The Horde

Horor / Akční

USA, 2016, 88 min

Ten film je tak neskutečně blbej až je dobrej. Pořád jsem se u toho tlemil, hlavně když u systematického vyvražďování dementů hrál epickej rockovej soundtrack. Jinak to byla celkem oddechovka, spíš akční než horor. Kanibalistické gore scény by potřebovaly doladit, stejně tak efekty celkově, ale suma sumárum je to žánrovej nadprůměr. Nečekal jsem, že se budu tak bavit. Hlavní postava správně badass sympoš. 4*(12.9.2016)

Hory mají oči meets Rambo. Zábavnej béčkovej horor, kterej se může pochlubit slušnou závěrečnou akcí a dobrým béčkovým obsazením. Ukázkově slizkej je hlavně Vernon Wells, jako jeden z kanibalů. Možná z toho šlo vytěžit o něco víc, ale gore to má chvílema solidní a i masky jsou správně hnusný. Jinak by to chtělo trochu pokrátit začátek a přidat delší závěrečnou akci. I když je fér říct, že i tak je finální řežba něco kolem půl hodiny. Pobavilo i cameo od Dona Dragona Wilsona. Celkově oceňuju, že se někdo pokusil natočit něco ve stylu 80. let a nespáchal další found footage krávovinu s roztřesenou kamerou.(12.5.2016)

• Morholt

Blbý to bylo až běda, ale občas tu bylo i něco jako solidní gore a hlavně se tu člověk zasměje. O to se stará zejména neuvěřitelně nehrající Paul Logan, v jehož případě jsem prskal smíchy pokaždý, když se dostal do záběru. A v tom byl skoro furt. Vidět to v 80. či na začátku 90.let, tak bych u toho nejspíš uslintával, ale dneska je maximum 30%.(30.7.2016)

• Hapretor

Paul Logan na 40-níka fakt frajer, to uznávám. Ale ... děj obyčejný, bitky těžkopádné a nudné (ty vole - než se pan Logan otočil a udělal výkop, tak by už měl od Scotta Adkinse 5 kopanců v ksichtě), hudba strašná, neposlouchatelná, strašně rušila při sledování, jen ten "gore" byl dobrej, to se mi docela zvedal kufr - a jednotlivý charaktery byly dobrý - slušně zahraný , i když to ze začátku vypadalo jak náběh na soft porno ... na zabití času ok.(1.8.2016)

• *CARNIFEX*

Dá sa vôbec od podpriemerného režiséra akým Jared Cohn bez pochýb je, očakávať snímok, ktorý by nebodaj potešil oko hororového fanúšika? Áno, sem tam sa stane, že motyka vystrelí, no bohužiaľ toto nie je ten prípad. Keď už je niekto tak zúfalý, že kopíruje počiny akým boli donekonečna z popola vstávajúce pokračovania "Wrong Turn", musí na tom byť fakt kurva zle. Na "Horde" je od prvej minúty cítiť amatérčinu. Zaujímalo by ma kedy konečne pochopia, že tá hmla jak z diskotéky je asi tak reálna ako chuť rajčín v rajčinovej z automatu. Ale aby som len nekritizoval, vďaka gore, ktoré je pre hixploitation základom, sa nato dalo pozerať. Costas Mandylor, ktorého väčšina pozná z úspešnej série "Saw" už zrejme nemá do čoho pichnúť, keď sa objavil v takejto zbytočnej zmrdačine - 40%(13.5.2016)