Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Miriam zažívá nejhorší okamžiky svého života, když jí lékař oznámí, že trpí rakovinou a v lepším případě jí zbývá pár měsíců života. Nechce ranit své blízké, a tak před nimi svůj vážný stav úzkostlivě tají. Zároveň se snaží zajistit, aby bylo o její malé děti i o manžela po její smrti dobře postaráno... Miriam zažívá nejhorší okamžiky svého života. Lékař jí právě oznámil, že trpí rakovinou slinivky. Nádor je velký a není možné ho operovat, v lepším případě jí zbývá pár měsíců života. Miriam je v šoku a neví, jak smutnou zprávu oznámit svému manželovi Ingmarovi. Manželé na sebe mají v posední době málo času, projektant Ingmar tráví většinu dne v práci, ona se doma stará o malá dvojčata. Právě kvůli dětem se Miriam snaží být silná. Své poslední měsíce chce strávit doma s nimi a Ingmarem, a tak odmítne chemoterapii, která by pouze oddálila její smrt. Chce, aby si ji její blízcí pamatovali takovou, jaká je. Jejímu onkologovi nezbývá než souhlasit, trvá však na tom, aby chodila alespoň jednou týdně na kontroly.
Miriam je Ingmarovou druhou ženou, z prvního manželství má Ingmar už tři odrostlé děti. Nejstarší Lars je na univerzitě, dcera Wiebke se právě připravuje k maturitě a nejmladší Jasper chodí na střední školu. Wiebke a Miriam jsou kamarádky, Wiebke i Jasper občas pomáhají Miriam s hlídáním dvojčat, což Ingmarova bývalá žena Lena nerada vidí. Farářka Lena je silná žena, která vede místní farnost, a právě síla její osobnosti stála za rozpadem vztahu s Ingmarem.
Miriam by si s Ingmarem ráda promluvila, on ale odjel a bude celý víkend služebně pryč. Miriam si potřebuje srovnat myšlenky, psychicky se hroutí a potřebuje na chvíli vypnout, a tak Wiebke navrhne, že jí ohlídá dvojčata. Lena je rozčilená, když zjistí, že Wiebke přivedla Miriaminy děti do jejího domu. Je přesvědčena, že mezi Miriam a Ingmarem došlo k nějaké manželské hádce a že by je do svých problémů neměli zatahovat. Když se Miriam vzpamatuje, jde si děti vyzvednout. Lena se k ní chová hodně odměřeně a nepřeje si, aby se Miriam a její děti ještě někdy v jejím domě objevily. Ingmar a Lena spolu po rozvodu moc nevycházejí, i přesto se však snaží společně řešit problémy svých dětí. Největší starost jim dělá dospívající Jasper, který se zlobí na celý svět, nemůže otci zapomenout, že opustil je i matku a založil si s Miriam novou rodinu. Dvojčata právě slaví třetí narozeniny a Miriam si uvědomuje, že na příští narozeninové oslavě svých dětí už nebude. Rozhodne se zanechat svým blízkým videozáznam jako vzpomínku na společně prožité chvíle... (TV Prima)

(více)

Recenze (1)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Emoční televizní snímek o mladé ženě umírající na rakovinu a však v utajení jak to jen jde, aby nikoho neranila. Zajímavé je odhodlání odmítnout chemoterapii, která by smrt pouze jen oddálila. Chce, aby si ji všichni pamatovali takovou, jaká je. Psychicky velmi náročné soužití s lidmi které má ráda s vědomím vlastní smrti vyvolává zamyšlení nad celým jejím rozhodnutím. Každopádně je smíření s osudem velmi silným aspektem a dá se říci i osobní statečností. Příběh jakoby dával stejnou sílu těm, kterým se to nejvíce týká. Velmi dobře zpracováno a natočeno. ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama