Údolí králů

Akční / Dobrodružný / Mysteriózní

Velká Británie, 1964

Frederic Goode

Ray Barrett

Za socialismu dávali v českých kinech. Bylo mi asi 10 let a moc se mi to líbilo, přál bych si vidět znovu. Asi moje první seznámení s Egyptem. Zatím po tomto dobrodužném filmu pro děti marně pátrám. Našel jsem jen nezajímavý dobový plakát z ČSSR...(5.5.2015)

Perfektní záležitost. Napínačka, ačkoliv určená dětem, neztratila by se ani jako celovečerák pro dospělé. Interiéry jsou naprosto úchvatné. Film je prý údajně ztracený i v archívu BFI a dochoval se v třídílné verzi z původně šestidílného seriálu (anglický originál a německý dabing, německé titulky), podle imdb má 101 minut. Jasný tip pro odpolední filmový klub ČT, původní dabing by měl být povinností.(16.10.2016)

Tak to stálo opravdu za to, vidět tenhle dobrodružný snímek zase po tolika letech. Dobrodružství dvou sourozenců, kteří navštívili své rodiče archeology, při vykopávkách v Egypském údolí králů, jsem viděl jako kluk, ještě v tehdejším školním představení :-) Proradný kamarád Jeff jim tehdá pěkně zatápěl a já to všechno považoval za vrchol napětí a dobrodružství.(10.3.2016)