V pasti

• Francie Oppression (více)

Dětská psycholožka Mary Portman (Naomi Watts) přišla při tragické automobilové nehodě o manžela. Její syn Stephen sice nehodu přežil, ale zůstal ve vegetativním stavu upoutaný na lůžko. Pro Mary se život změnil v nepřetržitou péči o paralyzované dítě. V jejím velkém domě uprostřed lesů v ní narůstá pocit samoty a izolace. Vše změní příchod nového pacienta. Malý chlapec Tom se po smrti matky uzavřel do sebe. Mary se rozhodne vzít Toma v rámci léčby k sobě domů. Uprostřed zuřící sněhové bouře však hoch z domu zmizí. Šance, že přežil venku mrazivou noc, je nulová. Mary si je přesto jistá, že poté Toma ve svém domě několikrát zahlédla. Z místností se ozývají zvláštní zvuky, v domě se začínají dít děsivé věci. Někdo nebo něco je ohrožuje. Mary a Stephen už nejsou ve svém domově v bezpečí. S narůstající hrůzou nabývá Mary přesvědčení, že je pronásleduje duch mrtvého chlapce... (Bioscop)

LIVINGDEAD

Konečně thriller, na který se dalo koukat. Napínavý film se sympatickou herečkou v hlavní roli. Opět jsem se přesvědčil, že nikdy nebudu bydlet v izolaci na konci světa a uprostřed lesů. Zlatý panelák 2 + 1, kde se nikdy nemůže stát, že Vám někdo chodí po bytě, aníž byste o tom nevěděli, nebo se někdo schovává v trubkách za stěnou či ve skříni... ()

Fr

“ZDÁ SE MI, JAKO BYCH ZTRÁCELA ROZUM...“ /// Naomi je psycholožka, co má na starost bejvalý roztomilý parchanty, procházející složitým obdobím. Ovšem chudák holka je na tom podobně. Navíc žije na vodlehlým místě… do toho se blíží ta bouře… Pár slušnejch lekaček navnadí. Co sere, je to budování atmosféry… takže se vlastně dlouho nic extra neděje, jen plká. Naomi je na hororovej žánr luxusní herečkou, tak nepřekvapí, že je na ní postavejnej celej film. Co mrzí, že z ní dělaj krávu. Ovšem za idiota tady má bejt někdo jinej… a mám dojem dojem, že to budu asi já! Po domě chodí magor a kdo se na něj koukne, toho kladivem bouchne... Tak rozhodně se nikdy nenechám zachraňovat cvokařema. To bych musel bejt blázen! A film? Snůška fungujících votřepanejch hororovejch propriet, namíchanejch do debilního celku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Doma se mi válí tělo, který krmím, meju... 2.) Trošku mě trápí spánková parasomnie. 3.) Thx za titule „djsulo „. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

tron

Stereotypné, unavené od prvých sekúnd, rutinne nakrútené. Pôsobí to dojmom, že všetci si už pár dní po prvej klapke uvedomili, že z tohto žiadny budúci klenot nevyrobia a tak len ospalo skladali jednu scénu za druhou a boli radi, že im v tom hrá Oliver Platt, ktorý im pri tom určite povedal plno dobrých vtipov. Naomi Watts v hororoch začínala (Výťah smrti, Kukuričné deti 4, Kruh) a keď jej kariéra začala uvädať, povedala si pomaly odkvitajúca kráska, že je načase horory znova požiadať o príchod na výslnie. To sa však nepodarilo, je to otravné béčko ako vyšité a nebyť pár scén, pár twistov a jedného Olivera Platta (mám toho týpka fakt rád), fakt neviem, ako by som to prežil. ()

Gilmour93

Má dětská psycholožka doma za zdmi třiceti kilovou kanadskou krysu s roztomilýma očičkama a nebo přichází čas Waltera Sobchaka a jeho drsných rehabilitačních praktik? Pokus o thriller, který jen unaveně simuluje napětí a překvapivou zápletku. Něco málo mohla zachránit nahota Naomi Watts, ale když při ní hází šavli do záchodu, není to ono.. ()

Marceloo

Po smrti svojho manžela, ktorý prišiel pri autohavárii o život, žije psychologička Mary (Naomi Watts) so svojím nevlastným synom Stephenom (Charlie Heaton), o ktorého sa musí starať, pretože pri zrážke utrpel zranenia, ktorých následkom vyžaduje neustálu starostlivosť. Jej jediným potešením je detský pacient Tom (Jacob Tremblay). Keď sa tento chlapec stratí uprostred tuhej zimy a šance na jeho prežitie sú nulové, začína sa Mary prepadať do stavov šialenstva, pretože sa v jej dome začínajú diať zvláštne veci a zdá sa, že chlapec jej chce dať pred odchodom na večný odpočinok posledné znamenie. - Tento horor som pozeral kvôli hercom, ktorí sa v ňom objavili. Hlavne kvôli Charliemu Heatonovi, u ktorého som chcel vidieť, ako dokáže hrať mimo Stranger Things, a jeho výkon sa mi páčil, aj keď hral len chlapca pripútaného k posteli alebo vozíku. Ďalej kvôli Jacobovi Tremblayovi, ktorý je podla mňa jeden z najlepších detských hororových talentov poslednej doby a práca s ním musí byť úžasná, pretože na svoj vek dokáže hrať až neuveritelne vyspelo. Bol som zvedavý aj na Naomi Watts, ktorú kvôli tomu, ako zanevrela na žáner horor, ktorý jej pomohol vybudovať kariéru, vôbec nemám rád, ale zase musím uznať, že herečka je dobrá. A dopadlo to celkom zaujímavo. Scenár sa dal už v mnohých hororoch vidieť, dokonca aj v roku 2016 vznikol v podstate rovnaký počin len s nižším rozpočtom, ale tu mu pomáhalo to izolované prostredie a celkom dobre vybudované mystérium okolo zmiznutia chlapca. Záverečné minúty boli slušne vystupňované a aj vďaka špičkovému technickému spracovaniu sa na to dobre pozeralo, takže bez váhania za slušné tri. + herečka z The Ring + herec z Extraterrestrial a Before I Wake + herec z Stranger Things + herec z Dawn of the Dead ()

• Film získal negatívne recenzie, pričom kritici ho nepriaznivo porovnávali s filmom The Shining (1980). (Scraffy)