Love

• Česko Láska (festivalový název) (více)

LÁSKA stojí mimo dobro a zlo. LÁSKA je genetická potřeba. LÁSKA je změněný stav vědomí. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševní choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA přesahuje lidské já. LÁSKA je oslepující světlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušující příběh o chlapci, dívce a DALŠÍ DÍVCE. (Aerofilms)

degster

Gaspar sa môže snažiť o akokoľkvej krásnu kameru, nasvietenie, lokácie, strihy, ale po 5. milostnej scéne musí mať človek pocit, že sa pozerá iba na ukecané porno. Menej je niekedy viac, hlavne ak chcete šokovať. ()

255085349 odpad!

Nevím, co je horší. Zda ty nesnesitelně dlouhé, nadbytečné pozérské a estétské erotické scény v důsledku marně napodobující vyprávěcí linii Studu, nebo hlavní mužská postava. Počkat, už vím - rozhodně hlavní mužská postava. Protože, ačkoliv jsem se snažila k těm figurkám najít v rámci omezených možností filmu cestu, prohlašuji postavu Murphyho za nejdementnější mužskou filmovou postavu všech dob. Jedná se totiž o dokonalé ztělesnění a kombinaci těch nejhorších mužských vlastností a blbosti k tomu. A pokud to navíc ještě mělo být autobiografické, tak to potěš. Zcela zbytečný film. ()

BlackLass

‚‚Chci natočit upřímný film o lásce, plný krve, slz a spermatu.‘‘ Jako dobrý. Gaspar je zkrátka můj oblíbenec. A to i přesto, že nejsem jeho cílovka. Prostě mě baví bolestná hudba Satieho, hypnotizující intimní scény, zcela otevřená, ale zároveň poeticky organizovaná kompozice rámování, barva a rytmus a režisérův oblíbený stroboskopický jev. Sentimentalita filmu, která jde ruku v ruce s jednoduchostí příběhu, je zde na minimu, ale zároveň tvoří dostatečný základ pro splnění cílů, které si Noé klade. Režisér netočí intelektuální filmy, pracuje s technikami ovlivňování naší mysli a vnímání jednotlivých segmentů. Záměrně také vytváří postavy, které jsou citlivější než běžný jednotlivec. Jejich svět smyslového vnímání se rozšiřuje stejným způsobem jako u diváků. Rozšířená zornička hlavního hrdiny je navíc jakýmsi portálem do sféry mimo naše standardní vnímání světa. Noého filmy lze vnímat jako svědomité naplnění poslání kinematografie, které popsal Hugo von Hofmannsthal ve své eseji z roku 1921 Der Ersatz für die Träume. Svět filmu je podle něj navržen tak, aby prorazil tloušťku lidské astenie, aby oživil polomrtvou masu intelektuálně a smyslně atrofovaného lidstva. Nejdůležitější element snímku však je, že ve filmu o lásce se režisér skutečně věnuje lásce. Ukazuje její projevy skrze prvotní přitažlivost, sex, něhu a utrpení. Je navíc čestnější a důslednější než mnoho jeho kolegů. Trier i Haneke používají lásku a sex na obraze jako rétorický prostředek a dialektický vztah v rámci intelektuální hry. Noého hyperrealismus podnícený a znásobený pomíjivostí vzpomínek či drogovým oparem se nakonec ve finále promění ve vystřízlivění a pravdu (?). Je možné, že film nezaujme ‚‚sofistikovanějšího‘‘ (chápej pseudointošského) diváka, který postrádá složku intelektuálna. Film na něj bude působit naivně až náctiletě (mimochodem, sám Noé trval na věkové hranici 12+). Ale pro mě Láska velmi obratně otevírá bránu do skutečného světa kinematografie. ()

Clark_Kent

Jaká představa tě nejvíc dostává??? LOVE je rozhodně film, který musíte vidět v kině. Jednoduše 3D porno romance, každej záběr je absolutní dokonalost. Velmi upřímně vylíčený, milostný vztah se vším všudy. Neskutečně výživná a estetická Aomi Muyock. ()

john.h

Bylo by to celkem fajn, kdyby to po vzoru artovejch chujovin mělo klasicky nijakej konec, což už je u podobných filmů klišé. Pocit z průběhu moderní lásky je tam ale docela věrně vyobrazenej a klidně se v tom může kde kdo najít (a nemusíte být nutně drogoví experimentátoři, nevěrníci a řešit problémy přivedením transky). Doslovné vyobrazení šukačky je celkem zbytečnost, filmu to nijak nepřidává v dnešní době plné porna jedno kliknutí daleko od tohoto komentáře, s tím se dalo šokovat tak před třiceti lety. Celkem takovej solidní průměr. ()

Jack333

Zajímavý film, při kterém jsem se od začátku cítil hrozně nemístně. Připadal jsem si jako zaostalec někde v 19. století, kterého pobuřují erotické scény, kterých je v příběhu pěkně dost. Žijeme ale v 21. století a ten příběh měl prostě nějakou hloubku. Režiséra neznám, ale právě on dokázal prostřednictvím vizuálnosti a hudby vymyslet silně emoční příběh, který člověka zasáhne, a herce obdivuji, že do toho šli. ()

Shitonit

Děkuji. Děkuji za natolik odpudivé komentáře, že nebudu ztrácet čas vytvářenímsivlastníhonázoru. Děkuji zejména kolegovi Verbalovi, chvíli jsem byl na pochybách a chtěl jsem si to pustit. Ale dokáže-li někdo vnutit odpor před sledováním, je to právě kolega Verbal, já mu tímto děkuji, čtením jeho komentáře jsem se fakt pobavil, zachránil mi stotřicet minut života a já bych mu za to klidně dal pět hvězd :-) ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Poprvé, co jsem koukal na porno i s příběhem :D a musím říct, že jsem v minulosti nikdy o nic nepřišel :D - Milostný trojúhelník a prasklý kondom. ()

mysiouxsie

Au..tak tohle zcela rozervalo moji melancholickou duši..velice smutné, naturalistické a nestydatě erotické..Koukat na Love je docela emocionálně vyčerpávající, ale věřím, že přesně tak to progresivní režisér Gaspar Noé chtěl..zkrátka žádný odpočinkový film pro dobrou náladu..a mně tenhle film rezonuje hlavou už zatraceně dlouho, což je pro mě subjektivní známka kvality. Love Actually...French Love Actually. ()

Linzi

Přemýšlím, jak vlastně tento film hodnotit: jestli jako čistě porno film, nebo jako "normální film". Protože, co si budem povídat, atraktivita tohoto filmu je postavena, především, na porno scénách. Po zhlédnutí mě taky napadla definice filmu jako ,,porno s hlubším smyslem". Takže, asi ,,zlatý střed" a dávám lepší průměr, tj. 3*. Ale stopáž by bohatě stačila na 120 minutách, protože pak už jsem si říkal, kdy to skončí?! No, rozhodně zajímavý snímek. V kinech muselo být hodně vlhko... :-D Holt LÁSKA je ráj, LÁSKA je peklo, LÁSKA je sex... ;-) ()

wege

Bylo tam toho něčeho až zbytečně moc a zároveň něčeho ostatního málo. Chtělo to šokovat, ale chyběla tomu trocha té pravé filmařiny. Celé to bylo jako pozérství, jak otevřený a explicitně ukazující snímek (kdy jdu pořád za hranici) dokážu natočit. ()

Tamdydam

LÁSKA je regulérní porno a umělecký film v jednom ("umělecký" berte s rezervou v tom smyslu, že se necítím kompetentní v určování toho, co je a co není umění. Podle mě LÁSKA umění je, ale to ať si každý zhodnotí sám). Už jen to samotné je unikum, které stojí za ocenění. Možná hlavně to. Protože film opravdu v první řadě upoutá otevřeností sexuálních scén. Hlavní hrdina sní o tom, že jednou bude točit filmy o "krvi, spermatu a slzách". Nezní to lákavě, ale o tomhle život bývá. Přitom ve filmu to obvykle neuvidíte. Válečné filmy jsou někdy brutálnější než válka skutečná, v dramatu často tečou slzy proudem, ale ve filmech o lásce se to podstatné často obejde cudným uhnutím kamery, šerem, střihem,... Některé filmy jdou v intimních scénách dál, ale prostor pro fantazii tam je vždy a to spíš větší, než menší. Jenže film není kniha. Pokud má být film o lásce naturalistický a intenzivní jako láska sama, mělo by v něm být podle mě všechno. V praxi by se pak asi takové filmy přestaly úplně točit, takže nejspíš zůstane u teorie. Každopádně tím spíš klobouk dolů, před tímto počinem. Přiznám se, že mě LÁSKA pohltila. Ta naprostá otevřenost mi jakoby umožnila vlézt hlavní postavě do hlavy, pochopit ji a cítit s ní. Co na tom, že příběh byl poměrně banální. I banální příběh může být intenzivní a nabitý emocemi. Což tento byl. P.S.: Zajímalo by mě, jak Gaspar Noe hledal herce pro hlavní role. Protože na pornoherce hrají skvěle. ()

Kortexo

film, který je silně orientován na mužské publikum, nejenom díky pornografii, ale i příběhu a tématu vztahů a běžného života, boužel bez hlubšího smyslů... ()

cattcobain

Po zhlédnutí tohoto snímku a přečtení několika místních komentářů k němu mě napadá jediné - Jak TOHLE někdo může přirovnávat k pornu? Viděli jste vůbec někdy nějaké porno? Film se nesnaží být perverzní ani kontroverzní. Jen naturalisticky vypráví o všech těch tenkých hranicích a o tom, jak destruktivní vztahy umí být. Jeden můj oblíbený filmový tvůrce kdysi řekl, že teprve až lidé přestanou k filmu přistupovat jako ke knize, dokážou ocenit jeho kouzlo. A ona opravdu není potřeba, aby byl film ucelený, čitelný a s dechberoucí a komplikovanou zápletkou, aby mohl být dobrý. U Love to platí dvojnásob. ()

MaxForValue

Na úvod poznamenávam, že toto je môj prvý Noé, znamená to, že nie som oboznámený s autorovými trademarkami. Noého film je zaujímavý svojou ambivalentnou (ne)otvorenosťou. Počujeme myšlienky hlavného hrdinu, celý príbeh je rozprávaný v ich-forme, no zároveň Noé nevyužíva detaily, všetko sníma z určitej vzdialenosti v polocelkoch. V rámci otvorenosti sa uchyľuje k miestami až doslovnému rozprávaniu, čo je škoda, namiesto, aby ponechal interpretačný rámec podstatne širší a dovolil tak divákovi zájsť ďalej, než vie to, čo hlavný hrdina. Noého film ma nijako zvlášť neuchvátil, napriek tomu, že je celý o láske, lásku k postavám som si nevytvoril. Je to film plný silných obrazov, častokrát i silných slov, je to príbeh o (rozpade jedného) vzťahu medzi mužom a ženou, komplexne vyrozprávaný v nechronologických obrazoch (nehovoril by som o scénach kvôli častému a zreteľnému strihu), akoby spomienkach. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že je to tak akosi Noého fňukanie nad rozbitým pohárom s mliekom a vo svojom autobiografickom fetišizme zašiel možno až príliš ďaleko. Pevné 4*. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz