Reklama

Reklama

V pasti

  • Francie Oppression (více)
Trailer 6

VOD (1)

Dětská psycholožka Mary Portman (Naomi Watts) přišla při tragické automobilové nehodě o manžela. Její syn Stephen sice nehodu přežil, ale zůstal ve vegetativním stavu upoutaný na lůžko. Pro Mary se život změnil v nepřetržitou péči o paralyzované dítě. V jejím velkém domě uprostřed lesů v ní narůstá pocit samoty a izolace. Vše změní příchod nového pacienta. Malý chlapec Tom se po smrti matky uzavřel do sebe. Mary se rozhodne vzít Toma v rámci léčby k sobě domů. Uprostřed zuřící sněhové bouře však hoch z domu zmizí. Šance, že přežil venku mrazivou noc, je nulová. Mary si je přesto jistá, že poté Toma ve svém domě několikrát zahlédla. Z místností se ozývají zvláštní zvuky, v domě se začínají dít děsivé věci. Někdo nebo něco je ohrožuje. Mary a Stephen už nejsou ve svém domově v bezpečí. S narůstající hrůzou nabývá Mary přesvědčení, že je pronásleduje duch mrtvého chlapce... (Bioscop)

(více)

Videa (9)

Trailer 6

Recenze (107)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Fádními postupy a rutinou paralyzovaný thriller odehrávající se na území jednoho antického komplexu. Díky herectví a nahému pozadí Naomi Watts se dá tohle filmové uspávání kober přežít. I když vlastně, zaujme i Jacob Tremblay jako neslyšící chlapeček Tom, který skvěle plnil režijní pokyny: "Tady si sedni a koukej, lehni a koukej, spadni do vody..ukaž obrázek do kamery a usměj se....Kde je sakra ten kluk? Vytáhl ho někdo z tý vody? Ty vole...." ()

Hellierer 

všechny recenze uživatele

Ne, tak takhle rozhodně ne. Po velmi podařeném The Autopsy of Jane Doe, který mě dnes naladil na tu správnou hororovou vlnu, jsem si řekl, že si dám ještě jeden zajímavě vypadající horor. A bože to byla chyba. Tak nefunkční, nesmyslný scénář jsem opravdu dlouho neviděl. V podstatě cokoli ve filmu postrádá logičnost a konec tomu všemu nasazuje korunu. Je sice fajn, že herci hrají relativně klasický standard, ale pokud vám scénář nefunguje snad ani v jediném aspektu a hororová stránka filmu alespoň pro mě je naprosto nefunkční, tak bohužel není šance uspět. 20% za určitou řemeslnost. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jak už to tak bývá, většinový vkus u hororů na ČSFD.cz je prostě špatný. Špatné filmy se tu přeceňují, dobré zase podceňují. Platí to nejen u hororů, tam je to ale nejvíc vidět. Ale nepřekvapuje mě to. Většinový vkus je obvykle vždycky špatný. To platí i o tomto klaustrofobním thrilleru. Sněhem zapadané osamělé obydlí, které cvičí s psychikou několika málo obyvatel, je ideálním prostředím pro strašidelný příběh. Vnucuje se sice otázka, jak by se na takové samotě daleko od nejbližšího městečka uživila psychologická ordinace, ale co je dokonalé. O filmu V pasti se dá jen těžko zasvěceně mluvit, aniž by se u toho nespoilerovalo, proto bude dobré omezit se jenom na to základní. Už jen fakt, že žánrově je snímek ve všemožných databázích zařazen do kolonky drama/thriller, je samo o sobě spoiler přímo kolosální, proto by byla škoda vyzrazovat další překvapení. Režie sice nepřišla s žádnou inovací a drží filmové opratě uměřeně, opatrně a chtělo by se říci, že až klasicky standardně, ale díky tomu se film nerozpadá. A k tomu skvělý cit pro výběr herců. Apaticky zírající bezduchý puberťák Charlie Heaton je od pohledu tak protivný, jak už to puberťáci dovedou, a ani se u toho nemusí hýbat. A co se týče hereckých kvalit, desetiletý Jacob Tremblay za ním o mnoho nezaostává. Největším trumfem je ale hlavní herecké eso, skvělá Naomi Wattsová, která uštvanou a o sobě pochybující Mary ztvárnila dokonale přesvědčivě. Nejlépe na filmu ale funguje strašidelná část. Hororové prvky jsou natočeny nadmíru zručně, a i když některé lekačky jsou vyloženě laciné, jako třeba že lomoz venku má na svědomí mýval, a jejich stavba žánrově standardní (včetně výrazně zvýšené hladiny zvuku na podráždění nervové soustavy), účinek je výborný. Plus krásná Naomi a je tu sedmdesát procent jako vyšitých. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Stereotypné, unavené od prvých sekúnd, rutinne nakrútené. Pôsobí to dojmom, že všetci si už pár dní po prvej klapke uvedomili, že z tohto žiadny budúci klenot nevyrobia a tak len ospalo skladali jednu scénu za druhou a boli radi, že im v tom hrá Oliver Platt, ktorý im pri tom určite povedal plno dobrých vtipov. Naomi Watts v hororoch začínala (Výťah smrti, Kukuričné deti 4, Kruh) a keď jej kariéra začala uvädať, povedala si pomaly odkvitajúca kráska, že je načase horory znova požiadať o príchod na výslnie. To sa však nepodarilo, je to otravné béčko ako vyšité a nebyť pár scén, pár twistov a jedného Olivera Platta (mám toho týpka fakt rád), fakt neviem, ako by som to prežil. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|15%| V pasti jsem se ocitl já, když jsem toto sledoval. Náhodně jsem si film vybral, tak nějak jsem předpokládal, že to bude nenáročná jednohubka (při nejhorším) a ono to bylo teda ještě o dost slabší, než jsem tušil. Snímek má krátkou stopáž a přesto jsem si musel dát tak 4 krátké pauzy, abych to vůbec do konce dodíval. Pochválit můžu jedině herečku Naomi Watts, která to zahrála asi nejlépe, jak dovedla – na svůj věk vypadá velice svěží – méně než bych ji tipoval. Nějaký ten nápad zezačátku, námět – to vše vypadalo slibně, ale čím šel film dopředu, tím to bylo nudnější. V cca 53 minutě se nám tu vynoří „šokující zvrat“, který mě osobně nepřišel šokující ale téměř nesmyslný. Motiv toho člověka jsem absolutně nechápal. Nejhorší na tom bylo, že všelijaké klišé a naháněčky po domě od tohoto zvratu trvali přibližně půl hodiny, což mi moc napínavé nepřišlo. Takže tak, nudný film s tak špatnou pointou až jsem se divil, čeho všeho jsou tvůrci schopní. Možná jsem moc přísný a kverulantský, ale já to tak vnímal. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (2)

  • Film získal negatívne recenzie, pričom kritici ho nepriaznivo porovnávali s filmom The Shining (1980). (Scraffy)

Reklama

Reklama