Zázračné kouzlo

Strange Magic

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Romantický / Rodinný

USA, 2015, 99 min

• MartinezZ

Nedokoukáno, absolutní tragédie zrůdnost a příšernost. Nejen, že je to fakt neskutečně hnusné a osoba zodpovědná za ksichty postaviček by měla být skoro až zavřená, on je to MUZIKÁL! To vědět, nezavadil jsem o to okem. Furt se tam zpívají zmrvené covery starých šlágrů + další blábolačky bez melodie. Že ty ksichty a postavičky budou odporné sice bylo jasné už z fotek, ale tohle je fakt grc! To je celkově tak tragický, že se jednoznačně jedná o nejzrůdnější animák za hodně dlouhou dobu. Oproti tomuhle je zlatá i Kaena (přičemž ten hmyzák je tamní postavičce zlouna taky dost podobný).(15.8.2015)

• tatanapope

Pohádka byla hezky graficky zpracovaná , ale děj bohužel velmi zaostával . Na mě to bylo extrémně přeláskované a ten neustalí zpěv v ději , to člověk občas litoval , že mu narostli i uši , nejblíž to má asi k pohádkám tipu barbie a je to spíš pro opravdu , ale opravdu malé holčičky ,líbilo se mi , že myšlenkou pohádky bylo , že né všechno pěkné je to pravé za to malé bezvýznamné + ,(27.11.2015)

• ABLABLABLA

No original songs? Samé covery a mash-upy... ale tak strašně ohraných songů, že byste je nechtěli už slyšet ani v originále, natož jako cover. Osobně se považuju za velkého fandu animáků, ale tenhle byl vážně hrozný. Když už já dám animáků méně než 3*, tak to vážně musí být strašné. Bylo to především o písních a zamilovávání se, ale jak už jsem psala, to byly covery otřesných songů. Přišlo mi, že tvůrci zadali do google "song with world love in it" nebo "song about love" Nekecám.. tak se podívejte na soundtrack... Can't help falling in love, I'll never fall in love again, I Wanna dance with somebody who loves me, What doesn't kill you etc. Jediné velké pozitivum je, že se kráska-bojovnice, zamiluje do toho "zlého a ošklivého", ale co ta závěrečná scéna aka kaleidoskop?(31.7.2015)

• Aljak

Asi najhorší animák aký som za posledné roky videl - či už po námetovej alebo dejovej stránke, proste absolútne nezáživné a strohé. A celá tá snaha oživiť dej rôznymi pesničkami a melódiami bola viacmenej tiež dosť márna. Absolútne mi celá táto "rozprávka" z kontrastného lesíka nezapasovala. A celkovo už mi idú hore krkom tieto temné gýče zakomponované do moderných rozprávok. Toto bol zatiaľ vrchol (dúfam že posledný).(28.6.2015)

Ve zdejším infu chyběla podstatná informace a to, že se jedná o muzikál. Doplněno. Protože to pro mě bylo dost velkým překvapením, že je to celé pojato jako muzikál. tomhle směru se mi to na půl líbilo, jelikož pro muzikály mám slabost. Na druhou stranu obsah a styl písními zase tolik nesedl. Obsahy moc nečtu, navíc i tenhle je docela dost mystifikační a v něčem mimo. Svým způsobem je to písňově potrhlé a někdy zase fádní. Animace byla zajímavá v něčem líbivá v něčem odpudivá. Ta dvě koexistujicí králoství na začátku vypadala obrovsky a pak s děním příběhu to vypadalo jen jako dva sousedicí dvorky, možná jen jeden maličký s dvěma stranami. Moc toho z jakože dvou královstvé vidět nebylo, příliš málo prostorů. Téma lásky, zamilovanosti, kouzel, dobrodružství bylo fajn. Jenže zde se to zvrhlo až v nechutně bizarní podívanou. Ke konci už to byl hnus a směs nesmísitelného. To už tvůrci dost ujeli ve zvrhlosti. Nelze tomu upřít určitou zábavnost i humornost. Jenže jak vidno z mého komentáře, je to hodně jako na vlnách v něčem nahoře, v něčem dole. Nakonec se mi nejvíce asi líbila houbová tichá pošta, ač byly houby v řádcích místo roztroušené po lese, byla to věc co se mi líbila. Švestková víla byla i svým uměním i vzhledem jakoby z jiného světa nezapadající ani do jednoho království. V rámci fantasy dosti neživotaschopné prostředí na obou starnách s minimimem projevu pro souvislosti. Nejvíce zde asi šlo o tu muzikálovost na úkor všeho ostatního. Přesto pro mě zajimavé animované překvapení. A taky by mě zajímalo kolik lidí vidělo titulkovou a po titulkovou scénu.(4.5.2016)

• - Pracovný názov filmu bol Primrose. (Hudakfilms)

• - Pôvodne mali mať sestry Marianne a Dawn dlhé hnedé vlasy, ale štúdio kvôli obtiažnosti animácie muselo zmeniť vlasy na krátke a blond. (Hudakfilms)