Lví hlídka (TV seriál)

The Lion Guard

Levia hliadka

Levia stráž

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2016–2019, 29 h 20 min (Minutáž: 23–53 min)

Jde tu cítit ten závan savany, jsou tu skvělé písničky, ale na můj vkus moc dětské. A vím, že je to určeno těm nejmenším. A přece v něčem to je geniální - tou soudržností s pŮVODNíM PŘíBĚHEM, provázanost děje. Jen mi přijde divné jak mal´děti-zvířata si hrají na ochranku. A že animace je jednoduší? Vždyť je o seriál pro děti a jistá abstrakce....(23.7.2019)

Je to pro malé děti a to myslím HODNĚ MALÉ. Ve zbytku frančízy z postav dýchal život, tady se jde zpátky ve šlépějích klasického klišé dobro-zlo. Cením snahu o rozšíření LK univerza a zaplnění děr (hlavně vyhnaní lvi z dvojky), je vidět, že si s tím dali práci. I když nevím, jak bude v klasice publikum reagovat na známý twist s vraždou na obrazovce, ale asi ty dětičky jen podceňuju. Snad časem dostane i původní lvíče nové generace Kopa svoje místo v seriálu, třeba se přiženil do sousedního království nebo něco.(22.8.2019)

S filmami to príliš zrovnávať nebudem, seriál je kapitola sama o sebe, navyše je pre najmenších. Lenže práve to mu dodáva ešte väčšie kúzlo - fakt, že ide v stopách filmov takmer dokonale (podľa mňa im teda žiadnu hanbu nerobí, práve naopak) a je určený pre najmladších divákov. Je výnimočný od bežných seriálov pre predškolákov. Myšlienku má dokonalú (mám strašnú slabosť pre príbehy, kde hlavné postavy reprezentujú odlišné tváre "niečoho"). Snáď mi osobne vadí len charakter Kiary (to je snáď jediná vec, ktorá ma zaráža). 3. séria však dokonca vyjasnila dejové "nezrovnalosti" s Leví Kráľ 2 a mne teda dávajú perfektný zmysel a seriál si nesmierne užívam. 3. sériu vrelo odporúčam vidieť. Rozhodne to radím medzi lepšie animované seriály a v mojich očiach to proste nieje seriál hodný len pre predškolákov. Za mňa jasných 5 hviezd.(9.11.2016)

Je mi jasné, že seriál tu půjde hodnocením nejspíš značně dolů, a to jen proto, že zatvrzelí fanoušcí Lvího krále nehodnotí seriál jako takový, ale srovnávají ho s filmovou trilogií, což je obrovská chyba. Proto dávám hvězdu navíc, než bych ji dala "za střízliva". Seriál, navíc určený nejmenšímu publiku, nikdy nebude mít animaci celovečerního filmu. Prostě nikdy. To je holý fakt. Pokud ale Lví hlídku postavíme jako samostatnou jednotku, funguje skvěle. Animace je barevná a svěží, příběhy mají hlavu a patu (dokonce víc, než by člověk čekal; Lvíkrálovskou "mytologii" nevyjímaje - ta mě přímo uchvátila) a hudba je opravdu vynikající. Celé to působí jako vskutku nadprůměrný počin, který byl stvořen s láskou ke Lvímu králi, a slouží tedy jako hodnotná a adekvátní pocta k 20. výročí vzniku filmového předchůdce. I ve svých letech sleduji Lví hlídku s nadšením a pokorou, protože vím i to, že v dnešní době je opravdu nesnadné najít kvalitní seriál pro děti po stránce vizuální, hudební i příběhové. A tady je to vše dohromady skloubeno v jeden impozantní celek. Nekritizuji, nemůžu. Nemám si nač stěžovat. :) 5* 90%(21.10.2016)

Přiznám se, moc jsem od toho nečekal. Navázat na film po tolika letech, tím spíš na takovou legendu, jakou je Lví král, to málokdy končí dobře. Ale tady se to překvapivě povedlo. Tedy určitě bych našel pár nesrovnalostí a trochu mě štve design Fuli, která do celkové kresby seriálu nezapadá a vypadá, že ji navrhoval někdo ve školce. Ale jinak je to celkem milý seriál, který určitě má co nabídnout, postavy jsou sympatické, písničky na docela slušné úrovni, děj je celkem pestrý (i když nepřichází s nějak převratnými nápady, přecijen je to furt pohádka na 20 minut) a řekl bych poučný i pro (bohužel) kdejakého dospělého. Zasazení do prostředí původních filmů (přesněji časově někde kolem začátku druhého), kterého jsem se obával asi nejvíc, taky zvládli vysvětlit celkem dobře, řekl bych ale, že úplně nesedí chování Kiary. Za mě velmi pozitivní překvapení :-)(31.7.2019)

• - Na motivy seriálu vznikne minimálně 5 knih, které v USA vyjdou začátkem ledna 2016: "Kion, Pride of the Pridelands", "Can't Wait To Be Queen", "Bunga's Big Adventure", "Meet the New Guard" a "Kion's Animal Alphabet". (Khalia)

• - Seriál byl natočen k oslavě 20. výročí premiéry filmu Lví král (1994). (Khalia)