poster

Scaramouche

 • Španělsko

  Máscara de Scaramouche, La

 • Itálie

  Le avventure di Scaramouche

Dobrodružný

Španělsko / Itálie / Francie, 1963, 98 min

 • Skuby47
  ****

  Dobrodružná romance z 60. let podobně jako Tři mušketýři, Fanfán Tulipán nebo Hrbáč, tedy z časů, kdy se bojové scény natáčely bez trikové dopomoci. I tak má tento téměř pohádkový příběh spád, vtip, svižný průběh, a vše, co k němu patří – fešného hlavního hrdinu, jeho věrné přátele, krásné dívky i podlé padouchy. Šarmantní sukničkář, svůdník a komediant Gérard Barray bojuje za spravedlnost a čest krásných dam. Kromě okouzlujícího hlavního hrdiny a řady ukázkových šermířských soubojů bych vyzvedla nákladnou výpravu, krásu historických kostýmů a půvab žen. A jako v každé pohádce i zde dobro zvítězí, intriky jsou odhaleny a zlo je po zásluze potrestáno. Ráda se k těmto starým filmům vracím, připomínají mi moje mládí.(27.3.2013)

 • argenson
  ***

  Dramatická zápletka výborná, s nábojem a šťávou. Horší už milostná romance titulního hrdiny k Dianě (Michèle Girardon), která je příliš zkratkovitá a tím pádem docela srandovní. Hlavní záporák zbytečně moc fešák, i když s dostatečně nasíracím ksichtem (Alberto de Mendoza). Na svůj věk výborně vypadající Yvette Lebon, která ani přes dvacetiletý věkový rozdíl nepůsobila směšně při svádění Gérarda Barraye (ovšem u herečky, která se dožila víc než stovky, není divu, že ještě v padesáti byla za kočku). Závěrečný souboj na můj vkus moc dlouhý. Zvláště když v českém znění vydávaly kordy zvuky jako když o sebe mlátí plechový hrnce.(17.8.2012)

 • D.Moore
  ***

  Klasická dobrodružně romantická podívaná, která rozhodně neurazí. Chlubit se může perfektními kostýmy a výpravou vůbec, velmi krásnými ženami, sympatickým hrdinou a záporákem, jenž vypadá jako Radoslav Brzobohatý (takže je charismatický až běda). Dále samozřejmě dojde na převleky, záměny, všemožné skotačení... Humor mi bohužel nijak humorný nepřišel a nejvíce ze všeho se mi líbil závěrečný šermířský souboj, který šel doslova a do písmene až na krev.(9.8.2014)

 • marťan
  ****

  Scaramouche - Robert la Fleur : Gerard Barray. V roli jeho půvabného protějšku – šlechtičny Diany de la Suchill - Michéle Girardon, která s ním hrála i v jiných dobrodružných filmech. Mladý bouřlivák Robert la Fleur jezdí od dětství s komedianty, a vystupuje jako oblíbená komická postava "Scaramouche". Příjemný historický dobrodružný film - takový, jak to jen dovedou francouzi - dobrodružství, výborný šerm, krásné ženy, lásky, intriky.....(9.2.2007)

 • ČeskýTulák
  ****

  Film, který spadá do legendární historir Tří mušketýrů, rytíže Pardalaina , Kapitána Fracccase a dalších. Trochu pokulhává český dabing, je dělaný již v dnešní době. Tento film nebyl v šedesátých letech dabován a byl promítán ve francouzké verzi, která v porovnání k italské je vynikající, francozsšina patří k tomuto ději. Rovněž většina herců je z Francie. Ani na zahraničních servrech se francouzská verze neobjevuje, což je velká škoda. Film samotný však nijak italštinou či češtinou netrpí. K tomu vynikající G.Barray, kterému tyto filmy velmi sedí. Nesmí se zapomenou i na průvodní melodii od Charlese Aznavoura, i když písničku ve filmu nezpívá. V ději tohoto filmu je snad vše co takovéhoto filmu patří, krásné ženy, manželské intriky, souboje ale i vtip. A co zde ani nechybí je krev.(4.12.2012)

 • - Film byl natočen převážně španělskou produkcí, proto byla většina exteriérových scén pořízena ve Španělsku (Madrid), jeden souboj v katedrále v Burgosu, některé další scény na zámku Chenonceaux. (argenson)

 • - Producent Nat Wachsberger prosadil do filmu svou manželku Yvette Lebon (Alice - Madame de Popignan), přestože byla o dvacet let starší než její filmový milenec Gérard Barray (Scaramouche, Robert Lafleur). (argenson)