Epizody(8)

V americkom štáte Južná Karolína žijú súrodenci Maria (Mena Suvari) a David (Zachary Booth) Abascal. Nemajú žiadne zamestnanie a na živobytie si zarábajú tým, že Maria pomocou svojho démona, ktorý je jej neodlúčiteľnou súčasťou, vyháňa démonov z iných osôb, a tým živí svojho démona. Tento chudobný život žijú preto, lebo ich otec Enos Abascal (Bill Irwin) bol vodca náboženského kultu, ktorý mal v úmysle obetovať Mariu, ale našťastie v poslednej chvíli zasiahla polícia a nebezpečnú sektu rozbila. Súrodenci však preto museli vyrastať bez rodičov. Po niekoľkých rokoch relatívneho pokoja však Enos pokračuje vo verbovaní svojej armády. Jeho cieľom je dokončiť akt, ktorý sa mu v minulosti nepodaril. Proti nemu však stoja jeho deti, ktoré ho chcú za každú cenu zastaviť spolu s miestnym kňazom Elijahom (Lamman Rucker), ktorý je oddaným služobníkom Boha, a tak chce súrodencom pomôcť zničiť Enosov diabolský plán. (Marceloo)

maddy

Takto to asi vyzerá, keď sa režisér ako Eli Roth snaží natočiť niečo medzi kultovým The Exorcist, The Omen a zmixovať to so seriálovou Buffy. Pár scénok v pilote síce funguje a evidentne na to boli aj nejaké peniaze, ale celkovo to je taký treťotriedny hororový seriál, kde sa to hemží otrasným CGI, namiesto toho aby sa budovala aspoň nejaká atmosféra. A nad tým dementným, absolútne nedôveryhodným scenárom, kde démonom posadnuté dieťa behá po izbe a postavy-rodičia to berú takmer akoby mal obyčajnú chrípku a nič špeciálne neriešia, sa radšej ani neoplatí pozastavovať. Za pilot aspoň tie dve hviezdy, ale keby som pozeral celú sériu, tak zaručene by to bolo za jednu. ()

Marceloo

V americkom štáte South Carolina žijú súrodenci Maria (Mena Suvari) a David (Zachary Booth) Abascal. Nemajú žiadne zamestnanie a na živobytie si zarábajú tým, že Maria pomocou svojho démona, ktorý je jej neodlúčitelnou súčasťou, vyháňa démonov z iných osôb a tým živí svojho démona. Tento chudobný život žijú preto, lebo ich otec Enos Abascal (Bill Irwin) bol vodca náboženského kultu, ktorý mal v úmysle obetovať Mariu, ale našťastie v poslednej chvíli zasiahla polícia a nebezpečnú sektu rozbila, a tak museli súrodenci vyrastať bez rodičov. Po niekolkých rokoch relatívneho pokoja však Enos pokračuje vo verbovaní svojej armády a jeho cielom je dokončiť akt, ktorý sa mu v minulosti nepodaril. Proti nemu však stoja jeho deti, ktoré ho chcú za každú cenu zastaviť, spolu s miestnym kňazom Elijahom (Lamman Rucker), ktorý je oddaným služobníkom Boha, a tak chce súrodencom pomôcť zastaviť Enosa a zničiť jeho diabolský plán. - Hororový seriál South of Hell sa u fanúšikov doma aj v zahraničí nestretol s velkou odozvou, ale ja som si ho chcel určite pozrieť, pretože súčasťou réžie bol môj oblúbenec Ti West a taktiež Eli Roth, ktorého progres v rámci hororu je v poslednej dobe dosť výrazný. Aj keď som pozeral v priemere jednu epizódu za týždeň, vždy som sa na tú ďalšiu tešil. Tešil som sa hlavne na charizmatické postavy, u ktorých som vôbec nepredpokladal, že by vedeli podať dobré herecké výkony, ale opak bol pravdou, takže som velmi milo prekvapený. Námet je v rámci hororu fakt dosť vyčerpaný, ale klasiku ako vyháňanie diabla a súboje s démonmi obohacujú perfektné zobrazenie očistca a mnoho náboženských a ateistických skupín, ktoré sa tu počas ôsmich epizód objavili. Ako dosť spirituálne založený človek musím uznať, že zobrazenie náboženských symbolov bolo prekvapivo zaujímavé a vôbec sa tu nevyskytuje výsmech alebo pohŕdanie náboženskými symbolmi, ako to býva u klasickej hororovej produkcie z USA. V neposlednom rade je v každej epizóde velmi dobrá hudba, takže pán Nathan Whitehead si po niekolkých velmi vydarených hororových projektoch a taktiež kvôli ďalším prichádzajúcim hororom s hudbou z jeho rúk vybojoval miesto v mojich oblúbených skladateloch. Velmi dobré bolo aj časté popisovanie deja pomocou príbehov a rôzne zmysluplné citáty. Velmi zaujímavé bolo aj pridanie reklám do TV alebo do prestrihov, ktoré som najprv vôbec nechápal, ale ku koncu sa stali významnou časťou deja, takže boli zaujímavým nápadom. Musím uznať, že CGI efekty boli väčšinou dosť amatérske a aj hlasy zmenené počas démonických scén vyzerali hrozne umelo. Taktiež je tu takmer nemožné nájsť náznaky nejakej nepríjemnej atmosféry. U mňa však prevládajú kladné aspekty tohto hororu, čo môže byť spôsobené tým, že hororové seriály sú pre mňa stále neopozerané, keďže som ich videl len tolko, že by som ich spočítal na prstoch jednej ruky. S výsledkom som však dosť spokojný. P.S. Už dva týždne nevyšiel poriadny horor, takže sa ospravedlňujem za miernu neaktivitu, ktorá bola spôsobená nedostatkom nového hororového materiálu. Ale v podstate by som to kvôli maturite asi ani nestíhal, takže je to znesitelné. Maturitné témy mi ako hororovému fanúšikovi do karát velmi nenahrali, ale tak spomenul som tam aspoň to, že som závislý na hororoch a taktiež fiktívny výlet do Texarkany z hororu The Town That Dreaded Sundown, takže som rád, že som mohol aspoň mierne reprezentovať horor, ktorý je obrovskou súčasťou môjho života. Feb 8 2016 - Mar 18 2016 + herečka z Don't Blink + herec z Mirrors 2, Nothing Left to Fear a Kristy + herec z Ava's Possessions + herečka z Cabin Fever: Patient Zero, #Horror a Condemned () (méně) (více)

Bozvav

Dle mého spíše nechutné, než zajímavé. Zápletka marná, hlavní protagonisté nesympatičtí. Po pěti dílech to pro zatím balím. 40% ()

Morholt

Nápad s vymítačkou, která si v sobě nese uvězněného démona, jehož občas využívá pro dobro věci a občas on využívá jí, nebyl zase tak úplně od věci. Vlastně je to takový mix Buffy a Constantina. A úplně špatnou volbou nebyla ani Mena Suvari, ačkoliv bych si na jejím místě dokázal představit tucet jiných seriálových hereček. Nicméně zpracování se pohybuje na hraně B a C a často i daleko za ní, až na výjimky chybí atmosféra i napětí a zbytek castingu taky budí spíše rozpaky. Škoda. Nicméně kdyby se námětu chopil někdo schopnější a stvořil nějaké to filmové béčko, vůbec bych se nezlobil. 30% ()