• Austrálie

• Nový Zéland

• Nizozemsko

• Španělsko

Austrálie / USA / Velká Británie, 2016, 118 min

Na filmy chodím přes emoce, ty jsou moje měřítko. Lion mě na doják připravoval pečlivěji než pan Požár Spartu na Rostov, takže na konci ze mě vyjelo akorát "hm" a "dobrou noc." Ale nezapomenu dobrou muziku, dobré herce, dobrý příběh a zase jednou dobrou Nicole.(2.3.2017)

Ztraceného chlapečka na nádraží mi bylo moc líto, to jsem uronila první slzu. Ke konci už jsem řvala jako želva, velmi dojemné setkámí po x letech. Hodně silný příběh.(4.5.2018)

Prvá časť je zaujímavejšia, dospelý Saroo ako by sa hľadal...(20.2.2017)

PODLE mne mimořádný film . Malý SAROO výborně zahraný a závěr hodně dojemný . Citlivý divák bude mít zvlhlé oči , o tom žádná . Prostě Oskarový film . Pro mne určitě . BRAVOOOOO .(24.2.2017)

Fantastický film z cyklu "Straty a nálezy", alebo tiež "Počúvaj a poslúchaj svojho staršieho brata". 5/5(25.2.2017)

Príjemné prekvapenie, že film ktorý najprv vyzeral slniečkovo, proti tejto nálepke zabojoval a pritom ešte vzbudil maximum pozitívnych dojmov.(28.2.2017)

Líbila se mi první půlka, když byl Saroo ještě malý. Pak už mě to ale moc nenadchlo. Palec nahoru dávám za soundtrack a Patela. Lepší průměr.(9.4.2017)

Krásný příběh, který si dává na čas, a úvodní expozici se ztracením v Indii předloží tak, aby to nebylo jen takové zbytečné intro – a tím nás vtáhne do pokračování, protože chceme vědět, jak to celé dopadlo a dopadne. Je to velmi povedené a dobře udělané a koláž s reálnými fotkami na závěr to pak celé dokoření až do slz těch citlivějších a méně okoralých. [90%; 2017-05-15 Kino Světozor](27.5.2017)

***+(20.6.2017)

Citlivý doják, jehož absolutně největší hodnotou je, že je to dle skutečnosti. ( ty videa na konci jsou hodně velká citová opravdová ždímačka ). Jsou to takové dva filmy v jednom - první třetina je takové sociální drama alá Město bohů křížený Milionářem z chatrče, zbytek filmu života hlavního hrdiny v Austrálii je jeho vnitřním bojem starého a nového života, který vyvrcholí pátráním po staré rodině a jejím nalezení. Jednoduchá dějová linka, která je možná trochu stopáží přetažená, ale dojem z filmu nakonec čtyři hvězdy.(15.7.2017)

Akože nemám rád hru na city... Ale tu sa predsa nikto nehrá. Tak to bolo nie? Najkrajšie a najsmutnejšie príbehy píše život sám.(22.7.2017)

Prvni pulka fakt dojak, druha zdlouhava, malem sem zacal nektery pasaze pretacet. Hollywoodovsky tezky tlaceni na pilu, aby to bylo co nejdojemnejsi, az to na me mela nekolikrat opacnej efekt. Celovej dojem z filmu prumer.(3.9.2017)

Malej Saroo to hraje pěkně a přirozeně. Ví se, že Indie je chudá a špinavá země, ale neví se, že se ztrácí 80 tisíc dětí ROČNĚ.. Konec nás s přítelkyní tak jako příjemně rozbulel, né že ne.. Na LION byste měli mít náladu. Pokud ji máte, bude se vám film líbit.(7.11.2017)

• srolyma

No jestli se všechny děcka v Indii chovají jako tenhle malej Mahátma, tak se není co divit, že se jich každý rok 80 tisíc poztrácí. Když mu starší brácha řekne, tady si sedni a počkej na mě a on místo toho sedne do prvního vlaku a odjede tisíce kilometrů daleko a teprve tam se po něm začne shánět, tak asi nemá valnou šanci na brzký návrat. Obzvlášť když si myslí, že se jeho maminka jmenuje „maminka“. No, nejspíš měl ten ztracenec vzbuzovat nějaké projevy emocí, tipoval bych na lítost nebo smutek, ale u mě se to nějak minulo účinkem. Od začátku mi byl krajně nesympatický a jestli ho nějaký fanatický jogín umlátí bambusovou tyčí nebo ho přejede splašená rikša mi bylo úplně fuk. Ne, tohle mě fakt nechytlo.(29.4.2018)

Je důležité vědět, odkud jsme, pokud chceme chápat, kam jdeme. /// Životní podmínky v Indii byly fakt těžké a asi pořád jsou. Přesto se tam ti lidé usmívají a snaží se být na sebe milí.(1.8.2018)

Tento film sám o sebe nie je ani režijne vypaplaný, ani scenáristické terno a povedzme si pravdu, ani to herecké, ale čo tento film v sebe má, je duša. Davis krásne preniesol ťažký príbeh na filmové plátno a aj napriek tomu, že na konci sa ždímali emócie do maxima, nepôsobilo to rušivo a záverečné zábery boli naozaj strhujúce. Lion je snímok, ktorý musí vidieť každý po peknom príbehu bažiaci divák, ktorému nevadí nejaké to klišé. Veľmi slušný film. 70 %(4.9.2018)

Prcek byl úžasný, o tom žádná. Pro Patela mám slabost a zrovna jsem byla nějaká rozcitlivělá, takže mi to celé dohromady neskutečně sedlo. Btw, táta mi strašně někoho připomínal a on je to Upal kočku! Stárnem...(12.2.2017)

Prva polovica filmu je ok .v nej sledujeme osud maleho indickeho chlapca ktory nasadne na vlak krory ho odvezie tisicky kilometrov daleho.Zufalstvo chlapca bieda danej krajiny a smutny osud deti ktore su na tom podobne ako Saroo je vykresleny velmi dobre a uveritelne.Problem nastane ked si chlapca adoptuje australska rodina.Na scenu prichadza nuda ,pribeh sa zacne vliest a vy sa zacnete divat na hodinky.Lion zacne mat predvidatelny dej a koniec vas nicim neprekvapy.Oscarove nominacie su preto nepochopitelne ,su ovela lepsie filmy (Silence,American honey) ktore na oscara v hlavnych kategoriach neboli nominovane.Lion je len priemerny film ktory miestami prilis tlaci na pilu,je nevyvazeny a nema oscarove atributy.(17.2.2017)

Pokud bych mel nejit neco, co se mi uplne nelibilo, tak je je piplani se scenama, ktery nejsou zajimavy. Vubec treba neni videt, jak vyrustal v australske rodine se svym bratrem, ktery uplne nebyl to, co on. Misto toho je tam rozebrana aferka s holkou, coz je fakt jen vlaha omacka. Tzn. takhle dve hodiny a suma sumarum, deje malo, i kdyz by ho tam mohlo byt vic a Nicole by se mohla vic vyradit. To je skoda, jinak vazeni nadprumer!(19.2.2017)

Místy sentimentální, přesto nadprůměrně zfilmovaný...příběh pětiletého kluka, který se na 25 let ztratil své rodině. Realistické zobrazení Indie, jak je znám ze svých cest, australský příběh trochu slabší.(20.2.2017)

Hezký film, u kterého necítím ty Oskarové ovace, které ho provázejí. Dětská část velmi zajímavá, dospělá už míň. Reálné shledání je vlastně příběhu na škodu - chtějí tvůrci nechat diváka snít, nebo mu vše naservírovat na zlatém podnose? Na jedno slušné podívání, 65%.(21.2.2017)