John Crenshaw (Paul Logan) sprevádza svoju priateľku a partiu jej študentiek a študentov na víkendovú expedíciu do prírody hlboko do lesa. Čo malo byť príjemným vzdelávacím a zábavným výletom s cieľom nafotiť nádherné zábery, sa zvrhne na desivý boj o život. Skupinu totiž napadne horda zdeformovaných, zmutovaných bytostí s neukojiteľnou túžbou po krvi. Situácia sa vyvíja v ich neprospech a jediný, kto ich môže dostať z lesa nažive, je sám Crenshaw. (Incantator)

LIVINGDEAD

První půlhodina byla romantika na Primě Love a pak se film zvrtnul na slabý akční film, ala Jean-Claude Van Damme v 80 letech. A ke všemu ta příšerná hudba! Ztráta času! ()

ricci.s

No, čakal som nejaký lesný survival typu Wrong Turn a jemu podobných, a napokon som sa dočkal naivnej akčnej blbinky. Normálne som si spomenul na 80 roky a starého dobrého Arnolda, ktorému stačilo zobrať samopal do ruky a behom minúty zlikvidoval 200 teroristov. Toto bolo podobné. Takže... o jednom vojačikovi, ktorý spacifikuje všetko, čo mu stojí v ceste, aby zachránil svojich milovaných teenagerov. Béčkové, sem tam krvavé, neskutočne debilné, ale našťastie dostatočne zábavné. Masky slabšie a mučiace scény šli do úzadia, čo je škoda. Ako horor to nie je veľmi funkčné. ()

Marceloo

Partia školákov sa vydá na výlet do prírody, pretože im ich učitelka ponúkne poslednú možnosť k získaniu potrebných kreditov. Ich úlohou je nafotiť na výlete čo najlepšie fotky. Po príchode na miesto sa však stretávajú s miestnymi obyvatelmi, s ktorými sa dostanú do nepríjemného konfliktu. V lese by mali mať klud, ale aj tu sa stretávajú s domorodými obyvatelmi, ktorí sú znetvorení. Našťastie však majú so sebou učitelkinho partnera. Skúseného a trénovaného vojaka, ktorému horda zdegenerovaných buranov nerobí žiaden problém. - O The Horde som sa velmi zaujímal, pretože mohol byť oživením chradnúceho hororového subžánru Hixploitation. Taktiež v ňom hral jeden z najlepších hororových hercov vôbec Bill Moseley, ktorý patrí medzi mojich oblúbencov. Moje očakávania sa však zmiernili vtedy, keď som zistil, že tvorcovia robia pre štúdio Asylum. Ako Hixploitation horor funguje The Horde celkom dobre, ale vadilo mi to, že sa snaží pravidlá tohto subžánru dodržiavať až príliš korektne a vôbec sa nesnaží priniesť niečo nové. Herecké obsadenie je kvalitné. Herec v hlavnej úlohe vyzerá a hrá dobre a som rád, že konečne úlohu vojaka v USA dostal poriadny chlap a nie ďalší štyridsať kilogramov vážiaci skeleton, ako to v poslednej dobe často býva. Záporákov vedie Costas Mandylor, ktorý je hlavným záporákom aj v najlepšej hororovej sérii vôbec Saw. Aj tu pôsobí nepríjemne a znechucujúco a ako záporák funguje velmi dobre. Sklamali ma však masky, ktoré boli velmi obyčajné a bol na nich výrazne vidieť nízky rozpočet tohto hororu. Fanúšikov hororu taktiež nepoteší ani nekvalitne spracovaná digitálna krv, ktorá, keďže sa väčšina scén odohráva v noci, ani nie je červená, ale len tmavá. Bill Moseley mohol dostať viac priestoru, ale aj za tých pár minút, počas ktorých som ho mohol opäť vidieť, som vďačný. The Horde opäť neprinieslo do môjho najoblúbenejšieho hororového subžánru nič nové, takže mi nezostáva nič iné, ako neustále čakať na extrémne nádejný Hixploitation horor Blackburn, ktorý je stále v nedohladne. + Bill Moseley + herec z Saw III, Saw IV, Saw V, Saw 6 a Saw 3D + herec z The Pod + herec z Chupacabra Terror ()

Segrestor

Od začátku začnete tušit, co je zde asi ten horor - ano, je jím partička amerických studentů v hlavní roli. Tak odpornou skvadru jsem už ve filmu dlouho neviděl. Tito se vydávají na víkend k jezeru, kde už na ně čekají nadržení vidláci. Prý zmutovaní. Chrabrý vedoucí nasadí krk na záchranu těch studentů. A tady je právě ten problém. Od začátku ve vás bublá chuť ty nezletilý zmrdy zabít, jednoho po druhém uškrtit, prostě je vyzmizíkovat z toho filmu a teď najednou koukáte, jak se je ještě někdo snaží zachránit? No to teda ne. Takový film ne! Nedoporučuju. Snad jen do první půlky, kdy se můžete zasmát tomu, jak je to debilně natočené a plné "luxusních" hereckých výkonů a "chytrých" dialogů. jedna hvězda právě za to kouzlo nechtěného. ()

*CARNIFEX*

Dá sa vôbec od podpriemerného režiséra akým Jared Cohn bez pochýb je, očakávať snímok, ktorý by nebodaj potešil oko hororového fanúšika? Áno, sem tam sa stane, že motyka vystrelí, no bohužiaľ toto nie je ten prípad. Keď už je niekto tak zúfalý, že kopíruje počiny akým boli donekonečna z popola vstávajúce pokračovania "Wrong Turn", musí na tom byť fakt kurva zle. Na "Horde" je od prvej minúty cítiť amatérčinu. Zaujímalo by ma kedy konečne pochopia, že tá hmla jak z diskotéky je asi tak reálna ako chuť rajčín v rajčinovej z automatu. Ale aby som len nekritizoval, vďaka gore, ktoré je pre hixploitation základom, sa nato dalo pozerať. Costas Mandylor, ktorého väčšina pozná z úspešnej série "Saw" už zrejme nemá do čoho pichnúť, keď sa objavil v takejto zbytočnej zmrdačine - 40% ()

darkrobyk

Variace na Ramba? Proč ne. Mix akčního žánru s buranským hororem, kde hrdinný John všechny vykydlí. U Stallona či van Damma by to prošlo, u Logana se zdá, že ne. Přitom je snímek na úplně stejném principu. Většina studentů zařve, klišé s blondýnou bylo dodrženo, odsekávání údů (tedy z té visící nohy vytekly alespoň tři litry), jazyk pryč, sekera v břichu, nůž v hlavě, rambovská kláda s ostny a jako třešinka několik digitálních výbuchů. A k tomu pěkná hudba s osmdesátkovou hrdinskou vložkou v momentě, kdy jde John do akce. Nejen Křišťálové jezero, ale i Safírové nabízí řadu adrenalinových zážitků... ()

pornogrind

Z hororu alá Wrong turn se nakonec vyklubala béčková akční jízda o jednom hrdinovi. Škoda Bill(a) Moseley(ho), kterej si ve filmu zahrál všeho všudy 5 minut. ()

Kudly4

Když jsem se podíval, co je režisér zač, bylo mi hned všechno jasné. Chtěl jsem tedy tuhle kopírku Wrong turn brát s nadhledem, ale bohužel mi to srdce nedovolí. Co se dá možná kladně ohodnotit, je sem tam nějaké to Gore, ale na většinu dojde v noci za tmy, takže požitek minimální a to jsem to měl v celkem slušné kvalitě. Co nebylo ještě špatné, je herecké obsazení, které bylo snesitelné alespoň co se týče hereček (alias casting do porna) a Paul Logan v roli ultra frajera. Jinak je The Horde srajda vhodná do večerního vysílání na TV Barrandov. (zajímavost: Costas Mandylor se SAW, jako záporák). 223. hodnocení. ()

SeBig odpad!

To je tak obyčejný céčko, až to bolí. Dragona sem viděl rad po dlouhý době, jinak je to pěkná sračka. Pugát. ()

anderson

Námet ktorý by mal v rukách talentovaného tvorcu obrovský potenciál je využitý sotva spolovice. Priemer. Ale nenudí. (22.3.2017) ()

SOLOM.

Hlavní hvězda Paul Logan, který napsal k tomuto filmu i scénář, se viditelně inspiroval nejen Rambem, ale i filmy jako Pach krve či Hory mají oči. Což sebou samozřejmě přineslo nejen kupu klišé, ale i úsměvných akčních scén a nepříliš povedených digitálních efektů (hlavně co se ohnivých výbuchů týče). Na druhou stranu jsme tu doslova zásobeni hromadou gore a brutality. No, i když o té brutalitě by se dalo dost polemizovat. Několik oku lahodících scén se tu však skutečně objeví. Horší už to bylo se samotným hereckým obsazením. Logan jasně dominuje nad ostatními, přesto však nepodal žádný úchvatný výkon. To samé se dá říci i o druhé známé tváři (Costas Mandylor), kterou si všichni jistě dáte do spojitosti s několika díly série SAW. Zbytek tu však byl jen doslova do počtu, pár pěkných ženských pro okrasu a Bill Moseley se tu objeví jen na několik bídných minut. Největší problém však vidím hlavně v tom, že se tu prostě nepodařilo navodit potřebnou atmosféru, která by nás pořádně vtáhla do děje. Vše bylo spíše jen o počtu mrtvol, tupých postavách, kterým snad ani nikdo fandit nemůže a pak hlavnímu hrdinovi, který vlastně vyvraždil jednu celou vesnici a jen tak trošku se u toho zapotil. Za asi nejsilnější moment považuji scénu z „mučírny“ a zároveň i spižírny, kde se porcovali oběti. Mučení namistrovaného spratka se mi líbilo – toho jsem ze všech nesnášel nejvíc. The Horde není vyloženě špatný film, ale znám lepší béčkové buranské kousky. 40% ()

Karamanlis

Priemerný buranský horor, ktorý sa podobne ako napríklad Wrong Turn 2: Dead End, kde zdegenerovanej lesnej hávedi štýlovo čelil ostrý plukovník Murphy v podaní Henryho Rollinsa snaží proti zmutovaným kanibalom namiesto bezbranných ovečiek dosadiť rovnocenného protivníka, v tomto prípade správňáckeho exmariňáka, stvárneného asylumáckym bijcom Paulom Loganom, ktorý dokonca napísal aj scenár, v rámci ktorého však rozdelil sily akosi nevyvážene... Hoci nemám rád pasívne, neschopné a odovzdané obete, predsa len v žánri býva zvykom , že hoci aj nadštandardne fyzicky zdatný meštiak od vidlákov dostane trochu do držky predtým, než ich vyzve do poriadneho tanca... vyhladiť kopačkami a škrtiacou "kravatou" kompletnú populáciu menšieho amerického mestečka a priľahlých osád je predsa len pritiahnuté za vlasy a vlastnejšie skôr nejakej propagandistickej akčnej rezanici z 80. rokov než hixploitation hororu. Logan sa ako herec prebrodil najhlbšou žumpou a pod záštitou štúdia Asylum účinkoval v tých najhorších možných brakoch a mockbusterových vykrádačkách. Nálepky trashového herca sa už sotvakedy zbaví, aj keď The Horde je napriek obrovským trhlinám v scenári kvalitatívne predsa len o dva levely vyššie než to, čo natočil pre Asylum. ()

JASON_X

Jste zrovna líní přemýšlet a máte chuť si pořádně propláchnout mozek pořádnou slátaninou? Přijdou vám špatné, opravdu hodně špatné filmy někdy zábavné? Jste retardovaný mongoloid s Downovým syndromem, nebo se právě zotavujete po úspěšně provedené frontální lobotomii? Pokud můžete aspoň na jednu z otázek odpovědět "ano", pak jste natrefili na ten správný film pro vás a neměli byste být zklamaní. Nejsem si jistý, kterou složku filmu označit jako tu nejhorší, nejblbější, nejtrapnější... Dialogy? Poslední záběr se salutujícím veteránem? Nebo rovnou celý scénář? Herce? Triky? Kanibalské mutanty? Nebo konkrétně jednoho kanibalského mutanta s tuze propracovanou maskou, kterého jsem sám pro sebe pojmenoval Klátič? Po dlouhém a důkladném přemítání ovšem za nejpříšernější šílenost z celého tohohle příšerně šíleného filmu prohlašuju postavu Johna. John je totiž opravdový unikát. Jeho hlášky a vylomeniny mi způsobily několik tak prudkých záchvatů hysterického smíchu, až jsem měl obavy o své zdraví. Je to zhruba prototyp postavy, kterou by si sami pro sebe napsali egomaniaci jako Norris nebo Seagal, jen je ještě několikanásobně egomaniakálnější, než jsou Norrisovy nebo Seagalovy postavy, a navíc celý film je ještě několikanásobně fantasmagoričtější, než jsou Norrisovy nebo Seagalovy filmy. Ale dost možná, že kdyby o téhle roli oni dva šoumeni včas slyšeli, servou se o ní před dveřmi castingové agentury jako psi. ()

Morholt

Blbý to bylo až běda, ale občas tu bylo i něco jako solidní gore a hlavně se tu člověk zasměje. O to se stará zejména neuvěřitelně nehrající Paul Logan, v jehož případě jsem prskal smíchy pokaždý, když se dostal do záběru. A v tom byl skoro furt. Vidět to v 80. či na začátku 90.let, tak bych u toho nejspíš uslintával, ale dneska je maximum 30%. ()

kaylin

Mám rád béčkové filmy a snímek „The Horde“ mi ukazuje proč. Jsou jednoduché, jsou zábavné, mohou jít za hranice, které mainstream probádat moc nechce, především pak v násilí, a nedělají si hlavu z toho, jestli jsou pitomé. Někdy prostě jsou, no a co? Hlavně pokud bude dění a provedení zábavné a divák se nebude nudit. Já se v případě tohoto filmu nenudil. ()

vegetol.mp

Hory mají oči meets Rambo. Zábavnej béčkovej horor, kterej se může pochlubit slušnou závěrečnou akcí a dobrým béčkovým obsazením. Ukázkově slizkej je hlavně Vernon Wells, jako jeden z kanibalů. Možná z toho šlo vytěžit o něco víc, ale gore to má chvílema solidní a i masky jsou správně hnusný. Jinak by to chtělo trochu pokrátit začátek a přidat delší závěrečnou akci. I když je fér říct, že i tak je finální řežba něco kolem půl hodiny. Pobavilo i cameo od Dona Dragona Wilsona. Celkově oceňuju, že se někdo pokusil natočit něco ve stylu 80. let a nespáchal další found footage krávovinu s roztřesenou kamerou. ()

Trevor

Filmy po vzore Deliverance, Hory majú oči či Pach krvi ma nezačnú nudiť nikdy. Ide o to, nakoľko sa tvorcom podarí pozmeniť klišé príbehu a ako zaujmú jednotlivé vraždy. V prípade tohto filmu to bolo na priemernej úrovni, americký mariňák bol až príliš veľkým hrdinom a kedže aj záver filmu zo salutovaním vojnových veteránov bol trochu trápny, vyššie hodnotenie som filmu dať proste nemohol. Asinajviac iritovalo v akom krátkom čase hlavný hrdina vyrobil množstvo pascí a litre krvi, ktoré vytiekli s kýptika nohy jedného z domorodcov. Keď k tomu prirátame že osada v ktorej žili nebola nedostupnou ako tomu bolo povedzme v Hory majú oči tak slabých momentov si film vybral príliš veľa nato, aby som mu udelil vyššie hodnotenie ako 50%. ()

bourec

Asi bylo jasný,co bude film zač,protože když sjedete filmografii J.Cohna a nebo P.Logana,tak uvidíte ,že to žádný hitmakeři nejsou.Mě ale dost zaujal námět,trochu Pachu krve a trochu Hory mají oči.No,natočený kreténsky,hodně to evokuje filmy 80 let,ale narozdíl vod týhle kokotiny Arnold měl určitý charisma,a ta doba tomu byla asi víc nakloněná.Takže ač měli tvůrci námět na solidní řežbu,zabili to romantikou,prkennou akcí,která v týhle podobě do podobnejch filmů nepatří,a hlavně děsnou,ale tim myslim vážně děsnou hudbou.Cohne ,tohle si stvořil ve velkym rauši,co?10%. ()

PavelVanekArt

Ten film je tak neskutečně blbej až je dobrej. Pořád jsem se u toho tlemil, hlavně když u systematického vyvražďování dementů hrál epickej rockovej soundtrack. Jinak to byla celkem oddechovka, spíš akční než horor. Kanibalistické gore scény by potřebovaly doladit, stejně tak efekty celkově, ale suma sumárum je to žánrovej nadprůměr. Nečekal jsem, že se budu tak bavit. Hlavní postava správně badass sympoš. 4* ()