Shark Lake

Shark Lake

Thriller / Akční / Krimi / Drama / Horor

USA, 2015, 92 min

• SOLOM.

Filmy se žraloky jsem měl jednu dobu opravdu hodně rád, ale s přibývajícími roky jich vzniklo takové množství, že na ně postupně začínám být doslova alergický. Především za to může fakt, že většinu z nich vyprodukovaly takové společnosti jako Asylum, SyFy nebo Nu Image a jejich kvalita je opravdu mizerná. Navíc se jejich scénáristé předháněli ve vymýšlení fantasmagorických zápletek, z nichž některé sice dokáží některé diváky i pobavit, ale většina je na hranici té nejnechutnější filmařské žumpy. Diváci se tak dočkali žraloků létajících v tornádech, nebo dokonce ve vesmíru, vyskakujících z písku, ledu, sněhu, robo žraloků, zombie žraloků, vícehlavých žraloků či nejrůznějších kříženců a odkaz Čelistí pomalu ale jistě skomírá pod náporem těchto céčkových braků… Shark Lake s rozpočtem 2 miliony dolarů taky neukázal žádné divy a bohužel i tento kousek musím připsat na seznam těch naprosto zbytečných. Scénáristé se nám tu sice snažili nabídnout jakžtakž poživatelný námět, ale ve finále z toho stejně vznikla jen podprůměrná béčková podívaná, po které za nějakou dobu neštěkne ani pes. Zařazení žánrů je opravdu rozmanité (Thriller / Akční / Krimi / Drama / Horor), ale já si popravdě neužil žádný z nich. Dramatických okamžiků tu bylo opravdu poskromnu, o nějaké pořádné akci se nedá snad ani bavit a hororové na tom byli snad jen ty otřesné digitální efekty. Většina rozpočtu totiž zřejmě padla na honorář Dolpha Lundgrena, který má svá nejlepší léta a hlavně role už dávno za sebou a tady byl spíš jen tak dopočtu, přesto ztvárnil údajně hlavní roli. Kromě dvou akčních soubojů a jedné pěstní mlátičky se žralokem ve vodě tu toho moc nepředvedl a před kamerou se častěji objevovala Sara Malakul Lane, která však nemá na to, aby utáhla celý film. Pohledná to ona je, ale v ostatních filmech spíš okouzlila svými odhalenými ženskými přednostmi, než svým hereckým nadáním. 30%(28.8.2018)

• Johnny.ARN

Pokiaľ Vás zaujíma, ako dokáže žralok prežiť v jazere, rozhodne si to pozrite. Pokiaľ Vás zaujíma, ako môže vyzerať CGI žralok v jazere, rozhodne si to pozrite. Pokiaľ ste ešte nevideli Lundgrena plávať a biť sa so žralokom v jazere, rozhodne si to pozrite. Ale pokiaľ máte už toto všetko za sebou a len potrebujete krovie k žehleniu napríklad, rozhodne si to pozrite. 2 z 5(15.9.2016)

• kaylin

Tak tohle bylo celkem zklamání. Tedy ani ne tak po příběhové stránce, to měl film celkem i nějaký ten dobrý nápad, ale spíše po stránce provedení, které bylo místy opravdu otřesné. Takhle to vypadá, když se digitální triky používají až moc. Film mi nezachránil ani Dolph Lundgren, který mi ke štěstí často stačí.(8.10.2015)

• otík

Nebyla to zas taková trapárna. Škoda, že autoři nedotáhli krimi linku až do konce, ale příběh se žraloky nebyl tak špatný, jak by se dalo od tohoto filmu očekávat. Lundgren tu není zcela v úplně hlavní roli, to je spíš Sara Malakul Lane v roli policistky. Lundgren spíš jen naplňuje nutnou roli padlého anděla, který bojuje o nápravu svých starých chyb. Jinak není co dodávat. Je to takový film pro Tv Barandov na sobotní půlnoc. PS: Lundgrena dabuje Pavel Soukup, takže paráda.(21.1.2019)

|58%| Poslední dobou stojí béčka za vyližprdel. Ale že by tohle byl až takový brak? U mě rozhodně ne. Záleží ovšem také na úhlu pohledu. Pár scén tu bylo opravdu komických. Rozhodně nejsem ten typ diváka, abych prohlašoval dristy typu: „Jéé, to je sračka, ale zabavilo mě to, tak dám 4 hvězdy.“ Prostě to bylo snad i nadlehčené a díky nízkému rozpočtu na výrobu se dá pochopit, že to nebude nějak seriózní. Krom toho, útočení žraloků apod.záležitosti je už přece dost omletá látka. Takže co se týče vyvraždovaček ze strany žraloků, natočeno to není nejhůře, až tak to moc nezaujme, ikdyž tu máme krev, nějaké ty ukousnuté končetiny atd. Samozřejmě jak už jsem zminoval, mnoho scén je ujetých, ale v dobrém slova smyslu, aspon jsem se upřímně pobavil. Třeba ukousnutí nohy jedné z dvojic dívek, které obě ječeli, střílející polda do vody na žraloky, které sežrali jeho kolegy, finální zápas, kdy se Dolph pere se žralokem. Co se týče příběhu, tak s tím nemám problém, je to všechno moc obyčejné a ne moc záživné, ale mou pozornost si to udrželo. Dolph mě zde docela baví, drsnější roli má, ze začátku zneškodní dva protivníky a tak. Tohle béčko asi nemohlo dopadnout lépe, pecka to není, ale mě to docela zabavilo. Na zabití večera ideální.(14.5.2016)