• Česko

Francie / Belgie, 2015, 130 min

Gaspar Noé

Gaspar Noé

Benoît Debie

Gaspar Noé natočil romanci, která je opravdu bravurně nasnímaná, ozvučená (výtečný soundtrack!) i zahraná. Ovšem narvat film do 3D formátu jenom proto, aby se nám autor mohl v jisté pasáži vysemenit do tváře, beru jako zbytečnou úlitbu moderním trendům. Jako vtip dobrý, ale jinak tam není nic, z čeho by ukapávala nějaká důraznější invence. 3D šukání je stejně ploché jako to dvoudimenzionální, hloubku v tom nehledejte. Hlubší dojem se bohužel vytratil i ze scénáře, který jen klouže po povrchu a málokdy tne do živého. Hořký závěr postrádá potřebnou razanci, jež nechyběla např. v tematicky spřízněném Životě Adele a nad připosraností zaláskovaného mladíka plačícího ve vaně vzbuzuje spíše škodolibý úsměv. Láska i hory přenáší, víme, ale tady je jí na mův vkus nějak málo. Vizuálně je to však na výbornou, explicitním scénám byla věnována důkladná péče a díky tepající elektronice se dostávají vyloženě pod kůži. Kvalitní erotiky je v kinech jako šafránu v měsíční pustině, takže berte, dokud to dávaj. To pravé porno nás ale samozřejmě čeká až v prosinci.(25.9.2015)

• campix

Další Gaspar Noé a jeho koketování s tím, co je ještě možné ukázat na velkém filmovém plátně. Jenže v tomto případě to bylo občas až příliš za hranou a úplně se nedivím reakcím divákům, kteří tento film navštívili v kině. Jelikož tady už ani nejde o hranici mezi filmovým uměním a pornografií. Tady už ta hranice absolutně chybí a otevřenost některých scén je až šokující. Pro mě osobně lehké zklamání, jelikož jsem čekal, alespoň vizuální zpracování ala Vejdi do prázdna. To se tady nekoná a jedná se pouze o sledování vztahů rozbitých lidí, pro které tentokrát nemám větší pochopení, okořeněné otevřenými sexuálními scénami.(10.6.2018)

Artové porno ukazující lásku skrz nikdy nekončící slet explicitních erotických scén, kde je vidět opravdu všechno. Gaspar Noé říká, že láska prochází přes sex, a že sex s milovanou osobou je to nejvzácnější, přesto ale ukáže i přesně tu mladickou nerozvážnost, které vede k sexuálním omylům. Místy je to sice nudnější, ale přesto zajímavý snímek, 4 hvězdy.(24.2.2016)

• Martin741

Najviac ma naplo ked sa jeden babochlap vyzliekol - slo o zensku s penisom alebo ak chcete chlapa s kozami. Som sa doryhal : 0 %(26.2.2019)

S hodnocením si nějak nevím rady - nejdřív, hodinu po zkouknutí, jsem dala čtyři (asi to bylo způsobeno lehkým opojením z vína, plus klady, které jsem měla tendenci nadhodnotit). Většinou u prvního hodnocení zůstávám, ale přes noc se mi to nějak rozleželo, a ráno jsem už hodnotila jen dvěmi (protože mi Love najednou přišlo tak nějak plytké a jeho negativa, viz níže, mi vadila najednou mnohem víc)... Nakonec mi to ale přišlo trochu nespravedlivé, protože tenhle film má určitou kvalitu. Chybu vidím hlavně ve výběru hlavních dvou ... hrdinů? Spíš postav: naprosto nesympatický hlavní ... člověk, a to i bez ohledu na to, co pak dělal v průběhu filmu. Takže bylo dost těžké se do něj vcítit. Kdyby se kolem mne zrovna v současné době neodehrávalo podobné "drama", možná by si hlavní muž získal nějaké mé sympatie, takhle ale jen pyká za to, do čeho se sám namočil, a má, co si zasloužil. Havní žena, Electra, mě iritovala ne tak moc svou osobností, ale tím příšerným francouzským přízvukem, na který dal režisér podle mě až moc velký důraz. Pozitivně naopak vidím způsob, jakým dokázal Noé zobrazit jejich vztah, takže je tam znát jistá vazba a pouto mezi nimi je uvěřitelné. Stejně uvěřitelné jsou ty intimní scény, také natočené s citem, poměrně realisticky, ale ne lacině (aspoň ty, kde je zobrazen sex mezi hlavní dvojicí).(7.10.2015)

Gaspar se vyřádil. Myslel jsem že to teda bude více kontroverzní. Jistě, do jisté míry to určitě dost kontroverzní bylo, ale nakonec to nebyl takový šok. Opravdu jen velmi naturalistické zpracování. Myslím že film byl hlavně otom, a svůj ůčel naplnil stoprocentně. Co musím vychválit, tak famózní hudební doprovod! Sexuální orgie doprovázené kytarovými sóly, EPIC! Také herci mají můj obdiv. Příběh zaujme, žádné klišé, konec je na místě, žádná slaďárna. Jen škoda toho 3D, někdy bych to chtěl vidět i normálně.(1.10.2015)

• Master19

Film netečný a prázdný, jako hlavní hrdina. Podle mě je spíš cílený (možná nevědomky) na ženy. U ženského pohlaví tu totiž nejde o nic "převratného" (i co se týká mainstream produkce), tak muži, respektive muž je tu zobrazován do největších detailů. A taky tohle ňahňání v sexualitě je spíš doménou žen. Plusem určitě je přirozenost podání až na hraně nechutnosti, a hlavně scénky s dcerkou. Mínusem, jak už jsem zmínil prázdnota, zacyklení v nicotě a podivný střih.(16.2.2016)

Atmosféra to je oč tu běží. Tanec vášně a touhy odvážně nasnímaný a intenzivně podchycený znepokojivou, bodavou a v pravdě úchvatnou hudbou. Nádherná brunetka, svůdná blond koketka.....tajné touhy, trojky, swingers, transky.....kdo by nebyl vzrušen, ale kde je ta tolik zmiňovaná láska? Hloubky a intenzity jako je v Životě Adele to sice nedosahuje, ale Electra mě dostávala :-)(5.4.2016)

Za prvé mě těší, že jsem to neviděl ve 3D, v tomto případě bych to neviděl jako přínos (a to nejsem odpůrcem 3D i v jemné podobě pro větší optické vtažení do děje). LOVE je takové autorovo osobní přenošené dítě. Zbytečně dlouhé, pokud rozdělím stopáž, tak cca hodina jsou čistě explicitní sexuální scény a zbylých 70+ minut se skládá z hluché vaty, ubulené limonády, koncentrované depky a pár opravdu dobrých a zajímavých scén (po stránce dialogu/monologu i kamery, scény, světla...). K tomu mi ani představitelé Murphyo a Electry nepřišli moc sympatičtí, stejně jako jejich role. Navíc angličtina s francouzským přízvukem, zejména v té formě jako jsou emocionální ukřičené výlevy Elektry, mi způsobuje nevolnost... :-). Ale co mě irituje, a to obecně, jsou křečovité a nesystematické skoky v čase. A Love se v tomhle opravdu vytáhlo. Když si ustanovím jeden bod jako plynoucí přítomnost, tak film začíná už retrospektivním skokem, a v podstatě se v čase pohybuje nějak tak: skok do minulosti, skok do nedávné minulosti, skok do minulosti mezi tou nedávnou a tou předchozí, skok do přítomnosti, skok ještě do starší minulosti jako byla ta první, a pak z ní skok do přítomnosti, pak do minulosti mezi nedávnou a a tou mezi dávnou a nedávnou, pak skok před tu dávnou a nedávnou a pak... no obrázek jste si snad udělali... Chápu, že snímek je hlavně retrospektivou nějakého vztahu, ale zorientovat se v této roztrhanosti bylo náročné. Což je možná plus, protože jinak by mě ty slabá, táhnoucí, pomalá, temná a ušeptaná místa uspala... Bohužel nejsem autor, který zná celý příběh tak, jak si ho stvořil. Já si ho sledováním dávám dohromady a bez toho aniž bych znal šablonu. Je to jako skládat danou Lego stavebnici s tisíci dílky, aniž bych dostal návod... Jako není to špatný, ale rozhodně to není ani dobrý a není to, až na hodinu "porna" tak jiné, extra nebo alternativní, abych to omluvil "artovostí filmu".(16.9.2015)

Hmm....(8.12.2015)

• fantassia

Špatný porno a ještě horší film,drama bych neřekla ani bych to tak nenazvala, spíš tragedie intelektu. S láskou to nemá vůbec nic společné.(17.12.2015)

• Hees

Prvá polovica filmu je fakt dobrá a potom sa film nikam nepohne a začína naozaj reálne nudiť teda aspoň mňa už nudil a to je škoda, lebo tá prvá polovica sama o sebe kvalitu má a v druhej sa fakt nič nedeje.(5.10.2018)

• grizly007

Béčkový peří.(1.4.2019)

asi iba Gaspar Noé a Lars von Trier dokážu pracovať s týmito témami TAKTO. trochu pokulhávalo herecké obsadenie , ale koncept, hudba prosto všetko úplne luxusné. treba si to dať.(25.10.2015)

Serem na to. Love, jeden z najlepsich filmov bez zvratkov a kydania hoven, ziadne "porno" (to vie kazdy) a nebesky vizual. Lebo Gaspar Noe. A este zasadny detail: Funkadelic- Maggot brain a threesome !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(9.1.2016)

Respekt za odvahu a 4 hvězdy taky... Jakmile se objeví 1.scéna, hned asi každýmu bude jasný, že tohle není jen tak obyčejný film, nýbrž téměř péčko s dějem. A to si fakt nedělám legraci, jsou tady fakt hodně "přísný" záběry, který se v obyčejných filmech jen tak nevidí. Docela čumím, že tohle dávali celkem dostkrát v Centrálu, nějak si nedokážu představit reakce lidí, který od filmu čekali jen tak jako romanťárnu :o). No, na druhou stranu tenhle rejža je tímhle vyhlášenej, takže se asi čeká, že se tam nějakej ten čuryn objeví :o)(18.4.2016)

Pěkná romantika, v které se ženská při vstávání z postele bleskurychle nezabalí do povlaku, jako by mělo dojít k mumifikaci. 3D úplně zbytečné, jak se dalo čekat, ale Gaspar Noé, který nezapomněl své jméno narcisticky zakomponovat i do samotného příběhu (nevím jestli to tak má ve zvyku často), asi prostě nemohl dívaky ochudit o tu nálož ejakulátu přímo mezi brejle. A když tam pálí posouložního jointa, dýmí s tím člověku do ksichtu, který zrovna nic nemá a má nutkání to nasát přímo z plátna, tak to je taková trochu tyranie. Na Enter the Void ve 3D bych se ovšem podíval s chutí. Ve způsobu vyprávění tady Noé pokulhává a taková Nymfomanka vede 1:0. Ale já mu ty jeho audiovizuální návyky žeru i s navijákem, že nemůžu jít s hodnocením níže, i kdybych chtěl. (Kino Hvězda; 25.9.'15)(26.9.2015)

• BarryLyndon

Nemůžu napsat než: Ty vole to je fakt porno a ne film a dámy prominou, na porno mám vyhrazenou jinou minutáž.... A jenom to potvrzuje mou tezi, že pustit cinefilům gore porno s tím že jde o něco víc a uměleckého tak tleskají ve stoje. Tohle považuji za větší umění: http://www.youtube.com/watch?v=d_b-5GAdC6U odpádek(28.1.2016)

V podstatě se mě líbilo, že příběh lásky je zde interpretován jako až drogově temně. Nicméně se scénky jakoby opakovaly a byly až příliš dlouhé. Koneckonců délka 130 minut je v tomto případě jako jeden nekonečný příběh. Po stránce děje je to tak na půl hodiny, zbytek tvoří erotomanské fantazie režiséra.(22.2.2016)

• Qitek

A tak to mám s Gasparem pořád. Takový to prostý "Jako jo a dál?" A dál, do třetice (pro mě) opět nic Gaspárku. Jak už tu bylo kdesi řečeno. Gaspar má vizuál v ruce i v oku. Bez debat. Ale co nemá v ruce je to, dostat mě jakýmkoliv způsobem k postavám. Opět mi byli všichni buřt, opět sem si k nikomu nevypěstoval sebemenší vztah. Emoce na bodě mrazu. Některé scény (jako vždy a jako vždy "jen některé" - Návštěva swingers clubu-dál nevím) působivé, jinak jakási rádoby art vata. Z filmu nic nemám, ze "sentimetálního sexu lidí co se milují" (slovy hlavní postavy) taky ne. Film skončí, pokrčím se zívnutím (během filmu nesčetněkrát) rameny a přemýšlím jestli jsem dnes na nic nezapomněl. Neodnáším si opět nic Gaspare. ZHOLA NIC. A to jsem si podobnými situacemi v životě prošel. Film u mě definuje přesně větu pochycenou v Praze "Hele v poho, dá se na to kouknout, taková ta ártovka víš jak" . Mít to 80 minut, řekl bych, že to bude v poho film. Ale na to, že se bez jediné emoce prodíráte 130 minutama ve vzpomínkách něčí bývalé lásky, je trochu moc. Záměrně píšu něčí, jelikož postava Karla Glusmanam je člověk co mi vlastně ani není sympatický. Stejně jako všichni ostatní. Egoistický. Onanistický (teď nemám na mysli sexuální scény). Dosebe zahleděný film (režisér). Díky čau. "Ale jinak v poho víš jak hele."(12.8.2016)

Váhala som medzi 3 a 4*. Za mňa najlepší film od tohto režiséra ktorý som doteraz videla, ale aj tak škoda nevyužitého potenciálu. Opäť to, čo mi vadí na Noého filmoch- zbytočne dlhé, takže miestami to spadá do nudy..Postavy také nijaké, neviem s nimi sympatizovať. Aj keď myšlienku to malo dobrú. Hudba, kamera, erotické scény top..teda až na tie bobry :((11.5.2019)