V pasti

Drama / Horor / Thriller

Francie / Kanada / USA, 2016, 91 min

Christina Hodson

Yves Bélanger

Já teda nevím, ale opravdu nemám potřebu sledovat film tak zásadně utopený ve tmě. Samozřejmě oceňuju, že lekačky a další žánrové prvky, ať už jsou jakkoliv laciné, jsou natočené nadmíru slušně, nicméně z příběhu ovlivněném narušenou psychikou několika lidí a obklopeném tunami sněhu by se dalo vydolovat krapet víc. Naomi Watts musí být sakra dobrá psycholožka, když za ní do totálně zapadlé ordinace někdo jezdí. Sama nicméně odbornou pomoc potřebuje, páč před časem při autonehodě přišla o manžela a vlastně i nevlastního syna, který zůstává upoutaný na lůžku nebo před televizí ve vegetativním stavu. Kromě toho vidí pokroky s malým pacientem. Jenže se pár věcí stane. A zničená a pochybující Naomi začne tušit, že scénárista to možná trochu překombinoval a na několik otázek prostě neodpověděl. Poslední třetina už hodně pokulhávající.(21.2.2017)

SPOILER: Bijáky, který se tvářej nadpřirozeně a pak se v nich aspoň většina záhad reálně vysvětlí, mám vcelku v oblibě. KONEC SPOILERU. Tentokrát vyšlo i pár lekaček, finále bylo napínavější než jsem vůbec čekal (pravda, moc jsem nečekal) a atmosféra měla i silnější momenty. Většina diváků, co bude od projekce dle hodnocení očekávat při nejlepšim průměr určitě zklamaná nebude. Za mě neurážející žánrová jednohubka - za solidní řemeslo a sympatickou Naomi Watts třetí hvězda.(6.7.2017)

• mzss1

|15%| V pasti jsem se ocitl já, když jsem toto sledoval. Náhodně jsem si film vybral, tak nějak jsem předpokládal, že to bude nenáročná jednohubka (při nejhorším) a ono to bylo teda ještě o dost slabší, než jsem tušil. Snímek má krátkou stopáž a přesto jsem si musel dát tak 4 krátké pauzy, abych to vůbec do konce dodíval. Pochválit můžu jedině herečku Naomi Watts, která to zahrála asi nejlépe, jak dovedla – na svůj věk vypadá velice svěží – méně než bych ji tipoval. Nějaký ten nápad zezačátku, námět – to vše vypadalo slibně, ale čím šel film dopředu, tím to bylo nudnější. V cca 53 minutě se nám tu vynoří „šokující zvrat“, který mě osobně nepřišel šokující ale téměř nesmyslný. Motiv toho člověka jsem absolutně nechápal. Nejhorší na tom bylo, že všelijaké klišé a naháněčky po domě od tohoto zvratu trvali přibližně půl hodiny, což mi moc napínavé nepřišlo. Takže tak, nudný film s tak špatnou pointou až jsem se divil, čeho všeho jsou tvůrci schopní. Možná jsem moc přísný a kverulantský, ale já to tak vnímal.(9.3.2017)

Shut In trpí zejména díky nicneříkající a ve všech ohledech prázdné první polovině, u níž jsem měl sto chutí film vypnout. Naštěstí film v dynamičtější druhé polovině předvede kousek originality a skutečný nádech skvělého dramatu, což ale bohužel zkazí naprosto nevhodné a předvídatelné finále, které snímek násilně vrátí zpět do područí žánrového stereotypu. Je velká škoda, že Shut In dopadl zrovna takto. Herecké obsazení (Naomi Watts) a zajímavé příběhové podhoubí mělo potenciál odlišit se od zbytku filmů s podobným zaměřením. Takto je to jen další žánrová jednohubka, na kterou už se pravděpodobně nikdy nekouknete.(20.2.2017)

• Likan7

První půle není vůbec špatná. Solidně vybudovaná atmosféra, hororový prostředí, nějaká ta lekačka. Všechno je tu na svým místě, jenže tvůrci se rozhodli celou pointu vykecat snad půl hodiny před koncem, která měla být šokující a místo toho je naprosto pitomá, aby se z toho stala naprosto nudná naháněčka s naprosto neschopnou ženskou plácnout pádlem blbečka po hlavě.(20.5.2017)

• Naomi Watts

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - Film získal negatívne recenzie, pričom kritici ho nepriaznivo porovnávali s filmom The Shining (1980). (Scraffy)