Koncert pro všechny slušný lidi (koncert)

Hudební / Dokumentární

Československo, 1989, 475 min

Komentáře uživatelů ke koncertu (6)

Technicky nic moc,ale jako přímý účastník( Dokonce vystupující :-)) ,musím dát 100%. To jsme ještě byli mladý. :-((3.4.2015)

Tehdy ještě Karel Kryl věřil, že to bude lepší. Krásné písně, koncert má atmosféru, v níž se snoubí naděje v lepší zítřky. Až u většiny lidí přišlo vystřízlivění a procitnutí ze sametových snů, měla se hrát píseň Demokracie a koncertovat opravdu jen pro slušný lidi.(8.12.2014)

Příjemná pamětnická záležitost, to jsme ještě byli mladí a ta doba vypadala tak nadějně! A protagonisté koncertu - co jméno to pojem a silný (nejen) hudební zážitek. Vzpomínka na tu krátkou chvilku, kdy média přestala hrát normalizační střední proud a ještě nezačala hrát komerční sračky.(14.12.2014)

Doba velkých návratů, setkání i pomíjivých uměleckých vstupů na výsluní. Především ale symbolický dokument oněch několika hřejivých, přelomových týdnů, jemuž je těžké nedat 5*, navíc s působivě nenuceným a zasvěceným průvodcovstvím J.Černého. Po technické stránce ovšem i na svou dobu dokonale "revoluční" výsledek. Kéž by ale Koncert pro Arménii existoval aspoň v takové podobě.(3.12.2014)

Jsem rád, že jsem to zažil. Ty dny, ty emoce, tu radost.(4.3.2015)

Svobodu bylo třeba oslavit, a tak se nám na jednom pódiu objevuje třeba Marta Kubišová a blackmetalový Törr. Lidé plni optimismu a nikdo netuší, že svoboda nám nevydrží ani 15 let. Ale ta euforie z toho tryská na všechny strany, lidé mají radost a tleskají i folkařům, kteří by se svým santus písničkářstvím dnes s bídou zaplnili na koncert hospodu (Hutka, Dědeček).(13.11.2018)