V pasti

Drama / Thriller

Francie / Kanada, 2016, 91 min

Christina Hodson

Yves Bélanger

Mě to bavilo, a až na pár infarktových lekaček - které obecně nesnáším - a nelogických věcí (resp. věcí, které mi moc nedávaly smysl), tomu nemám moc co vytknout. Naomi Watts jsem zatím neviděl ve vyloženě špatném filmu a ani zde tomu nebylo jinak - byť jsem si při sledování nerad uvědomil, jak moc už zestárla a jak je na ní blížící se padesátka znát. Na filmu mě rovněž potěšil herecký výskyt současné největší dětské herecké hvězdy Hollywoodu, Jacobe Tremblaye - zatím jsem s tím maličkým viděl 3 filmy a ve všech byl vážně skvělý. Celkově jsem si tohle kino hodně užil, líbila se mi napínavá atmosféra, vydatně podpořená skvělou hudbou, a potěšilo mě i závěrečné rozuzlení - skončilo to přesně tak, jak jsem si přál.(14.1.2017)

Ze začátku se to tvářilo jako úplná hovadina,a stydim se za to že sem tu zápletku vůbec nečekal,asi sem to nesledoval dost soustředěnej.Po půlce filmu začla atmosféra houstnout,člověk si vzpomněl na všechny podobný thrilery z přelonu osmdesátejch a devadesátejch roků minulýho milénia.V tý době měl tenhle žánr žeń.Nakonec napínavý,se solidní Naomi Watts.60%.(14.5.2017)

Opičí láska k (zlo)duchovi v (pří)jemně mrazivém balení. Dětské psycholožce Mary Portman leze samota a nedostatek penisů na vaginu, tudíž jí šplouchá (na maják), až už vidí "pékádéčka" i v dětských omalovánkách. Je to empatická a vzorná doktorka i macecha, která se už půl roku stará o handicapovaného nevlastního syna, ke všemu se k ní oklikou vrátil jeden její malý pacient, který se hned, co se u ní ohřál, zaběhl v zasněženém okolí jejího domu. První polovinu filmu sledujeme Naomi Watts, jak propadá přízrakům, hysterii a následkům klimakteria, druhou polovinu je už vyklidněná, sice si svůj penis bude muset udatně vybojovat, nicméně už ví, že až (zlo)duchovi vyčiní, čeká ji přinejmenším kvalitní anál líza po jejím nočním, velmi napínavém dobrodružství. Budete-li patřit k těm šťastným divákům, kterým nikdo neproflákne před zhlédnutím VELKOU POINTU, k níž dojde přibližně uprostřed filmu, tak budete ryze šokováni. Ani před ní a ani po ní už vás nečeká nic, co by se jí vyrovnalo. Ovšem pozor! Stačí-li vám vydatné lekání, mrazení v zádech i genitáliích, žena v úzkých uprostřed zasněžené krajiny, pak jste nepochybně na dobré cestě si tenhle thriller náramně užít. Já jsem si nepustil trailer, nic jsem od filmu nečekal, ten měl ostatně mizernou propagaci, bohužel pointu zde některé komenty vyzrazují, ale i tak pohodička. Naomi Watts už má téměř pět křížků na krku, vypadá ale podstatně mladší. Byl jsem vděčný za její křivky, vyšpulený nahý zadek u toaletní mísy, co taky víc chtít s přístupným ratingem, že. A hraje bezvadně. Než Jacoba Tremblayho v budoucnu postihne syndrom všech dětských hvězd, bude stále obsazován do rolí chlapečků, kteří mají nějakým způsobem pohnutý osud. A třetí z trojice je zcela neznámý Charlie Heaton coby po nehodě ochrnutý mladík. Dalších herců už ani nebylo třeba, i když ve filmu účinkuje třeba takový Oliver Platt, ti tři to v pohodě zvládli. Nejpodstatnějším atributem bylo vhodně zvolené prostředí odlehlé samoty, vyvolávající až téměř klaustrofobní pocity. Tím, že jsme se od Maryina domu ani na krok nevzdálili, byla zachována plně klaustrofobní funkčnost lokací. Režisér Farren Blackburn jen velmi zřídka opouští svůj televizní revír, udělal to teprve podruhé. A překvapil, že uměl navodit atmosféru, solidní napětí, jen to v první polovině trochu moc přeháněl s lekačkami, které, jak se záhy ukázalo, v určitém poměru vycházely z psychické nepohody hlavní hrdinky. Produkci samozřejmě na mnoho peněz film nepřišel, jedná se nízkorozpočtový počin. V kinech žádný poprask nesklidil. Ovšem doma, takhle pěkně v noci, může fungovat zajímavě. 8/10(21.5.2017)

• malylada

Námět není úplně špatný, ale bohužel se od půlky vydá směrem, který tvůrci absolutně nezvládli. Příběh vypráví o psycholožce, která v horské pustině provozuje praxi a stará se o nehybného syna po tragické nehodě. Do toho se přimotá dítě, které vyšetřuje a celou zápletku osolí, byť je nakonec tato postava nezajímavá a díky ní se kupí logických nesmyslů, až běda. Počátek se snaží navodit atmosféru duchařiny, ale jde to velmi z tuha a jen pár laciných lekaček může vyvést nezkušeného diváka z míry. Když dojde na samotnou pointu, zvrat celé zápletky, je to předvidatelné a docela nudné. To co se děje v domě nemá nápad a samotný kámen úrazu je v záporném hrdinovi, který je spíš k smíchu. S přibývajícím časem se chování postav stává iritující a zoufale otravné. V pasti se řadí mezi ty horší thrillery letošní kino distribuce......4/10(6.1.2017)

• Morholt

První hodina v pohodě. Atmosféra fungovala, napětí také bylo a pro Naomi mám dlouhodobou slabost, takže mi ani nijak moc nevadilo, že se její postava občas chovala jako husa. Všechno klapalo jako na drátkách, dokud nepřišlo odhalení, po kterém nezbylo než obrátit otráveně oči v sloup a snažit se to nějak doklepat do konce. A to moc nešlo, protože záporák byl totální hovado, jeho motivace pochybná a jeho představitel to také dvakrát nezvládal. Pomyslnou červavou třešní na ne moc povedeném dortu byl samotný závěr, který by si zasloužil alespoň trochu rozvést. Bylo by lepší, kdyby to bylo špatné od začátku do konce, protože takhle to nas*re o to víc. 35%(19.3.2017)