V pasti

Drama / Horor / Thriller

Francie / Kanada, 2016, 91 min

Christina Hodson

Yves Bélanger

Opičí láska k (zlo)duchovi v (pří)jemně mrazivém balení. Dětské psycholožce Mary Portman leze samota a nedostatek penisů na vaginu, tudíž jí šplouchá (na maják), až už vidí "pékádéčka" i v dětských omalovánkách. Je to empatická a vzorná doktorka i macecha, která se už půl roku stará o handicapovaného nevlastního syna, ke všemu se k ní oklikou vrátil jeden její malý pacient, který se hned, co se u ní ohřál, zaběhl v zasněženém okolí jejího domu. První polovinu filmu sledujeme Naomi Watts, jak propadá přízrakům, hysterii a následkům klimakteria, druhou polovinu je už vyklidněná, sice si svůj penis bude muset udatně vybojovat, nicméně už ví, že až (zlo)duchovi vyčiní, čeká ji přinejmenším kvalitní anál líza po jejím nočním, velmi napínavém dobrodružství. Budete-li patřit k těm šťastným divákům, kterým nikdo neproflákne před zhlédnutím VELKOU POINTU, k níž dojde přibližně uprostřed filmu, tak budete ryze šokováni. Ani před ní a ani po ní už vás nečeká nic, co by se jí vyrovnalo. Ovšem pozor! Stačí-li vám vydatné lekání, mrazení v zádech i genitáliích, žena v úzkých uprostřed zasněžené krajiny, pak jste nepochybně na dobré cestě si tenhle thriller náramně užít. Já jsem si nepustil trailer, nic jsem od filmu nečekal, ten měl ostatně mizernou propagaci, bohužel pointu zde některé komenty vyzrazují, ale i tak pohodička. Naomi Watts už má téměř pět křížků na krku, vypadá ale podstatně mladší. Byl jsem vděčný za její křivky, vyšpulený nahý zadek u toaletní mísy, co taky víc chtít s přístupným ratingem, že. A hraje bezvadně. Než Jacoba Tremblayho v budoucnu postihne syndrom všech dětských hvězd, bude stále obsazován do rolí chlapečků, kteří mají nějakým způsobem pohnutý osud. A třetí z trojice je zcela neznámý Charlie Heaton coby po nehodě ochrnutý mladík. Dalších herců už ani nebylo třeba, i když ve filmu účinkuje třeba takový Oliver Platt, ti tři to v pohodě zvládli. Nejpodstatnějším atributem bylo vhodně zvolené prostředí odlehlé samoty, vyvolávající až téměř klaustrofobní pocity. Tím, že jsme se od Maryina domu ani na krok nevzdálili, byla zachována plně klaustrofobní funkčnost lokací. Režisér Farren Blackburn jen velmi zřídka opouští svůj televizní revír, udělal to teprve podruhé. A překvapil, že uměl navodit atmosféru, solidní napětí, jen to v první polovině trochu moc přeháněl s lekačkami, které, jak se záhy ukázalo, v určitém poměru vycházely z psychické nepohody hlavní hrdinky. Produkci samozřejmě na mnoho peněz film nepřišel, jedná se nízkorozpočtový počin. V kinech žádný poprask nesklidil. Ovšem doma, takhle pěkně v noci, může fungovat zajímavě. 8/10(21.5.2017)

Já teda nevím, ale opravdu nemám potřebu sledovat film tak zásadně utopený ve tmě. Samozřejmě oceňuju, že lekačky a další žánrové prvky, ať už jsou jakkoliv laciné, jsou natočené nadmíru slušně, nicméně z příběhu ovlivněném narušenou psychikou několika lidí a obklopeném tunami sněhu by se dalo vydolovat krapet víc. Naomi Watts musí být sakra dobrá psycholožka, když za ní do totálně zapadlé ordinace někdo jezdí. Sama nicméně odbornou pomoc potřebuje, páč před časem při autonehodě přišla o manžela a vlastně i nevlastního syna, který zůstává upoutaný na lůžku nebo před televizí ve vegetativním stavu. Kromě toho vidí pokroky s malým pacientem. Jenže se pár věcí stane. A zničená a pochybující Naomi začne tušit, že scénárista to možná trochu překombinoval a na několik otázek prostě neodpověděl. Poslední třetina už hodně pokulhávající.(21.2.2017)

• malylada

Námět není úplně špatný, ale bohužel se od půlky vydá směrem, který tvůrci absolutně nezvládli. Příběh vypráví o psycholožce, která v horské pustině provozuje praxi a stará se o nehybného syna po tragické nehodě. Do toho se přimotá dítě, které vyšetřuje a celou zápletku osolí, byť je nakonec tato postava nezajímavá a díky ní se kupí logických nesmyslů, až běda. Počátek se snaží navodit atmosféru duchařiny, ale jde to velmi z tuha a jen pár laciných lekaček může vyvést nezkušeného diváka z míry. Když dojde na samotnou pointu, zvrat celé zápletky, je to předvidatelné a docela nudné. To co se děje v domě nemá nápad a samotný kámen úrazu je v záporném hrdinovi, který je spíš k smíchu. S přibývajícím časem se chování postav stává iritující a zoufale otravné. V pasti se řadí mezi ty horší thrillery letošní kino distribuce......4/10(6.1.2017)

Může obsahovat stopy měkkýšů, korýšů, ořechů a spoilery. Tentokrát nebudu za děda vševěda páč pointa mi došla až v okamžiku, kdy hlavní hrdinka dostane zjebáno přes skype od svého doktora potom co jí oznámí výsledky testů, jinak jsem celou stopáž věřil v úplně něco jiného, jelikož se režisérovi neskutečně daří atmosféra i lekačy a to, co se děje prvních 50 minut bylo prostě skvělý režisérský řemeslo. Bohužel posledních 35 minut to jde celý ke dnu jak pointou, tak záporákem který byl spíš k smíchu a to, jak nechala toho doktora jít na smrt...za to by se nemusela stydět ani ta největší podrazácká sketa jako byl Rimmer. Mělo to našlápnuto skvěle, nakonec si to udrželo 3* s vodřenou prdelí.55%.(19.5.2017)

• tron

Stereotypné, unavené od prvých sekúnd, rutinne nakrútené. Pôsobí to dojmom, že všetci si už pár dní po prvej klapke uvedomili, že z tohto žiadny budúci klenot nevyrobia a tak len ospalo skladali jednu scénu za druhou a boli radi, že im v tom hrá Oliver Platt, ktorý im pri tom určite povedal plno dobrých vtipov. Naomi Watts v hororoch začínala (Výťah smrti, Kukuričné deti 4, Kruh) a keď jej kariéra začala uvädať, povedala si pomaly odkvitajúca kráska, že je načase horory znova požiadať o príchod na výslnie. To sa však nepodarilo, je to otravné béčko ako vyšité a nebyť pár scén, pár twistov a jedného Olivera Platta (mám toho týpka fakt rád), fakt neviem, ako by som to prežil.(31.8.2017)

• Naomi Watts