V pasti

Francie / Kanada / USA, 2016, 91 min

Christina Hodson

Yves Bélanger
  • BoPo

Drama, ktoré sa miestami tvári ako horor. Hru na horor následne vzdá a dá niekoľko faciek logike. Potom už len servíruje nudný pokus o napätie. Naomi Watts mala asi špatný účtovný rok, a tak sa narýchlo upísala najvyššej ponuke. Neskutočne nudné. Naozaj ma nenapadá nič, čo by som mohol pochváliť. Holá a kostnatá riť Naomi nemohla dojem zachrániť. A preto po dvoch rokoch opäť udeľujem odpad!(31.5.2017)

• kaylin

Skoro to na začátku vypadá, že by to mohl být napínavý thriller. Ale opravdu jen skoro. Pak už film semele jeho vlastní scénář, který je tak nějak prostě stupidní a hlavně nudný. Naomi Watts se může snažit, jak chce, ale z tohohle prostě nic víc nevykřeše. Snad její nahota trochu diváka vytrhne, ale pak dlouho nic. A pak už je konec.(1.3.2017)

• Sidonka

Že já na to chodila! Originální film z USA se v naší distribuci takřka nevyskytuje, tak jsem alespoň zadoufala, že to bude alespoň trošičku psychologicky prokreslenější thriller. Nebyl. Snad první film ve kterém jsem od počátku skálopevně tušila každý další krok hlavních i vedlejších postav a protože to bylo navíc tak povrchní, nejbanálnější jak jen může být a absolutně nepřekvapující, byla jsem i přes nevalná očekávání extrémně zklamaná. Domeček v lesích byl sice pěkný, ale kdyby k tomu přihodili alespoň ještě trochu schopného scénáristu. A logika jednání postav? Děsná. Psycholožka se chce zbavit problematického nevlastního syna, nezvládá ho a ani nechce léčit potížisty i po pracovní době. Z nepochopitelných důvodů si však vybere k adopci hluchého chlapce s násilnickým chováním, chováním a osobností snad ještě problematičtějšího než byl ten první (např.zlomil kámošovi ruku, pěstouni ho raději opouštěli), z kterého pravděpodobně už vlivem prodělaných negativních zážitků vyroste další pošuk. Policii se nechce vyjet do sněhové bouře, tak zase jiný psychiatr za pacientkou jede sám, z předalekého města, protože se mu v rodině pacientky něco trochu nezdá. Ani tu jednu hvězdu co sem dala si to ani nezaslouží!(3.1.2017)

• regentor

Fešanda Naomi Watts jako Mary Portman coby dětská psycholožka žije se svým mužem a jeho synem hluboko v lesích, do idyly to má však daleko. Po autonehodě manžel umírá a mladý Portman je ve stavu klinické vegetace upoutaný na lůžko...do toho vstupuje malý chlapec,pacient , kterému se Mary snaží pomoci.Zdaleka ne všechno je však tak, jak se na první pohled zdá...Snímek jednoznačně postavený na hlavní postavě Mary Portman,plenéry ,či chcete -li lokace velmi zdařilé.Herecký výkon Naomi nadprůměrný , slušná erotická pohnutka o tom, že láska kvete v každém věku a rajcovní macecha je žádoucí. Ovšem tady v podstatě aktíva snímku končí.Děravý a nelogický scénář spíchnutý narychlo kdy se nikdo nezabývá elementárními fakty jak je možné očúrat X specialistů a předstírat koma?!?Dalším velkým problémem filmu je střih, když už se jako ..začne něco dít ! Bum, stane se něco nebo vejde někdo kdo tam nepatří což z toho dělá selanku bez ladu a skladu.Do mrazivého thrilleru to má tím pádem daleko , protože budování atmosféry selhává.Jako vyvražďovačka je to zase jalové a svým způsobem i naivní.Pokud už útočníka omráčíte proč ho alespoň nesvázat když už tedy rovnou nezlikvidovat, že !?Podrůměrná podívaná která sice má snahu ale výsledný efekt je unylý.Dalo se výtáhnout podstatně víc, na jedno kouknutí určitě ano ale jinak nic k čemu bych se vracel.(20.5.2017)

• vesper001

Potíž s tímhle nepřekvapujícím hororem je ta, že pointa poskakuje, pokřikuje a vehementně na vás mává sombrerem už od prvních vteřin. Takže zatímco hrdinka hledá ztracený rozum a ztraceného kluka, divák hledá maximálně brambůrek na zem spadlý. Lekačky spočívají hlavně v pohybech tlačítka volume a nejvíc mě zklamal závěr, který mohl být alespoň trochu, nepatrně, maličko zlověstný. Za odměnu, že člověk vydržel.(3.8.2018)

• Jacob Tremblay

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - Film získal negatívne recenzie, pričom kritici ho nepriaznivo porovnávali s filmom The Shining (1980). (Scraffy)