Love

• Česko Láska (festivalový název) (více)

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE. (Aerofilms)

TheGent

Komentář píšu krátce po shlédnutí. 3D projekci jsem bohužel (naštěstí) neviděl, film byl pro mě odpromítan 2D. Zprvu bych rád podotknul, že o tomto filmu koluje spousty předsudků ohledně sexuální otevřenosti, tedy... ohledně téměř pornografického zachycení "lásky". S tímto očekáváním jsem šel i do kina. V mnohém mi tento film připomněl Enter The Void. Akorát zatímco Enter The Void se zakládal dle mě spíše na celkovém působení filmu na diváka, v Love hrál hlavní roli příběh a emoční rozpoložení hlavního hrdiny. Docela bych si tento film dokázal představit i bez pornograficky vyzobrazených scén i když si myslím, že by zase nepůsobil až tolik emočně. Hodně se mi líbily autobiografické narážky na Gaspara Noého a i jeho vlastní role ve filmu. Rovněž na okraj oceňuji i nízký rozpočet a natočení celého filmu za přibližně 2 týdny. Myslím si, že jakákoliv rozsáhlejší recenze by byla stejná jako otázka typu "Pověz mi něco o svém sexuálním životě". Takže bych to tímto ukončil. ()

Rotsby

Vykradenej The Room od Wiseaua, Karl se v hlavni roli uzasne vzil do sentimentalniho, vypatlanyho ocasa, scenar nejspis psal opilej hipstr pri svejch pubertalnich sexualnich fantaziich, odporne protazena a bolestna nuda, posledni hodinu a pul jsem se modlil za konec. Kdyby se to jen proboha jmenovalo treba Zavislost, nebo Silenstvi, ale Laska? Tenhle film nema ani zbla nic spolecnyho s laskou. Davam jednu hvezdu za detail ejakulujiciho penisu a za nahlednuti do bohuzel realnyho konceptu, utrpnyho, sobeckyho, zavislackyho a nevyspelyho vztahu. ()

fatal_

Chytra zápletka, pár zajímavě řešených scén, ale to je tak vše. Výhoda je, že za pomoci vhodně zvoleného doprovodu si můžete přidat happy ending. Jen pozor, aby vám to nevyšlo zrovna na nějaký z vrcholně patetických monologů nebo jinak bizarních scének. ()

TomDolly

Honenie. To je to, okolo čoho sa točí film Love. Gaspar Noé si potrebuje zvyšovať ego. A vo filme sa honí.. vlastne všetko. ()

NSN

Aha, takže pro ty, pro který je nahota pořád tabu, těm naservírujeme nějakou přijatelnější formu porna, neboli dáme tomu řekněme dvouhodinovej nudnej příběh s těma hanbatýma záběrama, ono to pak bude snesitelnější, protože je to vlastně veřejnej film. A tak se na to konečně můžeme bez studu koukat. Akorát bůhví, jestli nás ta jednotvárnost ukojí. Ty nenáročný a nezkažený určitě. ()

damatuza

Po vizualnej stranke velmi zaujimave. Hudba perfektna. Dejovo - som zmatena... Pre mna nesympaticke postavy. Plytke dialogy a monology. Vobec som nepochopila dovod rozchodu, kedze som mala dojem, ze Electre neprekaza urcita sexualna otvorenost a sloboda vo vztahu. Cakala som v napati na hlboku zaverecnu myslienku, ktora by mi vysvetlila co tym chcel vlastne basnik povedat. No obavam sa, ze vobec nic. Ze som sa mala proste len pozerat unasat vsetkymi moznymi pocitmi.. a to sa mi pri tomto filme uplne bez vyhrad dalo a myslim ze som ho nevidela posledny krat ()

Vasourek

To, co Vám u normálního porna vždycky chybělo, tu je, a to příběh a vykreslení charakterů.. takže dobrý, líp se do toho jejich souložení můžete vcítit.. :)) ()

Cliness

Film při, kterém starší lidé odcházeli z kina a většina se cítila dost nesvá. Dlouhých erotických scén je zde nespočet a film opravdu hodně naturální. Pro většinu je to možná jen úchylnej film od Gaspara Noého, který v něm dokonce nechá skrytě své jméno. Mně přišel příběh a myšlenka filmu velice silná. ()

Gluminator

Větší nudu jsem nezažil, lepší si doma pustit péčko, které aspoň o něčem je, ale tohle bylo naprosto o ničem. Po hodině přemlouvání jsem se zvedl a odešel. Fakt hrůza ()

Dzedzy odpad!

Prosím zastřelte mě. Než ještě vidět něco takového, tak raději dobrovolně spáchám harakiri. Tohle by měli používat jako mučící nástroj na zločince při výslechu. Jedno skouknutí a při pohrůžce, že to pustí znovu by zločinci vyblili i to, co neví, protože tohle je vážně utrpení. Škoda času a materiálu. Dávám odpad. Nižší hodnocení tu už bohužel není. ()

Barbucha9

Porno, které si hraje na umění a k tomu ještě: divní, oškliví, nesympatičtí lidé, kteří se od začátku do konce topí ve vlastní šťávě a to doslova. Děkuji, nechci. S pocity hlavního hrdiny, který nemyslel ničím jiným než penisem a po zbytek svého drahého času z toho byl v depresi, se moc neztotožňuji a pokud měla být tohle jakákoli forma oslavy lásky, tak se mi chce brečet. Totálně tragický příběh dvou lidí, kteří si dobrovolně zničili vztah, kvůli tomu, že potřebovali šukat jak psi. Gratuluju. Oceňuji místy zajímavou kameru, ale to je tak asi všechno, co se mi líbilo. ()

sibskyn

Celkem zklamání, ono je to krásně natočeno s originalitou, tak dobře jak to noe umí, ale ono je to jen umělecké porno, s debilními postavy. kde děj není lepší ani rozebírat. Pár sexuálních scén bych snesl, ale všeho moc škodí. ()

A.lis

Problém je, že mi v celém tom filmu vadí hlavní hrdina. Není mi sympatická jeho povaha, to jak se chová, to jak šuká, to jak hraje, jak se vyjadřuje, jak je sebestředný a hlavně že si myslí, jak přišel o lásku svého života, ale skutečnosti se žádný hluboký vztah nekonal. Prostě pro něj životně skvělá šukačka. Kdyby si aspoň tohle na konci přiznal, tak by to bylo víc než relativně vkusné a ne úplně umělé porno. A právě to by film skutečně někam povzneslo. ()

Accuphose odpad!

Tak dojem číslo jedna... když se nemluví, tak to celkem jde. Zadruhé, představitel Murphyho by měl mít zákaz hrát... leda si něco vymyslí, a natočí, jako Sly. Za další, film mě sral, takže jsem si ho pouštěl po kouscích, ale zvládl jsem u toho škrábat zeď a cvičit. Nicméně filmy, které mě serou, jinak než odpadem nehodnotím... ()

surprise

Slovy klasika: "Kolik třešní, tolik višní." Na první rande to film zrovna není a na to poslední taky ne. Takže nevím, v každým případě, když někoho miluješ, není co řešit. Co je nad to, je od zlého. ()

Feacher

V případě tohoto filmu bych jako objektivní hodnocení uznal cokoli v rozmezí 1*-4*, protože na každého to zapůsobí trochu jinak. Film je dost o ničem, což vyvrcholí v závěru, kde se taky nic nestane (vnímavější a inteligentnější diváci třeba právě budou mít opačný názor), ale pokud budeme brát heslo "cesta je cíl" za své, tak se ve filmu dá najít spoustu myšlenek a témat k zamyšlení pro každého z nás. Zajímavě pojatá posloupnost času a odhalování informací, taktéž zajimavé barvy i hudba a musím říct, že u některých scén (např. scéna s transvestitou) jsem se docela i pousmál... ale stále je tu ten problém, že to je trochu zbytečný film bez většího nápadu... jen plný sexu, což na zábavný příběh rozhodně nestačí. Z onoho rozmezí 1*-4* si vybírám 3*, protože 4* jsou strašně moc a 2* zase o fous málo. ()

tata22

Jednoznačně Artový film víc než erotický. Účas v Cannes o leččems svědčí. Přiznám se, že mi překvapila ta míra otevřenosti a hojnost sexuálních, velmi odvážných scén. Nicmén se domnívám, že ty scéby byly natočeny vkusně a skvěle. Rozhodně mi to neuráželo. Jasně, že to není ani zdaleka film pro každého a kdo se na film dívá jako na erotickou záležitost pak zcela jistě nepochopil o co autorům šlo. Za mně dobrý ,,, ()

Kaleidoskop

Film Love režiséra Gaspara Noého je jedno z těch děl, o kterých nejdřív hodně slyšíte, než se odhodláte se na něj podívat. Na čsfd se pak recenze takovýchto filmů, zpravidla dělí na dvě kategorie - jedni to odsoudí jako odpad, a druzí to ocení plným počtem hvězd. Já se pokusím zůstat někde na půl cesty, protože si myslím, že tento film není ani jedno ani druhé. Myslím, že většina těch, kteří film ohodnotí jako odpad, čekali něco jiného než dostali. Tito diváci podle mě očekávali spoustu explicitních záběrů spoustu dramatu, prostě takovou neobvyklou podívanou, s nádechem pikantnosti a bulvárnosti. Já ovšem myslím, že film má mnohem blíže k jakési filmové eseji. Ano, děj tu je, ale myslím, že Noé chtěl spíš zachytit to, čemu se říká láska. Zkoumá lásku ve všech podobách, v různých fázích vztahu od seznámení až daleko za rozchodem, zkoumá lásku mezi mužem a ženou, ale i větším počtem lidí. A ano, k tomuto zkoumání patří i scény plné sexu. Protože ačkoliv to pro některé konzervativní diváky může být překvapením, tak i sex patří k určitým formám lásky a tak podle mě není třeba to skandalizovat. Příběh hlavní dvojce zde slouží spíš jako jisté vodítko a propojení jednotlivých motivů. Noé tu dále pracuje s výraznou barevnou stylizací, scénář i mizanscéna jsou prošpikovany množstvím odkazů na jiné filmy a obrazotvorná kamera je ještě podpořena nádhernou hudbou. Všechny tyto aspekty z tohoto díla dělají nádherný divácký zážitek, který každému může ukázat, význam svého názvu. Tedy co to znamená láska. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz