Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(74)

Příběh začíná ve chvíli, kdy se druhorozené lvíče Simby a Naly, Kion, má stát vůdcem Lví hlídky. Od nepaměti se Lví hlídka skládá z těch nejstatečnějších, nejdivočejších, nejrychlejších, nejsilnějších a nejbystřejších lvů, kteří mají za úkol ochraňovat Říši lvů. Kion místo toho, aby svolal takovou skupinu mladých lvů, poruší tradici a vybere si za společníky své přátele, o nichž je přesvědčen, že jsou tou nejlepší volbou. Vybere si Bungu, odvážného medojeda; Fuli, sebevědomou gepardici; Beshteho, lehkovážného a srdečného hrocha a Ona, intelektuální volavku. V příbězích se příležitostně objeví hrdinové z filmů Lví král: Mufasa, Timon, Pumbaa, Rafiki, Zazu a Kionova starší sestra Kiara, budoucí královna Říše lvů. (Disney Channel)

(více)

Recenze (17)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Je to pro malé děti a to myslím HODNĚ MALÉ. Ve zbytku frančízy z postav dýchal život, tady se jde zpátky ve šlépějích klasického klišé dobro-zlo. Cením snahu o rozšíření LK univerza a zaplnění děr (hlavně vyhnaní lvi z dvojky), je vidět, že si s tím dali práci. I když nevím, jak bude v klasice publikum reagovat na známý twist s vraždou na obrazovce, ale asi ty dětičky jen podceňuju. Snad časem dostane i původní lvíče nové generace Kopa svoje místo v seriálu, třeba se přiženil do sousedního království nebo něco. ()

avril4234 

všechny recenze uživatele

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). 3. séria však dokonca vyjasnila dejové "nezrovnalosti" s Leví Kráľ 2 a mne teda dávajú perfektný zmysel a seriál si nesmierne užívam. 3. sériu vrelo odporúčam vidieť. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd. ()

Reklama

gogos 

všechny recenze uživatele

Typický moderní Disney animovaný seriál těžící z klasické filmové předlohy. Rozhodně neurazí, avšak nepřináší nic nového a důležitého v rámci univerza. Hlína jako v Timonovi a Pumbovi to není a jednotlivé epizody jsou prakticky na jedno brdo. Vidět pár epizod neurazí, ale sledovat kontinuálně je zcela zbytečné... Průměrné 3 hvězdy. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Až překvapivě snesitelný příklad rozvíjení a vytěžování značky - rozhodně lepší než Lví Král 3 :P Zápletky jsou celkem originální a zvěř tu hláškuje jedna báseň. Je vidět, že tentokrát to u Disneyho nepodcenili a scénáristům nerozdávali drogy, jako to někdy dělávají (Jessie, Kouzelníci Z Waverly, ...), ale dávali si záležet na situační komice a - zní to hrozně - chemii uvnitř Dalšího Záchranářského Týmu, Tentokráte V Říší Lvů. Po vizuální stránce také nemáte pocit, že by na Vás chtěl někdo lacino vydělat, a z písniček si nemáte chuť prorazit bubínky hřebíky, takže co byste vlastně ještě chtěli?:) Ne, vážně, je to nezávadné, a přitom zapamatovatelné. S čistým svědomím ale můžu hodnotit jen první řadu - 70%. ()

Khalia 

všechny recenze uživatele

Je mi jasné, že seriál tu půjde hodnocením nejspíš značně dolů, a to jen proto, že zatvrzelí fanoušcí Lvího krále nehodnotí seriál jako takový, ale srovnávají ho s filmovou trilogií, což je obrovská chyba. Proto dávám hvězdu navíc, než bych ji dala "za střízliva". Seriál, navíc určený nejmenšímu publiku, nikdy nebude mít animaci celovečerního filmu. Prostě nikdy. To je holý fakt. Pokud ale Lví hlídku postavíme jako samostatnou jednotku, funguje skvěle. Animace je barevná a svěží, příběhy mají hlavu a patu (dokonce víc, než by člověk čekal; Lvíkrálovskou "mytologii" nevyjímaje - ta mě přímo uchvátila) a hudba je opravdu vynikající. Celé to působí jako vskutku nadprůměrný počin, který byl stvořen s láskou ke Lvímu králi, a slouží tedy jako hodnotná a adekvátní pocta k 20. výročí vzniku filmového předchůdce. I ve svých letech sleduji Lví hlídku s nadšením a pokorou, protože vím i to, že v dnešní době je opravdu nesnadné najít kvalitní seriál pro děti po stránce vizuální, hudební i příběhové. A tady je to vše dohromady skloubeno v jeden impozantní celek. Nekritizuji, nemůžu. Nemám si nač stěžovat. :) 5* 90% ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Na motivy seriálu vznikne minimálně 5 knih, které v USA vyjdou začátkem ledna 2016: "Kion, Pride of the Pridelands", "Can't Wait To Be Queen", "Bunga's Big Adventure", "Meet the New Guard" a "Kion's Animal Alphabet". (Khalia)
  • Seriál byl natočen k oslavě 20. výročí premiéry filmu Lví král (1994). (Khalia)

Reklama

Reklama