poster

Korsičtí bratři

 • Francie

  Fratelli Corsi, I

 • Slovensko

  Korzickí bratia

Akční

Francie / Itálie, 1961, 101 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • dopitak
  ****

  Kvůli místům jako je útes nad mořem (setkání obou dvojčat) miluju středomoří. Horne jako dvojhezoun, jindy každým coulem klaďas Barray (s úžasným hlasem Juraje Kukury) a krasotinka Lagrange. Dávná křivda, pomsta, znesvářené rody a rychlé skoky časem o celou generaci, tak akorát na nedělní zimní odpoledne. Souboje a vůbec střet fyzické síly velmi naivně zachycené, tohle šlo o dost líp.(12.1.2020)

 • italka63
  **

  Skutečně šlo z námětu vykřesat něco daleko slibnějšího, tak alespoň za ty mandlové oči Gérarda Barraye dvě hvězdy.(30.8.2014)

 • tomtomtoma
  ***

  Celkem příjemný historický film. Kdysi je natáčeli v hojném počtu. Je to příjemně strávená chvilka odpočinku o touze po pomstě a lásce. O moci a odboji. Zlo je opravdu zlé, majetnické, arogantní a zákeřné. Dobro je horlivé, láskyplné a toužící po spravedlnosti s heslem oko za oko, zub za zub. Ženy milují a žárlí. Je tu především Geoffrey Horne v dvojroli dvojčat Paola a Leoneho, posledních zástupců spravedlivé mocné rodiny Franchi. Špatnou stranu zastupuje mocná šlechtická rodina Sagona, vykládající si spravedlnost a zákony vlastním způsobem: Giovanni (Gérard Barray) a jeho nesmlouvavý otec Gerolamo (Jean Servais). Vášnivé ženy toužící po lásce bratří, představuje dcera anglického vícekrále Edith (Valérie Lagrange), Pařížanka Gabrielle De Roux (Emma Danieli) a vesnická dívka Mariella (Paola Patrizi). Všechny půvabné a žádostivé. Zábavné odreagování.(6.11.2014)

 • KarKulA
  ***

  Geoffrey Horne v dvojroli dvojčat a Gerard Barray protentokrát v roli záporáka. Samozřejmě že z dnešního hlediska se jeví chování romantických postav nepochopitelné, až úsměvné - ale jako celek mi bylo sympatické a mělo své kouzlo.(29.7.2018)

 • JohnSmith
  *

  Návod jak unudit diváka k smrti. A přitom se dalo téma tak dobře zúročit. Místo toho,se celý film nic neděje,jen se tlachá a tlachá.(28.1.2013)

 • Danulinda
  *****

  Vynikající film s napínavým scénářem, kde se divák ani minutu nenudí. Škoda jen toho smutného konce.(20.4.2018)