poster

Lion

 • Austrálie

  Lion

 • Austrálie

  A Long Way Home

  (neoficiální název)
 • USA

  Lion

 • Velká Británie

  Lion

 • Slovensko

  Lion

 • Nový Zéland

  Lion

Drama

Austrálie / USA / Velká Británie, 2016, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (229)

 • gogo76
  ****

  Prvá polovica filmu je úplne úžasná, pre nás Európanov zaujímavo špinavá, plná krásnych exteriérov i pohľadov do života bežných, prevažne chudobných ľudí v Indii. Musím pochváliť castig, malý Saroo je vážne roztomilý chlapec a dlho si budem pamätať jeho nočné blúdenie opusteným vlakom, kde tenkým vláskom volá meno svojho brata: "Guduu." Potešila ma i nezvyčajne civilná N. Kidman v zaujímavej roli, v akej sme ju ešte nevideli. Hudba je výborná, zvlášť na mňa zapôsobila v záverečnej scéne hľadania domova cez Google Earth na notebooku. Hudba v tej scéne nemá nejaký výrazný motív , ale napriek tomu bola veľmi účinná. Druhá polovica filmu trochu stratila tempo, ale dojímavý záver to opäť zdvihol. Výborne zapadli i skutočné zábery v úplnom závere filmu. 80%.(25.2.2017)

 • Aleee89
  ***

  Dlouho trvalo, než se film rozjel. Myslela jsem, že pátrání bude jeho stěžejním prvkem, ne že budeme hodinu poznávat Sarooa a nehostinnou Indii. Možná ale dobře, že to nebylo načančané třeba jako Milionář z chatrče. Sice to pak tolik nestrhne, je to trochu odosobněné, avšak zato asi opravdovější. Pro mě ambivalentní snímek.(21.5.2017)

 • Freemind
  ***

  Solidní, vizuálně uhrančivě drama, které bohužel nemělo koule ani ambice vykročit mimo standard obdobných, vypočítavých tahů na Oscara. Jednu hvězdu dolů, protože se párkrát otírá o takřka bollywoodskou uslzenost.(20.9.2018)

 • dom156
  ****

  Především jsem ohromen úžasným hereckým výkonem malého Sunny Pawar, který vzhledem k faktu, že při natáčení neuměl ani pípnout anglicky, tak klobouk dolů. Jemu bych věřil i kdyby mi tvrdil, že jeho máma je nosorožec, tak moc je přesvědčivý, jako v tomto filmu. Indština mi přijde jako roztomilý jazyk. Byl jsem mile překvapen. Rád, bych viděl ještě jednou tento poměrně dramatický a chvílemi melancholický snímek. Dokonce i já jsem ke konci filmu upustil pár slz, jelikož závěr je opravdu dost silnej a citlivější povahy budou brečet jak želvy. Patel mi přišlo, že se až moc snaží a chce tu oscarovou nominaci a taky jí získal, nicméně pochybuju, že by tu sošku získal. Rád, se na to podívám znovu a doporučuji.(24.2.2017)

 • dawe04
  ****

  Lion je klasické lost&found drama o indickém chlapci, co usne ve vlaku a už není schopen najít cestu zpět ke své rodině. Podle skutečné události samozřejmě. Lion je ze všech nominovaných asi největší křikloun o Oscara, kadence slzopudných scén je až příliš vysoká, což je škoda, protože jde o docela zajímavý příběh se solidními herci.(25.3.2017)

 • PP66
  ****

  Pocit opuštěnosti a zároveň nezdolnosti dýchá z tohoto snímku. Asi jeden z nemnoha šťastných konců ztracených dětí. Velmi kladně hodnotím záměr tvůrců - pomoci i ostatním dětem. Výborná kamera. Podle skutečnosti.(25.3.2017)

 • vurhor
  ****

  Lion je takovým mixem Milionáře z chatrče (možná i protože hlavní postavu v její starší verzi hraje stejný herec) a Lovce draků. Famózní příběh o indickém chlapci, který se nešťastnou náhodou natolik ztratil, až se mu podařilo dostat do samotné Austrálie (Ne, nepřeplaval.) První polovina, kdy sledujeme hlavního chlapce se potácet z jedné bídné situace ke druhé, je skvělá. Film to (zatím) nepřehání s patosem, plus interakce chlapce s dospělým a ne příliš ochotným světem mají svou kvalitu. S druhou polovinou přijdou mnohem zásadnější problémy, především protože se film začne strašně táhnout. Ale jakože fakt strašně. V rámci toho možná pak samotný dojemný závěr není tak působivý jak asi tvůrci původně plánovali. Docela škoda, protože film měl se svou první půlkou opravdu našlápnuto k výjimečné podívané. V rámci toho se ale i tak jedná o kvalitní a hezký film, který si tu tehdejší oscarovou nominaci určitě (částečně) zasloužil. Slabší 4*(26.8.2018)

 • kaylin
  ****

  Dev Patel je pro mě jedním z velmi zajímavých a dobrých mladých herců. Indické prostředí mě zajímá, protože je jiné, protože je krásné i temné ve své chudobě. Obojí se ve snímku "Lion" spojilo krásným způsobem, kdy finále tohoto filmu si přejete, i když víte, že nebude zadarmo. Velmi intenzívní film, a to myslím v dobrém.(16.2.2017)

 • JohnMiller
  ***

  Snímka Lion má silný príbeh. Bezpochyby jej námet má schopnosť dojať takmer každého diváka hoci takmer nemá scénky ktoré by až príliš tlačili na emócie. No predsa je tam niekoľko prvkov ktoré mi vôbec nesadli. Prvá pomyselná časť ktorá zachytáva stratenie malého indického dieťaťa na obrovskej železničnej stanici a nasledovná púť až k adoptívnym rodičom je úžasná a bavila ma neskutočne. Keď už došlo na jeho dospelú verziu ktorá sa rozhodla pomocou google earth po 25 rokoch nájsť svoju pôvodnú rodinu, tak sklamanie nenechalo na seba dlho čakať. Krehký dramatický film sa rázom zmenil na „Oscarové klišé“ ktoré síce nie je vôbec zlé ale rozhodne to nebolo niečo viac, niečo čo sa odlišuje od podobných filmov.(28.2.2017)

 • kajas
  ****

  První polovina snímku zaujme hlavně výkonem hereckého představitele malého Sarúa (ty oči!), o kterého se upřímně bojíte, i když dobře víte, že se kvůli dalšímu vývoji děje určitě dožije dospělosti. Jakmile se ale v druhé části z chlapečka vyloupne Patel, kvalita filmu poněkud klesne (a to i "díky" unylé Rooney Mara, jejíž kouzlo mi nadále uniká). Pozitivní dojmy i přesto převládají a závěr mi vykouzlil úsměv na tváři. A tak slzopudné to vážně není.(24.2.2017)

 • carly
  ****

  Veľmi silný film. Takým nenápadným spôsobom. Len si tak plynie a netlačí moc na pílu a predsa vás zasiahne presne tak, kde treba.(6.3.2017)

 • TominoLa
  ***

  Rozjezd se mi moc líbil. Kamera, malý Saroo byl sympatický, přirozený, nešlo mu nepřát. Bohužel pak skočí po 20 letech a vše jde do kopru. Příchodem Deva Patela mé city ochladli a zda jsem ještě něco cítil tak až na samém závěru kde je možné vidět skutečné záběry. Nějak moc nechápu tu jeho nominaci a jediný kdo herecky vyčníval byla Nicol Kidman. Tak trošku zklamání. 6/10(26.2.2017)

 • chelseaman22
  odpad!

  Odporný film s nezajímavým Patelem, který dráždí diváka již od prvního výskytu. Celá idea filmu je jistě chválihodná, avšak jakmile se dějová linka přesune do současnosti, tak film již opravdu nemá co nabídnout. Je velice těžko pochopitelné, jak si ta bukva Patel vysloužila nominaci na Oscara. Jsem přešťasten, že LEV neobdržel ani jednu sošku Akademie. odpad!(5.3.2017)

 • zette
  ***

  Prvni cast do adopce je vyborna, stejne jako herecky vykon maleho Sunny Pawara. Dobre natocene realie zivota v indickych ulicich. Se zmenou mista a hereckeho obsazeni film ztraci na atraktivite, aby ke konci spadl do kyce a citoveho zdimani. Coz uz na me nastesti nefungovalo.(24.12.2018)

 • Aljak
  ***

  Príbeh úžasný, ba priam neuveriteľný. Fascinujúce, že takéto niečo sa skutočne stalo a Saroo po všetkých tých rokoch našiel cestu späť domov, a to vďaka niekoľkým kúskom spomienok. Čo sa týka filmového spracovania, tak ten začiatok odohrávajúci sa v Indii bol naozaj nadpriemerný a chlapec, ktorý hral malého Saraa to zvládol na výbornú. Prostredná časť filmu odohrávajúca sa v austrálskej Tasmánii u adoptívnych rodičov ma až tak nebavila a takmer úplne zo mňa opadlo to prvotné nadšenie. Záver bol opäť o level vyššie, dokonca aj slzičky sa v očiach urodili. Ale aj tak to prostredná časť filmu celé stiahla akosi k priemeru, čo mi je úprimne ľúto...(16.2.2017)

 • atomn
  ***

  jen jestli náhodou ten kýč a vypočítavost nejsou daný tou násilně oscarovou škatulí. schválně – zkus se na to podivat očima "viděl jsem na festivalu" nebo "sám jsem si našel" a hned z toho máš jinej feeling. skoro sedmička!(9.3.2017)

 • laik_60
  ****

  ;Kidmanka mala vo filme najnemožnejší účes na svete !!!!!! Inak film bol poyeratelny, Mlady Ind (Saroo) hral skvelo.(16.2.2017)

 • silentname
  *****

  Neviem, kedy som naposledy zažil v kine dramatický film, ktorý by ma skutočne držal po celý čas. Kde som sa nenudil, nebol zvedavý ako sme ďaleko a jediné čo ma zaujímalo bol fakt, ako to nakoniec celé dopadne. "Lion" by som do tejto kategórie zaradil, pretože mám pocit, že ku koncu som skutočne prežil všetky emócie, ktoré som mal. Film ma veľmi silne zasiahol nakoľko sme mali možnosť prežiť všetko, čím si Saroo prežil spolu s ním. A funguje to v tomto náramne. Vidíme ho ako strateného malého chlapca, ktorý sa nakoniec dostane do Austrálie a následne ako dospelého, kedy začne hľadať svoju cestu domov. Malé momentky občas vedia byť rovnako silné v tomto filme. Ako napríklad muž v kaviarni s lyžicou, ktorého začne Saroo napodobňovať. Alebo keď sa modlí k soche a vezme si odtiaľ jedlo. Všetko čo sa stane má vo filme silný zásah a myslím si, že pri konci skutočne máme pocit, že sme prežili všetko. A keď sa mu konečne podarí nájsť svoju rodnú dedinku, prežívame tú radosť spolu s ním. Alebo by som mal povedať, ja som to prežíval celý čas. Hudba je vynikajúca, atmosféra je silná a celý čas drží. Film je okrem toho vynikajúco zrežírovaný a je plný uveriteľných hereckých výkonov, ktoré ma skutočne presviedčajú. Ja som to dopozeral, spätne nad filmom ešte premýšľal a nevedel som prísť na nič, čo by som mohol označiť ako problém filmu. Nič také som nenašiel. Nenudilo ma to, prežil som to spolu so Sarú-om, mal som pocit, že všetko bolo úprimné, netlačilo to na pílu a bolo to podané uveriteľne. Pre mňa jeden z najlepších filmov a veľký tohtoročný kandidát na najlepší film roka. Čeknite si ho, ak ste to už nespravili. Hodnotenie: A+(19.2.2017)

 • viperDavid
  ****

  Další pecka, která jako kdyby z oka vypadla Indské produkci, ale není to tak. Konec byl pro mně hodně překvapivý, když jsem se dozvěděl co se opravdu té noci stalo. Upřímně nevím proč nedat 5* Lion není film, na který bych zapomenul. Nicméně musím hodnotit objektivně a bez emocí, proto 4*(2.7.2017)

 • TomX2
  ****

  Pekný film o živote malého chlapca z Ganesh Talai, ktorý si to nešťastnou náhodou namieri do Austrálie, kde aj uplynulou dobou vyrastie. Jeho príbeh ma dojal a po závere som odišiel aj s malou slzou v oku. Jeden zápor tu ale je: Prílišná zdĺhavosť. Film bol síce nádherne natočený a výborne zahratý, no prvá hodina bola príliš zdĺhavá a nudná, vďaka čomu sa film stáva "len" silne nadpriemernou záležitosťou. Kvôli poslednej, dojemnej polhodine tomu predsa dám 4*.(6.8.2018)

 • classic
  ****

  V extrémne ľudnatej Indii, sa rôznym spôsobom stratia denne tisícky a tisícky detí... O malom päťročnom chudobnom chalanovi Sarooovi, sa to dá taktiež povedať, ale ako vravím, je to aj kvôli tomu, že popri toľkých ľuďoch, žijúcich v tejto velikánskej spoločnosti, sa musia zákonite mnohí ocitnúť na ULICI... Do úvahy samozrejme prichádza časté žobranie, a to len preto, aby dotyčný, zo dňa na deň prežil. Občas sa na nejaké decko usmeje šťastie, že si ho adoptuje - milý manželský pár, tak ako sa to stalo aj tomuto chalanovi. Ale to už dosť predbieham, ešte doteraz som nespomenul, o čo sa presne jedná. Saroo, so svojim starším bratom Gudduom, chodia pravidelne prezerať vlaky na stanicu, či sa náhodou nenájde, napríklad niečo pod zub, alebo najlepšie by bolo, zozbierať peniaze, ktoré trčia na podlahe v kupé. Saroo je svojim vekom, akurát nespôsobilý, aby sa po nociach túlal po vonku. Guddu mu povie, aby si zatiaľ odpočinul, že On sa o chvíľu vráti. Po staršom bratovi, ani chýru ani slychu, a tak smutný Saroo prezerá vlak za vlakom, aby našiel svojho brata. V jednom takom dopravnom prostriedku zaspí, keď sa zobudí, tak vlak je už v dynamickom pohybe, ktorý nie a nie zastaviť. Tento vláčik si to mieri poriadnu diaľku od jeho domova, zastaví až v Kalkate, a teraz nevedno, čo ďalej. Zakúsi dávku nebezpečného ohrozenia vlastného života, ale svitá mu na lepšie časy, pretože sa blíži ADOPCIA, do Austrálie, aby sa tento, už momentálne dospelý mladý muž, pokúsil po neuveriteľných 25. rokoch, nájsť svoju biologickú rodinu. Pomôže mu všemocný GOOGLE EARTH. Aj so strýkom Googleom, to nebude EASY, lebo všetky spomienky na detstvo, mu vyprchali, ale bude si postupne spomínať, a HĽADAŤ. Pri pozeraní filmu, som si automaticky spomenul na legendárneho Milionára z Chatrče, žeby sa rysovalo jeho pokračovanie ? V oboch snímkoch si zahral DEV PATEL, ktorý ma presvedčil o tom, že ak má po ruke, výborný scenár, tak aj On môže byť bravúrny vo svojej úlohe, a aj tak tomu, bezpochyby je ! Vynikajúci, prirodzený, civilný výkon, uveriteľný všetkými desiatimi, lebo sa vo svojej postave nikdy nestráca ! Okrem Patela, ma zaujali ešte DVE VECI - Perfektná KAMERA - GREIGA FRASERA ( Má nábeh na cenu Akadémie, lebo tie zábery, sú fascinujúce !!! ) a Emotívna HUDBA - Volkera Bertelmanna s Dustinom O' Halloranom. De - Facto, aj spomínaný Milionár, mal tieto vlastnosti, ktoré ho posúvali VPRED k záujmu diváka ! Mňa osobne zaujal film, najmä kvôli týmto dvom veciam + doplnil by som aj scenár a príjemné herecké OBSADENIE.(11.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace