Love

• Česko Láska (festivalový název) (více)

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE. (Aerofilms)

ink flo

Premiéra v Aeru byla vtipná, vidina bezstrestného pohledu na stříkajícího šulina na plátně očividně přilákala i kancl bydlenky, který jinak mimo multiplexy o kino nezavadí. Jinak si neumím vysvětlit, že se tolik z nich dovede chichotat při znělce s Hemalou, kterou zná každej, kdo byl za posledních 10 let v kině. Což považuju za jeden z chytrých Noého tahů, vzbudit takovou rádobykontroverzi ohledně pár kapek. Když jsem viděl, jak se tohle zbytečně řeší, tak jsem si připadal jak v 70. letech při premiéře Emanuelle, nebo prvním uvedení Deep Throat. Po jedné z těch milovnic kinematografie jsem musel během filmu hodit víčko od vína, protože při nejsilnějších scénách kurvila výhled ťukáním do smartphonu. Ani to víčko do hlavy jí neprobralo, ale hlasité okřiknutí naštěstí zabralo... Noé jede víceméně pořád tu svojí písničku "lítost nad minulostí - všechno jde do hajzlu - retrospekce a cesta zpět", akorát jemně mění ingredience z "šukání-drogy-smrt" na "šukání-drogy-narození". Přičemž přesně v jeho stylu je smrt i narození stejně nežádanou věcí, a místo DMT se servíruje opium a ayahuasca. Btw. celej film je celkem výstižným zachycením opiátového lucidního snění, které se často vyznačuje nezvyklým vršením zasutých vzpomínek. Čím je starší, tím je ale mírnější, takže pokud jeho první dva filmy byl čistej nihil a deprese, tak tady už se misky vah celkem vyvažují. Takže je pravděpodobný, že někdy v 80ti natočí nějakej veselej pohůdkovej optimistickej filmeček. Zatím akorát piluje a zdecentňuje svůj styl, takže místo apokalyptických houkaček Bangaltera tam zní komorní vážná hudba a psychedelický rock (Death In Vegas jsem neslyšel snad 15 let) a expresivní mávání kamerou ustáluje na jemných hrátkách s použitím filtru a barevnosti (se skutečnou láskou jsou barvy teplejší a snovější, s nechtěnou střízlivé, civilní a prázdné). No a ty milostný scény jsou samozřejmě natočený skvostně čarokrásně... Vtipný byly odkazy k předchozí tvorbě - scéna soulože v podchodu (Irreversible) nebo hláška "po smrti nic není" (v kontrastu k Enter The Void). Celkově mám pocit, že člověk, kterej nemá nakoukaný jeho předchozí filmy, tak z toho nebude mít tak silný zážitek, protože tam mine to zmiňovaný vlákno, které se vine celou jeho tvorbou.... ()

Inferio

Noé v Cannes opět posouvá hranici erotičnosti tolerovanou na velkém plátně. Hned při první scéně - několikaminutovém handjobu explicitním jako v normálním pornu - odcházeli někteří lidé ze sálu. Podobné záběry tvoří v podstatě tak čtvrtinu stopáže a kupodivu docela hodně se podílí na vyprávění příběhu. Ten je podle mě na romantický film rozhodně nadprůměrný. 3D v podstatě není potřeba, asi kromě scény ejakulace "do publika" z penisu přes celé plátno, která hodně diváků, včetně mě, dost vyděsila... [KVIFF 2015] ()

KNTRFKT odpad!

"Chlapče, čím chceš v životě být?" Zeptal se Noé svého syna Gaspara. "Chci být astronautem a kovbojem!" Odpověděl pyšně malý Gaspar. Starý Noé se rozpřáhl a jednu klukovi natáhnul: "Nebudeš ani jedno z toho, svět je příliš krutý, musíš si vybrat něco podřadnější jako je kuchař, bachař, nebo při troše štěstí budeš dělat osvětlovače v pornu. Což v praxi znamená, že se budeš koukat na to, jak to ostatní dělaj." No a vida, Gaspar Noé to po těch letech dokázal, čímž jistě potěšil svého otce a udělal radost celé rodině. Úplně vidim, jak si sám vyleštil konzoli nad myšlenkou, jak bude děsně hlubokomyslné, když se ten vocas udělá přímo na čočku kamery, to byl nápad! ()

cmuchalprvni

Pro mě totální zklamání! Neskutečně mě film nudil sentimentálními řečičkami, sexuálními scénami i debilními hlavními hrdiny! Zlatá Trierova Nymfomanka! ()

Rockerman

Jednoduchý příběh velké lásky, která si slíbila být věčná a věrná, ale život někdy může přinést nejedno překvapení. Vztah Electry a Murphyho je rozpitvaný do nejmenších detailů a to včetně sexuálních praktik a ty jsou hodně pestré. A tak si splní svůj sen a pozvou do postele Omi a to je vlastně začátek konce jejich velké lásky. Film roztažený do dvou a čtvrt hodiny místy nudí a vůbec nechápu, proč je obyčejný milostný příběh natočený jako softporno. Ještě, že Electra byla hezká. Dalo se na to dívat, ale jednou úplně stačilo. ()

DAPDO odpad!

Film, kde se neustále mrdá. Film, kde jeden cigoš, co vypadá od pohledu jak buzna przní bobry všech, na který se podívá. Film, kdy se vám při žádné šukací scéně ani nepostaví. Prostě film o hovně. Nejlepší výkon předvedla ta prasklá šprcka... ()

Dvorisek

Gaspar je znám svým osobitým a provokativním stylem již nějakou dobu a tento film není výjimkou. Na první pohled obyčejné porno, ovšem tím nejhlavnějším tématem tohoto filmu je sama láska. Také proto se může zdát, že zde Gaspar, oproti ostatním filmům z jeho repertoáru, ubral ve svých násilnostech a zaměřil se na vztah mezi třemi hlavními postavami. Jak sám režisér řekl v interview, postava Murphyho je naprosto přirozená a motivy jednání jsou naprosto běžné, i když můžou v divákovi vyvolávat odpor. Záběry a volba barev je zde opět jakýmsi podpisem tohoto skvělého režiséra. Tento film jsem neviděl ve 3D jak tomu bylo v kinech, ovšem na síle mu to neubralo. Snímek je pro mne obrovskou emoční pěstí jakou jsem kdy zažil a ze samotné rány jsem se ještě nevzpamatoval. Zatím nejsilnější film, který jsem viděl. ()

Nekroskop

Velice povedené milostné drama o jednom bouřlivém vztahu. Bez pozlátka, pěkně syrově. Mám rád evropskou kinematografii, je taková opravdovější. Gaspar Noé je kapitola sama o sobě. A taky se tu dost souloží. A vše je detailně vidět. ()

crackonosh

Verzi s 3D výstřiky jsme naštěstí neviděli, to v BIO | OKO nevedou (ale mají místo toho živý standup z promítačky!). Díky tomu se nám lépe dařilo představovat si, že sledujeme pure art film. Přítelkyně mi u toho laskala ušní lalůček, takže jsem si za sto dvacet korun rozhodně přišel na své. Love je vizuálně a zvukově působivá sexuální romance s kilometry stopáže pohlavního aktu, kouření, lízání a prstění, ale také opakujících se vnitřních promluv hlavního aktéra a jeho iritujícího fňukání nad tím, jak strašně miluje svoji bývalou holku, kterou soustavně podváděl, „protože si nemohl pomoct“. Zkrátit minimálně o třetinu a byl by to asi skvělý film, takhle se ovšem cca od poloviny táhne jako ejakulát. ()

agrimon

Súhlasim s ,,POMO-m,, bolo to rozsekané chronologicky, ale neprišlo mi to až tak neprehľadné, keďže, vo filme boli prevažne na platne dokopy traja herci.. Ja si to dovolím o jednu hviezdičku nadhodnotiť a to nie kvôli samotnému deju, lebo ten bol v podstate dosť jednoduchý, ba dokonca trošku plytký, ale kvôli samotnej atmosfére, ktorá ma miestami mrazila... celé to na mňa pôsobilo dosť poeticky, melancholicky..miestami až depresívne.... a spolu s tými porno scénami v takomto rozsahu (myslím, že 60 % záberov je sex, ktorý je zahratý celkom realisticky) je to jedinečný film pre mňa. Čiže celkovo je to podľa mňa zaujímavý experiment zo strany Noého, aj keď určite nie šitý pre každého. ()

Tamten

Solidní porno, které je rušeno množství děje okolo, z něhož aspoň polovina je divná, nezáživná a zmatená. ()

Mani

pozitiva dobrá práce se světlem i kamerou, po technické stránce je film nápaditý negativa nahodilý sestřih intimních scén s těmi kdy se postavy vzájemně vydírají, manipulují, uráží nebo si slibují nekonečnou lásku, depresivita, vulgární a pubertálně debilní pohled na vztahy/lásku, manipulace sexem a celková vyblitost snímku, scénář = odpad! ()

waska

Očekávání nebylo velké a to se také potvrdilo. Naprosto debilní žvásty, který, pokud nejsi zfetovanej nebo na šrot vožralej, jsou naprosto nepochopitelný. Nesympatickej hlavní hrdina, dvě naprosto asexuální ženský, který neviděly žiletku ani z rychlíku, děj filmu, který naprosto nemůže upoutat a jedno velký vytříknutí na kameru. No nevim, jestli tohle je budoucnost kinematografie.. ()

m4xp4yn3

Ne. První setkání s Gasparem a snad i poslední. Ten zoufalec splácal postmoderní filmovou řeč a naprosto banální lovestory. Luxusní kulisy naplněné špatnými dialogy a (ne)herci, kteří naprosto selhali ve ztvárnění postav, na kterých by mi mělo jakkoli nějak záležet. Noé víc řešil barevné filtry a odkazy na klasické filmy a na sebe sama. Snaha o jakoukoliv nadstavbu se díky absenci emocionálního propojení s divákem míjí účinkem. Vznikl tedy povrchní film o hlubokých citech. Uf. Doufám že se z toho nestane generační kult. Ty ambice by to mělo. Kladně hodnotím technické provedení a i ten přístup k explicitním scénám a nahotě. Nemám dojem že by byly, přes svoji četnost, zakomponovány jen s cílem šokovat. Některé jsou esteticky a výtvarně docela povedené. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz