají nadržení vidláci. Prý zmutovaní. Chrabrý vedoucí nasadí krk na záchranu těch studentů. A tady je právě ten problém. Od začátku ve vás bublá chuť ty nezletilý zmrdy zabít, jednoho po druhém uškrtit, prostě je vyzmizíkovat z toho filmu a teď najednou koukáte, jak se je ještě někdo snaží zachránit? No to teda ne. Takový film ne! Nedoporučuju. Snad jen do první půlky, kdy se můžete zasmát tomu, jak je to debilně natočené a plné "luxusních" hereckých výkonů a "chytrých" dialogů. jedna hvězda právě za to kouzlo nechtěného. ()

ricci.s

No, čakal som nejaký lesný survival typu Wrong Turn a jemu podobných, a napokon som sa dočkal naivnej akčnej blbinky. Normálne som si spomenul na 80 roky a starého dobrého Arnolda, ktorému stačilo zobrať samopal do ruky a behom minúty zlikvidoval 200 teroristov. Toto bolo podobné. Takže... o jednom vojačikovi, ktorý spacifikuje všetko, čo mu stojí v ceste, aby zachránil svojich milovaných teenagerov. Béčkové, sem tam krvavé, neskutočne debilné, ale našťastie dostatočne zábavné. Masky slabšie a mučiace scény šli do úzadia, čo je škoda. Ako horor to nie je veľmi funkčné. ()

darkrobyk

Variace na Ramba? Proč ne. Mix akčního žánru s buranským hororem, kde hrdinný John všechny vykydlí. U Stallona či van Damma by to prošlo, u Logana se zdá, že ne. Přitom je snímek na úplně stejném principu. Většina studentů zařve, klišé s blondýnou bylo dodrženo, odsekávání údů (tedy z té visící nohy vytekly alespoň tři litry), jazyk pryč, sekera v břichu, nůž v hlavě, rambovská kláda s ostny a jako třešinka několik digitálních výbuchů. A k tomu pěkná hudba s osmdesátkovou hrdinskou vložkou v momentě, kdy jde John do akce. Nejen Křišťálové jezero, ale i Safírové nabízí řadu adrenalinových zážitků... ()